Aktuality

15.12.2018 - Spievajúci Prešporáčik

Zažite neopakovateľné chvíle v červenom Prešporáčiku, ktorý brázdi ulice Bratislavy aj v predvianočnom čase. Okrem zážitku z jazdy po Bratislave, si užijete aj vianočné koledy v podaní miešaného speváckeho zboru Cantus Bratislava. Prešporáčik zastavuje o 17:15 na Hurbanovom námestí pri Kostole sv. Jána z Mathy, o 18:00 na Hviezdoslavovom námestí a o 19:00 pri obchodnom centre Eurovea.
Ak by ste sa chceli previesť k Hradu a spoznať pôvaby tejto trasy, ako držitelia Rodinných pasov tu máte zľavu 20% na Hradný okruh. 


15.12.2018 - 01.01.2019 - VÝLETY PO VIANOČNÝCH TRHOCH

Milé rodinky, aj vy chcete zažiť a vidieť niečo nové? Stráviť príjemné chvíle adventného obdobia v kruhu rodiny a priateľov, na ktoré sa nezabúda? Dopriať si tradičné miestne špeciality a typické vianočné nápoje? Započúvať sa do tónov vianočnej hudby? Alebo kúpiť pre svojich blízkych netradičné a zaujímavé darčeky pod vianočný stromček, ktoré určite potešia? Predstavujeme vám novinku – Story mapu „Výlety po vianočných trhoch“, ktorú pripravil Slovenský dom Centrope.
Tento praktický sprievodca v elektronickej podobe vám poskytne informácie o vianočných trhoch v našom okolí – v Bratislave, v Trnave, v mestách v Bratislavskom a Trnavskom samosprávnom kraji a pozve vás aj na vianočné trhy u našich susedov v Rakúsku, Maďarsku a na Južnej Morave. Nájdete tu informácie o termínoch konania trhov, o zaujímavostiach, ktoré trhy ponúkajú a užitočné tipy čo a kde ochutnať. Story mapu nájdete na adrese: http://storymap.domcentrope.sk/map_VT/vt_sk/index.html?locale=sk#.
Alebo kliknite na pravej strane našej stránky na banner "Výlety po vianočných trhoch".

 

14.12.2018 - 15.12.2018 - Vianoce v Modre

Ešte je možno len pondelok, no všetci sa už tešíme na piatok. A viete už, čo budete robiť v piatok a v sobotu? Máme pre vás skvelý tip, neďaleko Bratislavy. V Modre sa bude totiž konať Vianočné zastavenie, ktorého súčasťou bude bohatý sprievodný program. Vybrať sa môžete na výstavu Agáty Petrakovičovej – Šikulovej pod názvom Balada, ktorá prezentuje maľbu na skle, v sobotu po zotmení (17:00 – 18:00) sa tešte na živý orloj, od 15:00 do 18:00 budú pre deti pripravené tvorivé dielne s Majolikou, zastaviť sa môžete aj v stánku Artfóra a Antikvariátu mestskej knižnice no a počas víkendu sa budú na nádvorí historickej radnice konať Vianočné trhy Mesta Modra a tradičná charitatívna zbierka koláčov. Predávať sa bude med, punč, údeniny, oblátky, medovníky, dekorácie a ako inak v Modre - aj keramika a víno. Vianočný príbeh rozpovedia žiaci zo školy Narnia, vystúpia tu miestne zbory i koledníci z modranskej školy Ľudovíta Štúra. Divadlo Agapé zahrá Zimnú rozprávku a na záver sa o slovo prihlási chrámový zbor z Pezinka – Ad Una Corda. Tak dovidenia v Modre!


08.12.2018 - Mikuláš na hrade Červený Kameň

Na hrad Červený Kameň znovu zavíta Mikuláš. A ani tento rok nepríde sám. Na pomoc si totiž zavolal aj svojich dvoch pomocníkov – rozvážneho anjela a nezbedného čerta.Tešiť sa môžete na Mikulášske prehliadky a chýbať nebude ani sladká odmena pre všetky malé aj veľké deti. Mikulášska prehliadka hradu sa začína každých 30 minút od 10:00 do 16:00. 
Vstupné:
dospelí: 6,00 €
seniori: 3,60 €
študenti: 3,00 €
deti 3 - 6 rokov: 1,00 €
rodinné vstupné: 13,00 €
deti do 3 rokov: zdarma


08.12.2018 - O Jankovi a Marienke – 16:00 hod., La Komika

Aj tento víkend si môžete dopriať ďalšie pestrofarebné hudobné predstavenie z dielne Divadla LA KOMIKA. Príďte sa pozrieť, ako sa skončí príbeh o Jankovi a Marienke, ktorí sa stratili v lese a tam objavili perníkovú chalúpku! Autorsky sa pod túto hru podpísal režisér Karol Vosátko. Vstup detí do divadelnej sály je možný iba za doprovodu osoby nad 18 rokov. Divadlo LA KOMIKA je partnerom Rodinných pasov a tak si tu môžete uplatniť 5% zľavu na vstupenku. 


zobraziť všetky ›

 

Kalendár akcií

20:22 | Dnes je piatok 14.12.18
Dnes má meniny Branislava, Bronislava
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi