Aktuality

19.03.2018 - Rodinné centrum Rafael

 Poznáme miesto, odkiaľ sa vaše deti budú vracať domov nadšené a kde si každý po uponáhľanom dni oddýchne. Vzniklo z jedného veľkého sna o vlastnom - novodobom centre voľného času a tento sen sa majiteľom podarilo splniť. Centrum Rafael v bratislavskom Ružinove - to nie je len útulná kaviareň s detským kútikom. To je svet plný radosti a fantázie! Miesto, ktoré spojí všetkých členov rodiny pod jednou strechou, aby krásne strávili spoločný čas. Doprajú deťom aj dospelým
Pre deti tu pripravujú zaujímavý program a rôznorodé krúžky. Absolvovať môžu napríklad niektorý z programov: Baby Balance, Balet pre deti, Dancy Shake, Joga pre deti, Malý programátor, Malý vedec a Moderná gymnastika. Pripravené sú pre ne Montessori herničky a Montessori škôločka.  
A ak sa tu vašim deťom zapáči, môžu tu osláviť aj svoje narodeniny. Zábavná party s kamarátmi v peknom prostredí a s animáciami bude zážitkom pre každého. Súčasťou párty sú hry, maľovanie na tvár, posedenie, dielničky, diskotéka, pohybové hry, fotenie a ďalšie aktivity podľa želania. To všetko vo vyzdobenej miestnosti na dohodnutú tému. Ak je vonku pekne, hry sa presúvajú do veľkej záhrady na čerstvý vzduch. A tortu pre vášho malého oslávenca dokážu v tomto centre zabezpečiť tiež! 

Záhrada - oáza v meste
V tomto rodinnom centre objavíte stratenú pohodu aj vďaka krásnej záhrade, ktorá jej dodáva jedinečný charakter. V lete sa tu konajú rôzne eventy nielen pre deti, ale aj dospelých. Divadielka pod holým nebom a koncerty doplní už tento rok aj letná čítareň. Načerpať stratenú energiu môžete aj v príjemnom interiéri pri šálke dobrej kávy, alebo sa môžete aktívne zapojiť do niektorého z mnohých kurzov. Paleta možností je naozaj pestrá. Aktuálne je tu pre dospelých napríklad: Balet pre dospelých, Breathe Yoga, Joga pre začiatočníkov a pokročilých, Pilates, Tai Chi a Chikung

Prihlásiť sa môžete aj na semináre, ktoré vám pomôžu stať sa lepším rodičom, alebo budúce maminy pripraví na dojčenie. V ponuke Rodinného centra Rafael nájdete napríklad Prípravu tehotných na dojčenie, Rodinné konštelácie a Rodičovský kurz.    
Tím profesionálov sa tu postará aj o vašu krásu a zdravie. Či už túžia vaše ubolené nohy po reflexnej masáži chodidiel, alebo váš chrbát potrebuje poriadne prehriať lávovými kameňmi, ste tu na správnej adrese. Lymfodrenáž, bankovanie, klasická masáž a ďalšie procedúry vás zbavia stresu a vyčaria vám znova úsmev na tvári.    
Omladnúť na stretnutiach s inými mamami, či svojimi kamarátkami môžete v Babinci, ktorý je určený len pre dámy. V rámci Babincov môžete využiť aj ďalšie služby ako masáž, kozmetiku, líčenie, manikúru, či poradiť sa s výživovým poradcom

Presné rozvrhy hodín, cenník a všetky potrebné informácie o aktuálnych akciách v Centre Rafael nájdete prehľadne na stránke: www.centrumrafael.sk
Adresa: Kaviareň centrum Rafael, Narcisová 5, 821 01 Bratislava II
Telefón: +421917945561, Email: centrumrafael@centrumrafael.sk
Držitelia rodinných pasov majú zľavu 10% na ponuku kaviarne pri nákupe nad 10€.  

15.03.2018 - Abeland odštartuje sezónu už 17. marca!

 Idylická gazdovská dedinka na Záhorí už v sobotu 17.marca otvorí svoje brány všetkým, ktorí milujú prírodu, remeslá a poctivé domáce výrobky. Len pred pár dňami sa na rodinnom gazdovstve roztopil sneh a ľad a tak sa zamrznuté mlynské koleso znova točí! Ovečky majú jeden prírastok - malú Meme od novej ovečky Hanky. Táto nová ovčia mama sa stále parádi, je ozaj bielučká nádherná, ale nestará sa o mláďatá. Miesto nej sa rodičovských povinností chopili Rado s Leou, ktorí tu už rok bývajú a sami majú 4-mesačné bábätko Alicu. Malú Meme si adoptovali a vďaka mliečku z dojčenskej fľašky vyrástla ako z vody.  

 

Obyvatelia Abelandu – rodina Ábelovcov si v zime oddýchla a znova sa teší na všetky tohtoročné soboty až do prázdnin. Počas sobôt je totiž ich gazdovský dvor otvorený pre každého milého návštevníka. „Radi sa s vami stretneme, prisadneme si a vy nás poznáte nás podľa starodávneho oblečenia.“ 
A na čo sa môžete tešiť túto sobotu? Luki s vami bude vyrábať korbáče a tiež vám ukáže ako sa strieľa z luku. „Budeme spolu mlieť múku v mlyne a ponúkneme vám naše bio-produkty ako spomínanú múku, kváskový ražný chlieb, bylinky, šípkové víno a med.“ Komu bude chladno, ohriať sa môže v útulnej čajovni, kde budete môcť ochutnať Tominove čajíky, polievku, lokše, koláčiky a iné miestne špeciality.    
Držitelia Rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20 % na občerstvenie a atrakcie.  

12.03.2018 - Okruh až na Bratislavský hrad

Pekne v pohodlí s otváracou priesvitnou strechou vás prevezie starými štvrťami Bratislavy nachádzajúcimi sa za niekdajšími mestskými hradbami voľakedajšieho stredovekého mesta priamo až na Bratislavský hrad. Nádvorie stredovekého Bratislavského hradu ponúka prekrásny výhľad na mesto a okolie, nádhernú barokovú záhradu a park.


Cestou na hrad uvidíte Slovenské národné divadlo a Slovenskú filharmóniu, množstvo nádherných kostolov, budovu Slovenského rozhlasu v tvare prevrátenej pyramídy, Grassalkovičov – Prezidentský palác, voľakedajší arcibiskupský letný palác a dnešný Úrad vlády, Parlament, bratislavské hradby, korunovačný Dóm sv. Martina… a vrátite sa späť do Starého Mesta.
NOVINKOU je Detský okruh od významného slovenského spisovateľa Ľubomíra Feldeka.

Lístky si môžete kúpiť v predajnom vozíku na Námestí Eugena Suchoňa pri historickej budove Slovenského národného divadla, odkiaľ sa aj vyhliadkové jazdy začínajú. Skupinkám s počtom viac ako 3 dospelých osôb odporúčame jazdu si vopred na určitý čas a dátum zarezervovať. 
Kontakt: info@tour4u.sk, 0903 302 817

03.03.2018 - 19.05.2018 - Výstava V KRAJINE REMESIEL 2017

6. ročník súťažnej prehliadky remeselnej tvorivosti detí a mládeže. O tradičné ľudové remeslá je stále záujem aj medzi tými najmenšími. Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) to dokazuje výstavou v Krajine remesiel 2017. Výstava prezentuje práce zručných detí od 8 do 15 rokov, ktoré sa zapojili do celoslovenskej súťaže s rovnomenným názvom V krajine remesiel. Slávnostné otvorenie výstavy sa bude konať 1. 3. 2018 v Galérii ÚĽUV. Verejnosť si bude môcť pozrieť výstavu od 2.3.2018 do 19. 5. 2018 v Galérii ÚĽUV na Obchodnej 64.Miesto: Galéria ÚĽUV, Obchodná 64, Bratislava
Otváracia doba: pondelok až piatok od 12.00 do 18.00 hod.
Organizátor: Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
Kurátorka výstavy: PaedDr. Mária Tomová

Zrod myšlienky organizovať prehliadku V krajine remesiel siaha do roku 2006. Hlavným zámerom
ÚĽUV-u bolo vzbudiť záujem detí a mládeže o tradičné ľudové remeslá, posilniť ich vedomie kultúrnej
identity, ako aj podporiť ich manuálnu zručnosť a výtvarnú kreativitu. Úspech súťaže potvrdil jej
význam a každý ďalší ročník priniesol nové, nápadité a remeselne zvládnuté diela. ÚĽUV sa aj touto
formou stará, aby tradičné umelecké výroby a remeselné techniky na Slovensku nezanikli, prípadne
ožili tie už zaniknuté.

„Uchovávanie ľudových remesiel a kultúry je nielen záslužné, ale aktivity so zameraním na ne
poskytujú priestor na rozvoj fantázie, imaginácie a tvorivosti“, hovorí predsedkyňa odbornej poroty
VKR 2017, Daniela Valachová. Súťažná téma “Veci, čo všetci nevedia” dostala tento rok konkrétne
kontúry. Prihlásiť bolo možné úžitkové a dekoratívne predmety vyrobené z tradičných materiálov, ako
je koža, rohovina a kov (mosadz, cín) či zhotovené špecifickými technologickými postupmi, napr.
použitím ozdobných rezbárskych techník, vylievanie cínom, vybíjanie mosadzným plieškom, alebo
zdobenie kraslíc technikou farbenia, batikovania, voskovania, vyškrabovania, oblepovania slamou,
bavlnkou, sitinou. 

Do šiesteho ročníka súťažnej prehliadky bolo prihlásených 216 prác z celého Slovenska. V rámci
šiestich tém (Zakliate v dreve, Noty pre drôty, Nite nebláznite, Na sklo maľované, Pletky s pletivami,
Veci, čo nevedia všetci) mali účastníci možnosť predstaviť vlastný pohľad na tému, spracovanú na istej
úrovni zručností a výtvarnej invencie. Deti majstrovsky zvládli prácu s rozmanitými materiálmi
a technikami, ako napríklad: drevorezba, drôt, textilné techniky, maľba na sklo, či pletenie z
prírodných materiálov. Vo dvoch vekových kategóriách (8 – 11 rokov, 12 – 15 rokov) sa mohli ukázať
nielen jednotlivci, ale aj kolektívy.

Hodnotiaca komisia bola postavená pred náročnú úlohu. Vybrať spomedzi zaujímavých, tvorivých
a netradičných prác diela, ktoré by si zaslúžili ocenenie, nebolo jednoduché. V záverečnom hodnotení
porota udelila celkovo 27 cien a 28 čestných uznaní.

02.03.2018 - 31.07.2018 - V hlavnej úlohe stolička

Dá sa na nej sedieť, ale nielen sedieť. Stolička je totiž úžasná v tom, že sa tá použiť aj na všeličo iné. Na tejto výstave sa dostane za hranicu reálneho a fantazijného sveta rôznych druhov stoličiek. Tento kus nábytku sa tak zrazu stane hrou pre malých i veľkých. Unikátna výstava vás vovedie do „stoličkosveta“, kde sa budete môcť prejsť "stoličkoparkom", či vidieť "stoličkové predvádzacie mólo" a stoličku stoličiek - trón. Výstava vznikla v spolupráci Slovenským múzeom dizajnu v Bratislave. Vidieť ju môžete do 2.9.2018 v Bibiane - dome umenia pre deti v Bratislave. 

zobraziť všetky ›

 

Kalendár akcií

02:09 | Dnes je streda 21.03.18
Dnes má meniny Blahoslav
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi