Aktuality

19.07.2017 - Odokryme minulosť na Hrade Červený Kameň

 Letné prázdniny sú výbornou príležitosťou ako prežiť čas so svojimi najmilšími. Napríklad aj na Hrade Červený Kameň v malebnej náruči Malých Karpát. V júli a auguste tu pripravili pre deti okrem detských prehliadok aj ďalší interaktívny program. V ňom sa hravou formou dozvedia ako sa žilo v minulosti. 45 minútový program sa koná vždy počas víkendu, od 10:00 do 15:00.
Termíny: 22.7. - 23.7.2017, 29.7. - 30.7.2017, 5.8. - 6.8.2017, 12.8. - 13.8.2017,
19.8. - 20.8.2017 a 26.8. - 27.8.2017.
Cena: dospelí 4€, deti: 2€.

15.07.2017 - 16.07.2017 - Animácie na letných kúpaliskách

 Leto je plné príležitostí ako si oddýchnuť, aj aktívne, nielen ležaním pri vode. Ak to chcete spojiť, vyberte sa k vode na kúpalisko Rosnička, Delfín, Tehelné Pole alebo na Zlaté Piesky.
Pre dospelých aj deti tu pripravujú športovo-pohybové animácie pri ktorých sa zabavíte ale aj pocvičíte svoju kondičku a preveríte svoje schopnosti. Pre deti sú v ponuke: jóga, tanec, súťaže a hry, pre dospelých: kondičný a kruhový tréning, pilates, tabata, body art a jóga.Každé kúpalisko má svoj vlastný rozvrh cvičení, ktorý nájdete aj na stránke www.starz.sk

07.07.2017 - Najväčší zábavný park v Rakúsku – FAMILYPARK na skok z Bratislavy

Hľadáte program pre celú rodinu a chceli by ste zažiť kopec zábavy? Máme pre vás skvelý tip, kúsok za hranicami – len pár kilometrov od krásneho Neziderského jazera. Zasadený do Rustskej pahorkatiny, blízko mesta Rust sa na ploche 145 000 m2 nachádza obľúbený Familypark.Erlebnisburg (zážitkový hrad), Märchenwald (rozprávkový les), Bauernhof (gazdovský dvor) a Abenteuerinsel (dobrodružný ostrov) – to sú 4 tematické svety plné atrakcií, kde sa zabavíte s malými aj väčšími deťmi. Na cestu plnú zábavy vás pozýva maskot parku kocúr Filippo.
26 dráhových atrakcií dopĺňajú zážitkové ihriská a vodné plochy, preliezačky, hudobné divadlo a spoločné hry. Areál parku je krásnou záhradou plnou farebných záhonov, zelených plôch a okrasných drevín.

Tento najväčší zábavný park v Rakúsku ponúka aj bohaté možnosti stravovania a hoci jeho počiatky siahajú do roku 1965, park stále inovujú a dbajú na vysokú bezpečnosť. V sezóne 2016 ho navštívilo viac ako 633 000 osôb a každý ďalší hosť je vítaný.
Počas leta – sa tu konajú tzv. Dlhé letné noci. Vždy v sobotu počas júla a augusta je tu otvorené do 20:00 hod., teda o dve hodiny dlhšie ako bežne bez vyššieho vstupného. Sezóna je v plnom prúde a končí sa 26.10.2017.

Otváracie hodiny:
1. apríla - 30. september: 9:00 – 18:00 hod.
Pokladne & posledný vstup: 17:00 hod.
1. - 26. október: 10:00 – 17:00 hod.
Pokladne & posledný vstup: 17:00 hod.
Každú sobotu v júli a v auguste otvorené do 20:00 hod.
Pokladne & posledný vstup: 18:00 hod.
Pri nepriaznivom počasí: právo zmeny otváracích hodín bez
vrátenia vstupného

Pozor: deti mladšie ako 14 rokov smú rodinný park navštíviť len v sprievode dospelej osoby. Psy a iné domáce zvieratá majú vstup do parku zakázaný. Detské bicykle, odrážadlá, kolobežky a pod. nie je povolené vziať so sebou do parku.

Adresa:
FAMILYPARK
M. Müller Ges.m.b.H
Märchenparkweg 1
7062 St.Margarethen

Kompletný cenník nájdete TU: https://www.familypark.at/sk/ceny/

02.07.2017 - Otvorenie sezóny v Schaubmarovom mlyne

Už 2. júla od 14:00 sa tešte na otvorenie novej sezóny na tomto jedinečnom mieste. Novú sezónu tu privítajú výstavou Medzi selankou a drámou, pre rodiny s deťmi bude pripravený bohatý program. Samozrejme, nikto odtiaľto neodíde hladný a kto vydrží dovečera, dočká sa aj koncertov – vystúpi Archívny chlapec a Katarína Máliková. 

Program

14.00 Otvorenie výstavy Medzi selankou a drámou 
Výstava kurátoriek Alexandry Tamásovej a Kataríny Čiernej má za cieľ ukázať súvislosti medzi insitným umením a profesionálnou výtvarnou tvorbou, a tiež predstaviť verejnosti menej známu časť zbierky insitného umenia SNG.

15.00 Prehliadka výstavy
Medzi selankou a drámou s kurátorkou Alexandrou Tamásovou

15.30 O mlyne 
Rozprávanie o Schaubmarovom mlyne pre deti aj dospelých

16.00 Detský expres
Interaktívna prehliadka výstavy Medzi selankou a drámou s deťmi a pre deti. Na komentovanej prehliadke sa porozprávame o tom, kto je to samouk a ako sa kreslia sny. Vyskúšame, či sa dá kresliť automaticky a spolu objavíme príbehy vystavených diel.

16.30 O mlyne
Rozprávanie o Schaubmarovom mlyne pre deti aj dospelých

17.30 koncert Archívny chlapec
Svoju hudobnú kariéru zazčal akustickým albumom Zvery, ktorým definoval zatiaľ neprebádané územie slovenského pesničkárstva - svojským hlasom spieva naliehavé texty a jeho hudba má tenznú atmosféru. S druhým albumom Tranzit metamorfoval do niečoho celkom odlišného - je plný zvukov, nových perspektív a znovunadobudnutej chuti experimentovať. „Cítim sa ako malé dieťa, ktoré objavuje svet okolo seba. Som hudbou absolútne fascinovaný a pohltený."

19.00 koncert Katarína Máliková
Je mladá, ambiciózna speváčka, klaviristka a skladateľka, ktorá tvorí originálne skladby a upravuje aj aranžmány ľudových piesní. Katarína pochádza z Polomky na Horehroní, ktoré je výnimočné svojou hudbou. Jej debutový album s názvom Pustvopol vyšiel v novembri 2016 v Slnko Records, okamžite si získal pozornosť odborníkov aj mnohých poslucháčov a stal sa jedným z top albumov za rok 2016 na Slovensku. 

14.00 – 17.00 Workshopy pre rodiny s deťmi
Strávte so svojimi deťmi popoludnie plné zážitkov! Objavíte Schaubmarov mlyn a jeho históriu. Na workshopoch si vytvoríte vlastný ručný papier alebo si skúsite jednoduchú techniku tlače. Počas troch hodín čaká rodičov s deťmi veľa tvorenia, pátrania a spoznávania nielen Schaubmarovho mlyna a jeho histórie, ale aj novej výstavy Medzi selankou a drámou.

Samouk (sprievodca Schaubmarovým mlynom) – Geografická mapa slúži na to, aby sme sa nestratili a je vytvorená tak, aby sme ju všetci dokázali prečítať. Každý z nás by si však vedel vytvoriť vlastnú mapu obrázkov spomienok, kde a kedy bol a čo zažil. Samouk je interaktívna dobrodružná mapa, pomocou ktorej môže každý preskúmať mlyn na vlastnú päsť a objavovať jeho zákutia a príbehy. Objavte Schaubmarov mlyn na vlastnej koži, podniknite vlastnú dobrodružnú výpravu a zistite, či je aj dnes v mlyne múka.

Myšlienková mapa
(tvorivá aktivita) – Priložte ruku k dielu svojou vlastnou kresbou do kolektívnej spomienkovej mapy Schaubmarovho mlyna, ktorá bude vznikať počas celého dňa. Schaubmarov mlyn má svoju dlhú históriu a tak aj svoju vlastnú pamäť. Ako ho však vnímame dnes Čo vám z jeho prostredia najviac utkvelo v pämati Skúsme spoločne vytvoriť mapu tohto miesta z obrazov našich vlastných zážitkov.
Ručne stručne (workshop pre rodičov s deťmi) – Ručne stručne si budete môcť vytvoriť vlastný recyklovaný papier s tajnou prísadou Schaubmarovho mlyna. Vytvorte si grafický list, jednu stránku herbára otláčaním kúskov z okolitej prírody.

21.06.2017 - 28.06.2017 - Na Magio pláž si oddýchnete aj zašportujete, tvorivý program pre deti pripravujú skúsení animátori

Aj tento rok, od polovice júna môžete vyskúšať biely piesok mestskej pláže na Tyršovom nábreží v Bratislave. Tento rok sem dokonca „navialo“ špeciálny kremičitý piesok. Nachádza sa aj v športovej zóne, kde sa dá zahrať beachvolleybal, beachtenis a beachfutbal. Rezervácia ihriska je možná na čísle: 0904 707 021. 


Po veľkom športovom výkone sa treba aj občerstviť. Magio Pláž sleduje svetové trendy aj v oblasti zdravého životného štýlu a tak tu dostanete stravu vhodnú pre deti, športovcov a svoje si tam nájdu aj ľudia s rôznymi potravinovými alergiami a intoleranciami.Oddýchnuť si môžete v tieni stromov. V samoobslužnej knižnici nájdete časopisy a knihy, pričom ponuka sa bude pravidelne dopĺňať a meniť.
Svoje miesto tu bude mať tento rok aj letné kino Bažant Kinematograf. Tešte sa na 5 filmových týždňov plných slovenských premiér, mimoriadnych uvedení, kultových filmov, diváckych a festivalových hitov. 


Otváracie hodiny:
Bary denne             od 09:00 do 24:00
Športové aktivity     od 09:00 do 22:00
Techlounge            od 10:00 do 20:00

Deti na Mágio pláži

Autori konceptu mysleli aj na najmenších a tak tu kreatívci z Kids Point pripravujú pre deti rôzne tvorivé aktivity. Vo vybrané dni si môžu podľa programu zahrať hry, vyrobiť 3D postavičky pod dohľadom profesionálnych animátorov. A čo si pre deti prichystali na najbližšie dni? Budú spoločne vyrábať valašky, nožíky, klobúčiky a všetko, čo na salaš patrí – presne tak ako to deti poznajú z rozprávky – O Maťkovi a Kubkovi. Nebudú, samozrejme, chýbať ani Maťko s Kubkom a ich verný psík Dunčo. 

Program:
streda 21.6.2017
10:00 - 19:00 Maťko a Kubko. Výroba Maťka a Kubka, výroba 3D valašky, nožíky, kreslenie. Toto všetko vám prinesieme v našom Kids Point s veselými animátormi.
piatok 23. 6. 2017 - nedeľa 25.6.2017
10:00 – 19:00  Maťko a Kubko. Výroba Maťka a Kubka, výroba 3D valašky, nožíky, kreslenie. Toto všetko vám prinesieme v našom Kids Point s veselými animátormi.
streda 28. 6. 2017
10:00 – 19:00 Maťko a Kubko. Rozlúčme sa s kamarátmi zo salaša.../ big maľovanie postavičiek. Toto všetko vám prinesieme v našom Kids Point s veselými animátormi.
Program na Magio pláži sa stále aktualizuje, celý ho nájdete TU: 
https://magioplaz.zoznam.sk/program/

zobraziť všetky ›

 

Kalendár akcií

10:36 | Dnes je nedeľa 23.07.17
Dnes má meniny Oľga
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi