Bratislavský samosprávny kraj TU NÁJDETE TIPY NA VÝLETYTU NÁJDETE TIPY NA VÝLETY
 • 9/2019

  Newsletter Rodinné pasy SEPTEMBER 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy SEPTEMBER 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v SEPTEMBRI tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme.

  PROGRAM NA SEPTEMBER

  Puppets festival – 31.8.2019,Gašparkovo - Rudnayovo námestie 4, Bratislava

   

  Slnečný festival v Senci - 6. - 7.9.2019, Park oddychu na Hečkovej ulici v Senci Mesto roztancujú umelci, žongléri, bábky rozosmejú malých aj veľkých. Program získate na facebookovej funpage, ktorá sa priebežne zaplní informáciami.

  Tradičný trnavský jarmok 2019 - 5. - 8.9.2019, Trnava Remeselníci, stredovek, koncerty, kolotoče, burčiak, cigánska. To všetko si budete môcť už čoskoro vychutnať v Trnave. Z podujatia vyberáme: Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka, kde sa budú v piatok a sobotu konať šermiarske, tanečné, strelecké, žonglérske predstavenia a interaktívne dobové tábory.

   

   

  Slávnosť hliny - 5. - 7.9.2019, Modra 11. ročník podujatia, ktoré oslavuje hlinu, s ňou späté remeslo, tradíciu i budúcnosť sa bude konať v Modre a keďže mesto nie je veľké, keramikárov a ich výrobky isto neprehliadnete.

  Záver Kultúrneho leta 2019 v Novom Meste - 7.9.2019 Hudobné hviezdy, zábava pre deti aj pôsobivý ohňostroj. To všetko a ešte omnoho viac na Kuchajde! Celodenný program štartuje o 10:00 rodinným dopoludním s množstvom súťaží, atrakcií a cien pre najmenších. Popoludní sa môžete tešiť na tradične bohatý hlavný program so začiatkom o 15:00. Vstup zdarma.

   

   

   

  Miro Jaroš @Rozlúčka s letom pre deti 2019 - 7.9.2019 od 17:00 do 20:00, Amfiteáter Trnava
  Cena vstupenky je 6€, sedenie je voľné. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, v prípade nevypredania v predpredaja aj na mieste v deň koncertu. Program je určený pre rodiny s deťmi a je vhodný pre deti dobre znášajúcu hlasnú hudbu. Každý návštevník koncertu musí mať vlastnú platnú vstupenku.

  Vedecké chodníčky na hrade Devín - 8. a 21.9. od 16:00 do 17:30
  Hrad Devín nie je významný len svojou históriou, ale aj prírodnými podmienkami a je chráneným územím. Nachádza sa tu niekoľko chránených druhov rastlín a živočíchov. Pozývame vás ich objaviť. Začiatok prehliadky pri pokladni hradu Devín o 16:00 hod., podujatie je v rámci vstupenky na hrad Devín
  TÉMA: 8.9. – Obyvatelia hradu z ríše zvierat, prehliadka hradu z členmi združenia BROZ, 21.9. – Kameň v službách človeka, prehliadka + ukážky vlastností kameňov

   

  Račianske vinobranie 2019 - 13. - 15.9.2019 Môžete sa tešiť na viaceré novinky a na skvelý program, tradičné výstavy, ale aj novú detskú zónu a rôznorodých umelcov na hlavnej scéne. Vystúpi Emma Drobná, Rytmus, Polemic či Ploštín Punk a mnohí ďalší.

  Kids Club - 14.9. od 9:00 do 15:00, Bauhaus Bratislava, téma: výroba draka Všetko potrebné na výrobu dostanete od organizátora zadarmo. Prihlásiť sa dá pomocou formulára na stránke: https://kids.bauhaus.sk/. Kids Club je vhodný pre deti od približne 4 rokov. Deťom pri tvorení pomáhajú skúsené asistentky. Ak sú deti ešte malé, je vhodné, aby im pomáhali aj rodičia.

  Tri prasiatka - 14.9.2019, DPOH Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek je tu opäť. Vstupné: 5€, vstupenky si môžete kúpiť v pokladnici divadla alebo na stránke mestskedivadlo.sk.

  Dobrý trh - 15.9.2019 na Panenskej Dobrý trh od roku 2011 oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

   

   

   

  Science workshop - 14.9., 19.10., 17.11. a 14.12.2019 o 9:30 - 11:30, Rodinné centrum Rafael

  Science workshopy sú určené pre deti vo veku od 5 -12 rokov. Vyskladané sú z vedeckých experimentov a edukačných hier určených pre deti. Na workshop je nutné sa vopred prihlásiť, počet miest je limitovaný. Cena: 17€, registrácia: Jana Gočárová 0908 646 750.

   

   

   

   

   

   

   

  Beh Pezinkom - 21.9.2019, Zámocký park, Pezinok

  Podujatie sa začne štartom v parku, beh pokračuje mestom až k vinohradom, ktorých jedinečná atmosféra spolu s vôňou zrejúceho hrozna bežcom vytvoria nezabudnuteľný zážitok. Trasa meria 9 km, zväčša po asfalte. Limitovaný počet bežcov: 600, limitovaný počet detí: 150. Štart detí je o 10:15, registrácia detí pred štartom na mieste. Viac informácií: http://www.behpezinkom.com/sk/beh-pezinkom-2019/propozicie

   

  Nájdite sa so zvieratkom z útulku, Vol.26 - 21.9.2019 od 10:00 do 16:00, Zadné nádvorie OD Aupark

  Prinášame vám skvelú správu! Podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku bude pokračovať a tak, ak aj vy túžite po 4-nohom miláčikovi, príďte si ho vybrať práve sem. Zvieratká z útulku sa potešia novému domovu.

   

   

   

  Senecký beh okolo Slnečných jazier - IX. ročník - 21.9.2019 o 8:30 - 14:00 IX.ročník Seneckého behu okolo Slnečných jazier je určený pre veľkých aj malých bežcov. Registrácia je už spustená: https://registrace.sportsoft.cz/startlist.aspx?e=1488

  5. Nosičský festival - 22.9.2019 od 10:00 do 18:00, Stará tržnica Pozývame vás na 5-ty jubilejný ročník Nosičského festivalu, ktorý bude oslavou nosenia, dojčenia a rodičovstva.

   

   

   

  Biela noc Bratislava 2019 - 27. - 29.9.2019 Bratislava sa v posledný septembrový víkend opäť rozžiari umením! Nezmeškajte magickú prechádzku mestom v nezvyklom šate a príďte na 5. ročník Bielej noci, najväčšieho medzinárodného festivalu súčasného umenia na Slovensku. Prvýkrát v histórii podujatia si bohatý program a putovanie mestom plným umenia môžete užívať po celý víkend - Biela noc 2019 trvá 3 dni a 3 noci.

   

   

   

  Modranské vinobranie 2019 - 27. - 29.9.2019, Modra Posledný septembrový víkend sa Modra premení na živé centrum tradičných osláv úrody, malokarpatského vinohradníctva a vinárstva. Úcta k tradíciám zmiešaná s modernými prvkami v programe spolu s vynikajúcim burčiakom a vínom vás očarí. Rezervujte si dostatok času na vizuálne i chuťové zážitky, ktoré pre vás v Modre tento rok pripravili na celé tri dni. Pre deti bude pripravených veľa atrakcií a samozrejme kolotoče, cukrová vata, cukrovinky a všakovaké regionálne pochúťky.

  Deň obce Hviezdoslavov 2019 - 28.9.2019 od 9:00 do 22:00 Tentokrát bude tento deň tak trochu iný, než všetky ostatné, ktoré tu boli doteraz. Bude viac hudobný, bude viac umelecký, bude viac diskusný. Bude veľkolepý!

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

   

   

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom - do 31.12.2019, SNG Interaktívna inštalácia venovaná všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia a nemali sa doteraz koho spýtať! Konečne je tu možnosť zoznámiť sa serióznym spôsobom s vývojom výtvarného umenia a spoznať vybrané osobnosti a diela! Profesor Škrečok dejiny umenia vníma inak. Doslova vstrebal koncepcie, fakty i artefakty, aby ich v inteligentnej skratke a priateľsky vyrozprával a prepojil poznanie so zábavou, zbavil návštevníka ostychu pred ikonickými dielami minulosti a vzbudil túžbu dozvedieť sa viac.

  NOVÍ PARTNERI RODINNÝCH PASOV:

  St. Martins Therme & Lodge - zľava pre rodiny s Rodinným pasom 10% na celodennú vstupenku bez vstupu do sauny. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

  Time Travel - nový partner Rodinných pasov, RAKÚSKO Spoznajte historickú Viedeň na vlastnej koži všetkými svojimi zmyslami. Pre držiteľov Rodinných pasov so zľavou 20%. Hodinová, humorná prehliadka vo vašom materinskom jazyku vrátane 5D kina, animatronickej šou, virtuálnej reality, Music Ride a špeciálnych efektov. To všetko na 1 300 m2!

  Cewe fotokniha - 10€ na CEWE fotoknihu od hodnoty 45€ Roces - predajca kolieskových korčúľ - 10% na všetok tovar v predajni + servis FamilyPark - 1€ na každý Rodinný pas

  Papa.sk - 10% na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku Astraslovakia.sk - 10% na celý sortiment Zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment Hovoriace knihy IRS – k objednávke 1 kniha ZADARMO Hotel Agátka s golfovým a jazdeckým areálom - 10% na ubytovanie a 5% na konzumáciu From Globe - organizátor jazykových pobytov - 7% na juniorské pobyty a 5% na pobyty pre kategóriu dospelých študentov

  Vláčik Blaváčik

  Rodinný vĺyet za poznaním, celá trieda na výlete, darček pre seniorov, alebo aj svadba s vláčikom? To všetko sa dá zažiť na tejto červenej mašinke. S Rodinnými pasmi zľava 5%.Viac info na https://www.blavacik.sk/.

  Blue Danube

  BLUE DANUBE TOURS ponúka pre jednotlivcov i skupiny okrem tradičnej prehliadky hlavného mesta aj výlety po Slovensku, ochutnávky vín a plavby po Dunaji. S Rodinnými pasmi zľava 5%.Viac info nahttps://bluedanube.sk/.

   

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Viac na www.rodinne-pasy.sk.

   
   
   


   

   
 • 8/2019

  Newsletter Rodinné pasy AUGUST 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy AUGUST 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v AUGUSTE tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov, ktorých zoznam neustále rozširujeme. Zapojte sa tiež do našej novej súťaže o kupón na CEWE FOTOKNIHU v hodnote 50€!

  PROGRAM NA AUGUST

   

  Divadlo pre deti v Starej tržnici – každú sobotu o 11:00, vstup je bezplatný

  Divadelné súbory a predstavenia.

  • 3.8. - Teátro Neline: Rozprávkový domček
  • 10.8. - Divadlo na Hojdačke: Na Zemi dobre mi
  • 17.8. - Teátro Neline: Uštrikovaná rozprávka
  • 24.8. - Divadlo MaKile: Hadík Vadík a časostroj - výlet do minulosti hadik_vadik
  • 31.8. - Divadlo pod hríbikom: Princezná Rozmarínka

   

   

  Hudobný kalendár - 4.8.2019 o 17:00, Nádvorie Miestnej knižnice, Istrijská 6

  Interaktívny koncert pre deti spojený s poznávaním mesiacov v roku. Deti sa zahrajú na malých divadelníkov - tancovaním, spievaním a vybubnujú si “krajšie” počasie. Na Miiných šatách deti nájdu indície ku každému mesiacu a počas koncertu zisťujú, ktorá indícia patrí k danému mesiacu. Tematicky sú tiež použité piesne ku každému mesiacu v roku. Koncert trvá cca 50 min. a je vhodný pre deti od 3 do 10 rokov.

   

   

  divadielka_na_drazdiaku

  Nedeľné divadielka na ždiaku - pri detskom ihrisku v areáli Grand hotel Pressburg o 10:00, vstup voľný.

  PROGRAM:

  • 4.8. Červená čiapočka - Divadlo Alexandra Pallesitza
  • 11.8. Babky ježibabky - Divadlo na vešiaku
  • 18.8. Hlúpe kura - Divadlo JaJa
  • 25.8. Perníková chalúpka - Divadlo pod hríbom

   

   

  leto_v_dubravke

  Kultúrne leto v Dúbravke - PROGRAM PRE DETI

  Pestrý program pokračuje v Dúbravke aj v auguste.

  • 8.8.2019 o 17:00 - Detské popoludnie s Mr. Bubble/Amfiteáter
  • 9.8. o 9:30 - Turnaj v Petanque/Park Pekníkova
  • 17.8. o 16:00 - Beh s najlepším priateľom človeka/Dúbravka - Žatevná 2
  • 24.8. o 10:00 - DAL – Dúbravská atletická mini-liga/Štadión Britishschool

  V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie v daný deň nekoná. Zmena programu vyhradená.

   

   

  Kultúrne leto v Karlovej Vsi - PROGRAM PRE DETI

  Každý pondelok sú pripravené tvorivé dielne alebo divadielka, vhodné pre deti od 3 rokov.

  PROGRAM:

  • 5.8. o 10:00 - Červená čiapočka – Pribišova, pri fontáne
  • 12.8. o 10:00 - Ateliér Grey, Drotárske remeslá, Nám. sv. Františka: deti s rodičmi si vytvoria drôtené srdiečka a iné motívy vypletené s korálikmi.
  • 19.8. o 10:00 - Ateliér Grey, Škola sa blíži. Pribišova, pri fontáne: deti s rodičmi si spolu vytvoria stojan na ceruzky, vypletaný farebnými prírodnými motúzikmi.
  • 26.8. o 10:00 - Divadlo pod hríbikom: Jurko a princezná, Nám. sv. Františka

  Vždy dopoludnia sa okrem toho môžete dozvedieť aj všetko, čo vás zaujíma a chceli by ste vedieť o Rodinných pasoch – zľavovej karte pre všetky rodiny s trvalým bydliskom v Bratislavskom samosprávnom kraji. Dovidenia!

   

   

  permonik

  Pezinský Permoník - 9. - 11.8.2019, Dom Kultúry Pezinok

  Geopark Malé Karpaty skrýva mnohé tajnosti. Jednou z nich, je aj mýtami opradená bytosť permoník. Nechajte sa vtiahnuť do sveta krásnych minerálov, fosílii, drahých kameňov a šperkov. Bohatý sprievodný program je pripravený pre všetkých.

  Začiatok: 1. deň o 12:00, 2. deň o 9:00, 3. deň o 10:00.

   

   

  "Slovenské dni” v Národnom parku v roku 2019, Rakúsko - 10.8 2019, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30

  Prehliadka výstavy "DonAUräume” so slovenským sprievodcom. Miesto stretnutia: zámok schlossORTH, dĺžka prehliadky so sprievodcom - 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Zľavnené vstupné.

   

   

  leto_s_BBD

  Letodivy – letné predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

  Bratislavské bábkové divadlo nezaháľa a pre malých i veľkých návštevníkov na dva augustové štvrtky pripravilo program v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Zoberte si so sebou napríklad deku, piknikový kôš plný jedla, ale hlavne dobrú náladu!

  PROGRAM:

  • 15.8. o 18:00 – Zaseknutá bundička
  • 22.8. o 18:00 – RozKrávka

   

   

  DLHODOBÉ PROGRAMY

   

   

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

   

  vlacik_zahoracik

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

   

  TRH_logo

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica

  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

   

   

  NOVÍ PARTNERI RODINNÝCH PASOV:

   

   

  Cewe fotokniha - 10€ na CEWE fotoknihu od hodnoty 45€

  Roces - predajca kolieskových korčúľ - 10% na všetok tovar v predajni + servis

  FamilyPark - 1€ na každý Rodinný pas

  Papa.sk - 10% na všetko okrem kočíkov, autosedačiek, elektrických vozidiel a nábytku

  Astraslovakia.sk - 10% na celý sortiment

  Zdenkatri.sk - 10% na celý sortiment

  Hovoriace knihy IRS – k objednávke 1 kniha ZADARMO

  Hotel Agátka s golfovým a jazdeckým areálom - 10% na ubytovanie a 5% na konzumáciu

  From Globe - organizátor jazykových pobytov - 7% na juniorské pobyty a 5% na pobyty pre kategóriu dospelých študentov

   

   

  Nezabudnite:

   

   

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

   

   

  POZOR SÚŤAŽ

   

   

  cewe_fotokniha

  Vyhrajte CEWE FOTOKNIHU!

  Leto je plné spomienok a tak sme pre Vás pripravili súťaž o kupón na CEWE FOTOKNIHU v hodnote 50 €. Súťažná úloha je: napíšte nám do komentára na našom Facebooku - https://www.facebook.com/RodinnePasysk/, čo najkrajšie ste už počas tohto leta zažili alebo videli. Súťaž trvá od 22. do 30.7.2019. Ak používate na Facebooku nick/prezývku, napíšte nám prosím k svojmu komentáru aj Vaše meno, ktorým ste sa registrovali, aby sme Vás vedeli dohľadať v systéme. Žrebovanie víťaza a overenie údajov v systéme sa uskutoční 30.7.2019, meno víťaza následne oznámime na našom Facebookovom profile a výhercu budeme kontaktovať.

  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.
   
   
   


   

   
 • 7/2019

  Newsletter Rodinné pasy JÚL 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter
  Rodinné pasy JÚL 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v máji tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.

  letodivy

  Letodivy – letné predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

  Potešte sa rozprávkou pre malých a skvelým koncertom pre dospelých. Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla sa bude konať v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Zoberte si so sebou deku či piknikový kôš, ale hlavne dobrú náladu!

  4. júl o 18:00 – PESNIČKOHRY S MIROM JILOM (koncert a hry pre rodičov a deti)

  11. júl o 18:00 – Hanička bez rúk (inscenácia pre deti)

  18. júl o 18:00 – Noemova archa alebo Nezabudni na slona (inscenácia pre deti)

  18. júl o 19:00 – MARTIN GEIŠBERG (koncert)

  25. júl o 18:00 – Osmijankove rozprávky o princeznách (inscenácia pre deti)

  Ríbezľový Devín 2019 - 6.7.2019 od 10:00 do 21:00, pod Hradom Devín

  4. ročník kulinárskeho podujatia propaguje tradíciu pestovania ríbezlí a výroby kvalitného ríbezľového vína v Devíne. Okrem predaja a degustácie ríbezľových vín bude na predaj aj ovocie, džemy, sirupy, bublanina a iné pečené dobroty, zmrzlina, dreň a pod. Súčasťou rôznorodej gastronómie bude bohatý program.

  slovenskedni

  "Slovenské dni” v Národnom parku v roku 2019, Rakúsko - 5. a 27.7. 2019, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30

  Prehliadka výstavy "DonAUräume” so slovenským sprievodcom. Miesto stretnutia: zámok schlossORTH, dĺžka prehliadky so sprievodcom - 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Zľavnené vstupné.

  kasiopeafest

  Divadelný Festival Kasiopeafest 2019 - 5.7. od 17:00 do 7.7.2019 - 21:00, Kaštieľ Budmerice

  Do Budmeríc prídu divadelníci zo všetkých kútov Slovenska, aj zo zahraničia. Festival sa začne v piatok a predstavenia potrvajú až do nedele. Hrať sa bude aj v noci. Predstavenia sú pripravené pre každého diváka. Mimo divadelných súborov zahrajú aj hudobné kapely. Vstupné je dobrovoľné.

  Rytieri na Devíne - 6.7.2019 od 10:00, Hrad Devín

  Po prvýkrát sa ponoríme do čias uhorsko – tureckých vojen, ktoré mali svoje tienisté, aj svetlé stránky. Keďže májové počasie organizátorom neprialo, budete si môcť teraz v júli užiť niekoľko premiér. Program: úvodný otvárací ceremoniál: ukážka tureckej vojenskej elity, “Hrdinovia protitureckých bojov” – emotívna spomienka plná šermu venovaná skutočným osobnostiam našej histórie, orientálne tance, predstavenie “Môj tatko”, kúzelník Ivan, Uhorský rytiersky turnaj, recitál renesančnej, uhorskej a tureckej hudby a poézie. 19:00 – uzavretie hradu. Počas celého dňa sa môžete zabaviť v dobovej strelnici, mučiarni, povoziť svoje ratolesti na živom či drevenom koni, občerstviť sa v orientálnej čajovni alebo si kúpiť niečo pekné v stánku u remeselníkov.

  VegDay - Červený Kameň - 6.7.2019 od 9:00 do 22:00, Hrad Červený Kameň

  Zaujímaš sa o zdravý životný štýl? Máš rád vegánske, resp. vegetariánske jedlo? Hovorí ti niečo EKO oblečenie alebo BIO kozmetika? Rád uvoľníš svoje telo pri joge a dychových cvičeniach? Tak potom neváhaj a príď! Čaká ťa bohatý sprievodný program vhodný pre všetky vekové kategórie.

  Na Zemi, dobre mi, Divadlo na hojdačke, 8.7.2019 o 10:00

  …vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… may day, may day… havaruje priamo do lesa… No, do lesa… Na skládku medzi stromy, kde kedysi býval les. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov? Trvanie: 40-45 minút, pre deti: 3-10 rokov.

  ROZPRÁVKOLAND 2019 - 13.7.2019, Červený Kameň

  2. ročník najväčšieho rodinného festivalu prinesie na Hrad Červený Kameň opäť so sebou veľa zábavy a koncertov obľúbených spevákov. Prídu: Miro Jaroš, Paci Pac, MiOli, Dúhalka a ďalší.. Nebudú chýbať atrakcie pre deti, animácie, maľovanie na tvár, divadielka a tanečné workshopy.

  piknik

  PikNik na zámku - 14.7.2019 o 13:30, Smolenice

  Vychutnajte si nedeľu plnú pohody a zábavy pre celú rodinu! Letným popoludním vás budú sprevádzať detské predstavenia, dobrá hudba, vôňa kulinárskych dobrôt a zaujímavá ponuka sprievodných aktivít. To všetko na nádvorí čarovného Smolenického zámku.

  Princezná s dlhým nosom - 15.7.2019 o 10:00, Divadlo Koráb z Brna, Medická záhrada, vstup je voľný

  Rozprávka o tom, ako neposlušnú princeznú postihla nejedna pohroma – narástli jej uši ako lopúchy, jelenie parohy a nos dlhý 40 metrov. S takým nosom si užije zábavu

  po celom okolí! Pre deti od 3 do 10 rokov. Účinkujú: 2 herci, bábka veveričky v nadživotnej veľkosti a bábka princeznej v životnej veľkosti s nosom dlhým 40 metrov.

   

  TŮDLE A NŮDLE - 22.7.2019 o 10:00 - Divadlo facka z Brna, Medická záhrada

  O dvoch klaunoch, ktorí utekajú z cirkusu a zakladajú si spoločne s deťmi svoj vlastný. Predstavenie je založené na cirkusových zručnostiach, improvizácii a vzájomnej interakcii s deťmi. Deťom sa otvára možnosť zoznámiť sa s cirkusovým a divadelným umením. Trvanie: 50 minút, pre deti: 3-10 rokov. Vstup zdarma.

  Devínske rozprávky - 28.7.2019 o 15:00, Hrad Devín

  Kto by nemal rád dobrú náladu, rozprávkové bytosti a veselé príbehy? Na hrade Devín o nič z toho nebude núdza. Pre šikovné ruky sú prichystané aj tvorivé dielne.

  Pozor, nálezisko príbehov! - 31.7.2019 O 11:00, Bibiana

  Izba čítania umožní deťom vstúpiť do priestoru príbehov, zorientovať sa v ňom a pomocou objektov a exponátov skúmať ich vznik, čo im predchádzalo a čo sa do príbehov dostalo a prečo. Deti budú pokračovať aj v objavovaní významov symbolického jazyka a jeho použití vo vlastných príbehoch. Program je vhodný pre deti od 5 do 16 rokov.

  DLHODOBÉ PROGRAMY

  kaligrafia

  Kaligrafia = Krasopis, do 22.9.2019, Bibiana

  Výstava o kaligrafii je vlastne výstavou o krasopise. Predstavuje ho tak, ako písmo vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Návštevníci si na tejto výstave budú môcť napísať text v klinovom písme, poskladať obrázkové vety z hieroglyfov alebo si precvičiť ozdobné písanie štetcom či zrezaným perom. V krajine pisárov navštívia hradnú pisáreň, púštny stan arabského pisára i pagodu čínskeho písmomaliara. Pre tých, ktorí ešte nevedia písať, je pripravená naša najznámejšia abeceda - Maľovaná abeceda, ktorú pre deti napísal Ján Smrek. A pokiaľ by sa niektorí chceli s krásnym písaním zoznámiť podrobnejšie, naplánované sú aj tvorivé dielne v ateliéri.

   

  zahorcik

  Prevezte sa Vláčikom Záhoráčikom a spoznajte Záhorie

  Záhorská Ves - Plavecké Podhradie: na tejto trase vozí Vláčik Záhoráčik turistov aj cyklistov a odvezie aj vás. Osobná železničná doprava je v prevádzke počas víkendov a sviatkov do polovice októbra. Vláčik jazdí trikrát denne. Súpravu tvorí motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie plus špeciálny vozeň na prepravu bicyklov. Viac info TU: https://www.slovakrail.sk/sk/zahoracik/cestovny-poriadok-zahoracika.html.

   

  velkahomola

  Veľká homola má novú rozhľadňu

  Starú rozhľadňu po 16 rokoch demontovali a v novembri 2018 ju nahradila nová. Veľká homola (709 m n. m.) je najvýraznejším vrcholom východnej strany južnej časti Malých Karpát. Túra sem nie je veľmi náročná, z rozhľadne uvidíte Malé Karpaty, Veľkú Fatru, Tríbeč i rakúske Alpy. Meria 20,4 m, má 6 podlaží a 120 schodov.

   

  jogaasana

  Joga vonku s Ásanou - Medická záhrada, za detským ihriskom, vedľa sochy vpravo, v utorok od 7:30 do 8:30 a od 18:00 do 19:15, vo štvrtok od 7:30 do 8:30 a od 18:00 do 19:15 (od 2. mája do 29. augusta 2019)

  Chcete spojiť príjemné s užitočným? Príďte sa s deťmi zahrať do Medickej záhrady a kým bude jeden z vás bdieť nad deťmi, druhý si môže zacvičiť. Joga s Ásanou je určená začiatočníkom aj skúseným. Cvičí sa za pekného počasia. Prineste si podložky na cvičenie a vodu. Cena – dar, 4€ ranné cvičenia 60 minút

  5€ večerné cvičenie 75 minút. Kontakt: vlado.wagner@asana.sk.

   

  Súčasná slovenská ilustrácia - do 28.7.2019, Bibiana

  Nominačná výstava na BIB 2019 prezentuje diela slovenských ilustrátorov. Príďte sa i vy pokochať tým najlepším, čo naši ilustrátori za ostatný rok vytvorili a odhaľte krásu ich príbehov svojim deťom. 27. Bienále ilustrácii Bratislava bude na Bratislavskom hrade na druhom poschodí v dňoch 25.10. 2019 - 6.1.2020.

  trhpiacmarkt

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  bratislava - inline 2019 počas letných prázdnin - 19.7. a 26.7.2019

  Podujatie nie je súťaž, účasť je bez registrácie a zdarma. Trasy podujatia merajú od 9 do 12 km, jazda trvá 70-90 minút. Súčasťou podujatia je aj tzv. miniBIL - podujatie pre deti od 2 do 8 rokov. Je to jazda na kolieskových korčuliach, odrážadlách, bicykloch, kolobežkách. Konajú sa pred večernými jazdami bratislava-inline a deti jazdia po určenom okruhu veselo, s hudbou, s darčekmi pre deti, s rodičmi aj inštruktormi. Akcia je zdarma a bez registrácií, stačí prísť a jazdiť. Pre deti sú pripravené motivačné odmeny, pitný režim aj sprievodné podujatia. V prípade dažďa sa akcia nekoná. Rozhodnutie o prípadnom zrušení jazdy a všetky ostatné aktuálne informácie o každej jazde nájdete na http://www.bratislava-inline.sk/.

  Nepremeškajte:

  dennetabory

  Zľava 10% na denné tábory s Dennetabory.sk

  Bunkre odvahy, Dobrodružní indiáni, Einsteinovi učenci, Farebný FOTO svet... to je len krátka ukážka toho, na čo všetko sa môžu deti v lete tešiť ak ich prihlásite do niektorého z táborov, ktoré sú v ponuke Denných táborov. Tábory sú určené deťom rôznych vekových kategórii a aj rôzne tematicky ladené, aby si každý vybral to, čo ho najviac zaujíma. Celú kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránke www.dennetabory.sk, kde nájdete bližšie informácie o programe, mieste konania tábora a termínoch turnusov, ako aj referencie a zoznam animátorov. Vyberte si aj vy z ponuky Denných táborov a s Rodinnými pasmi si uplatnite zľavu 10%.

  fromglobe

  LAST MINUTE JAZYKOVÝ POBYT v Anglicku so zľavou 13% od FROMGLOBE

  Chcete, aby sa vaše dieťa zdokonalilo v angličtine a zároveň mu chcete dopriať nevšedný zážitok? Zážitok, ktorého súčasťou je návšteva zahraničia, poznávanie cudzej kultúry, nové priateľstvá? Máme pre vás lákavú ponuku!

  Juniorský jazykový pobyt je určený deťom od 9 do 17 rokov. Účastníci strávia nezabudnuteľný čas na Bradfield College neďaleko krásneho a históriou dýchajúceho anglického Oxfordu.

  V skupine 15 detí sú ešte aktuálne voľné 3 miesta. Študenti v skupine sprevádza počas celého pobytu skupinový líder, ktorý ich dovedie až do campusu, kde sa zaregistrujú, zvítajú a ubytujú. Deti najprv absolvujú vstupný test na základe ktorého ich potom rozdelia do skupín podľa jazykovej úrovne. V skupinách budú deti z celého sveta, čo im pomôže ešte viac zdokonaliť sa v cudzom jazyku.

  Lekcie sú vedené hravým a zábavným spôsobom tak, aby udržali pozornosť a zaktivovali študenta. Pobyt je predovšetkým zameraný na komunikáciu a používanie angličtiny v praxi. Druhou fázou zdokonaľovania sa v jazyku sú spoločenské voľnočasové aktivity a výlety pri ktorých deti nadviažu nové kontakty a priateľstvá.

  KDE?

  Bradfield College, Berkshire, Anglicko

  KEDY?

  od 16.7. do 30.7.2019

  V cene je zahrnuté: kurz, ubytovanie, trasfery, plná penzia, 4 výlety a vstupenky a preprava na všetky plánované aktivity.

  Letí sa v spojení Bratislava - London Luton a späť. Ceny leteniek sú momentálne na úrovni 200€ so všetkými poplatkami.


  O škole

  Bradfiedld College, založená v roku 1850, je rozsiahly Campus kde sa všetko odohráva na jednom mieste. Škola, ubytovanie, stravovanie, množstvo športových aktivít, vonkajšie i vnútorné tenisové kurty, krytý bazén, 9-jamkové golfové ihrisko, tanečné štúdio, veľká športovú hala, komfortné spoločné a socializačné miestnosti. Na všetky deti dohliada tým vyškolených profesionálov a slovenský líder. Campus je strážený bezpečnostnou službou, a disponuje vlastným doktorom v prípade potreby. V prípade záujmu je možné doobjednať kurzy tenisu, golfu či jazdenia na koni.

  Držitelia Rodinných pasov si môžu uplatniť zľavu 13% čo je 255€ a za pobyt tak zaplatia 1695€ z pôvodných 1950€.


  Všetky podrobné informácie nájdete na stránke:

  http://fromglobe.com/sk/junior/bradfield-college-10-17/

  ALEBO ich získate tu: info@fromglobe.com

  +421 949 443 887


  taneckosorinova

  Tanečný víkend s Mirkou Kosorínovou

  https://smiemprosit.sk/novinky/tanecny_vikemd_s_mirkou_kosorinovou/

  Dámy nepremeškajte jedinečný víkend plný tanca a zábavy v RESIDENCE HOTEL & CLUB DONOVALY****
  ktorý je známy svojimi jedinečnými službami pre hostí.

  Mirka Kosorínová si tento víkend pripravila so svojou tanečnou školou “ Smiem prosiť?“ široký výber tanečných štýlov ktoré Vás pod vedením skúsených odborníkov naučí tancovať.

  Pre dámy bude pripravená prednáška ako sa správne starať o pleť s odborníčkou zo Sothys Paris.

  Príjemným spestrením dňa bude večera pod hviezdami. Kto nebude chcieť nechať ratolesti doma, bude o ne postarané v MOMO detskom kútiku.

  Po dni plnom tanca si každý nájde oddych v ayurvédskom wellness centre alebo pri poháriku dobrého vínka na letnej terase.

  CENA pobytového balíku je – 289 Eur

  V cene nieje zahrnutý miestny poplatok 1 Eur/ osoba/ deň

  Viac informácií na recepcii hotela +421 917 432 511
  reception@residencehotel.eu

  www.residencehotel.eu

  Hotel piatich zmyslov ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov.

  retrokids

  Ročné členstvo v RETRO KIDS

  http://retrokids.sk/2019/06/17/rocne_clenstvo_retro_kids/

  Milí naši verní ale aj noví návštevníci!

  Na leto sme si pre Vás pripravili mimoriadnu akciu. Počas mesiacov Júl a August si môžete zakúpiť Ročné členstvo RETRO Kids za zvýhodnenú cenu 99,- Eur (149,-Eur)

  Okrem neobmedzeného vstupu do nášho detského zábavného centra na Vás čaká množstvo zliav a vecný darček od našich partnerov.

  Nech sa páči nahliadnite a nepremeškajte túto jedinečnú limitovanú ponuku..

  Neobmedzený vstup 

  do priestorov detského centra (kútika), pravidelné aktivity : tvorivé dielne, maľovanie na tvár, rozprávkové popoludnia a i.

  parkovanie

  pre rodičov (počas celého pobytu dieťaťa v klube) zdarma!

  15% zľava 

  na detské oslavy

  10% zľava

   na krúžky RETRO kids ( hudobná, výtvarná výchova, angličtina pre deti a i.) a tanečnej školy “ Smiem prosiť?“ – Mirky Kosorínovej

  10% zľava

   na bistro/bar a  v Pizzérii U Žirafky

  10% zľava

   na službu „opatrovanie detí“ v priestoroch RETRO Kids

  10% zľava

   na denné tábory

  10% zľava

   na podujatia ( Halloween, Mikuláš, Deň detí, divadielko, kúzelník..)

  10% zľava

   do športového centra RETRO Sport & Wellness pre rodičov

  10% zľava

   v detskom kaderníctve COPČEK v OC RETRO

  7% zľava

   v predajni detskej obuvi Blowball for kids v OC RETRO

  5% zľava

   v predajni BABENO v OC RETRO

  BUPI

   kozmetický balíček pre dieťatko (prípadne mamičku)


  pizzazirafka

  2 + 1 PIZZA ZDARMA v Pizzérii u Žirafky počas celého leta

   v priestoroch detského centra RETRO Kids.  na 2. poschodí OC RETRO.

  Čujte všetky ušká, nakŕmime hladné brušká 


  retrosport

  Letné členstvo v RETRO Sport & Wellness

  Chceš si otestovať, či je práve naše športové centrum pre Teba to pravé? Neviaž sa na celý rok a kúp si členstvo len na LETNÚ SEZÓNU / jún- september/. FitnessWellness alebo Skupinové cvičenia na leto máš od nás len za 119 eur! Viac info. na hamzova@retrosport.sk alebo na recepcii Retro Sport & Wellness.

   

  http://www.retrosport.sk/2019/05/letne-clenstvo-v-retro-sport/

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo

  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!


  POZOR SÚŤAŽ

  Sledujte náš facebookový profil https://www.facebook.com/RodinnePasysk/ a už čoskoro tam nájdete výzvu k novej súťaži.

  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.
   
   
   


   

   
 • 6/2019

  Newsletter Rodinné pasy JÚN 2019

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   

  Newsletter Rodinné pasy JÚN 2019

  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete v máji tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.

  Apponyiho Juniáles 2019 - 1.6.2019 o 10:00 – 00:00, kaštieľ Malinovo

  Program: 10:00 - otvorenie areálu, 10:00 - 13:00 - cesta rozprávkovým lesom,
  od 10:00 - atrakcie pre deti celý deň ZADARMO (nafukovací hrad, gladiátor aréna, sumo aréna, trampolína, maľovanie na tvár, kone), 13:00 Tanečný súbor Margarétka, 14:00 Bratislavské Bábkové Divadlo, 15:00 Kúzelnícka show Peter Šesták, 16:00 Žonglér a zabávač Slížo, 17:30 PACI PAC, 18:30 Salamander 80's Orchestra. Akcia sa koná pod záštitou BSK.

  Ruže 2019 – Medzinárodná výstava ruží - 1. a 2.6.2019 o 10:00, Ivanka pri Dunaji

  Rok 2019 sa nesie v duchu spomienky na 100. výročie tragickej havárie pri ktorej zahynul armádny generál Milan Rastislav Štefánik. 2. ročník Medzinárodnej výstavy ruží sa preto bude niesť v duchu ciest a krajín, ktoré M.R. Štefánik navštívil.

  Cesta rozprávkovým lesom - 2.6.2019, 9:00 – 14:00, Smolenice

  Pri príležitosti MDD pozývame všetky deti a rodičov na tradičnú Cestu rozprávkovým lesom. Na ceste krásnym prostredím smolenickej prírody stretnete mnoho rozprávkových bytostí, ktoré vás budú sprevádzať pri plnení úloh. V cieli na zámku bude deti čakať zaslúžená sladká odmena a kráľovská rodina.

  Tajný denník Adriana Mola - 3.6.2019 o 19:00, hrá Divadlo LUDUS v Štúdiu L+S

  Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. Ešteže je čerstvo zamilovaný. To je len kúsok zaujímavého príbehu chlapca, na ktorý vás pozývame. Čas: 70 min., pre deti od 11 rokov. ZĽAVA s Rodinnými pasmi 20%.

  Medvedica Bike Tour 2019 - 16.6.2019, Bratislava - Petržalka

  Pretekov sa môžu zúčastniť všetky deti do 12 rokov. Pre najmenších (do 5 rokov) je pripravená kategória ODRÁŽAČI. Séria MBT 2019 je bodovaná. Každý pretekár získa medailu a prví traja víťazi kola aj trofeje a vecné ceny. Celkoví víťazi série MBT 2019 budú vyhlásení na poslednom preteku a získajú “špeciálne trofeje”, navyše bude usporiadaná tombola, kde bude hlavná výhra detský bicykel! Výška štartovného: 5€ pri online registrácii spojeného s online platbou (najneskôr 4 dni pred pretekom), 10€ pri registrácii na mieste konania preteku.

  DogDays - festival psích športov 2019 - 8. - 9.6.2019 od 9:00 do 18:00, Závodisko, š.p., Bratislava

  Na mieste si môžete zaobstarať rôzne dobroty pre vašich štvornoháčov, hračky či výstroj. Príďte sa zapojiť do súťaží! Vašu kreativitu opäť preverí kostýmová šou, krásu a súhru s labkáčom budete môcť predviesť na výstave psov bez PP – Super pes, spoločne zdolajte prekážkovú dráhu, či ďalšie skvelé súťaže. Pre najmenších bude opäť pripravená lanová dráha a ďalšie atrakcie.

  Kids Club - 8.6.2019 od 9:00 do 15:00, Bauhaus Bratislava

  Budú sa vyrábať grilovacie kliešte a náramky! Všetko potrebné na výrobu dostanete od organizátora zadarmo. Prihlásiť sa dá pomocou formulára na stránke: https://kids.bauhaus.sk/. Kids Club je vhodný pre deti od približne 4 rokov. Deťom pri tvorení pomáhajú skúsené asistentky, prípadne rodičia.

  Častovský Cyklookruh - 8.6.2019, 10:00 - 19:00, Červený Kameň

  Cykloturistika vhodná pre všetkých fanúšikov cyklistiky, 5 km trať pre deti v okolí Červeného Kameňa, 20 km a 35 km vo zvernici Biela skala, dajú sa prejsť na horskom aj trekingovom bicykli, bohatý bufet, tombola, sprievodný program. Umývanie bicyklov a základný servis sú samozrejmosťou. Viac info u usporiadateľa - Usporiadateľ: BTC ČASTÁ.

  Devínsko-Novoveské HODY 2019 - 8.6.2019 od 15:00 do 9.6. - 20:00, Vápencová ulica , Devínska Nová Ves

  Čaká vás bohatý program a kvalitná gastrozóna. Program: King Shaolin, Robo Papp, Salamander band, Maroš Bango, skupina Pavúci, minidisco šou, kúzelník a mnoho dalšieho. Súčasťou hodov bude Festival slovenskej národnej piesne.

  Deň detí na Kuchajde - 9.6.2019, 14:00 - 19:00

  Najväčšia detská párty, akú kedy Kuchajda zažila! Program: PACI PAC, SUPERDETI a Barbora Rakovská Krajčírová, HANIČKA A MURKO, nafukovacie atrakcie, vozenie na poníkoch, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, detská tombola a množstvo prekvapení. To všetko zdarma.

  Levanduľový Festival na Obchodnej - 10.6. od 10:00 - 16.6.2019 do 18:00

  Pozývame vás na ďalší ročník Levanduľových trhov v Bratislave. Vstup je samozrejme voľný a čaká na vás aj bezplatná tombola. Môžete sa tešiť na predajcov, výrobcov a pestovateľov nie len zo všetkých kútov Slovenska, ale aj na našich susedov.

  "Slovenské dni” v Národnom parku Orth, Rakúsko - 15.6. 2019

  Mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska, začiatky prehliadok v slovenčine o 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30 a 16:30. Prehliadka výstavy "DonAUräume” bude so slovenským sprievodcom + k dispozícii bude informačný materiál v slovenčine. Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala, dĺžka prehliadky so sprievodcom: cca. 1 hod. Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou. Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

  Bratislavský knižný festival (BRaK) - 14. - 16.6.2019, Nová Cvernovka

  Hlavná časť festivalu sa bude konať po prvýkrát v priestoroch Novej Cvernovky, kde bude prebiehať nie len predajná výstava kníh, ale aj viacero podujatí v podobe výstav, diskusií, tvorivých dielní a nebudú chýbať ani vynikajúce hudobné koncerty. BRaK opäť predstaví to najlepšie z tvorby spisovateľov, ilustrátorov, knižných grafikov a typografov zo Slovenska a okolitých krajín.

  DOD na lodi Šturec - 15.6.2019, 10:00 - 17:00, Zimný prístav Bratislava

  Keďže plavidlo je v rekonštrukcii, je nutné dodržať nasledujúce opatrenia: vstup v pevnej obuvi a deti do 12 rokov musia byť v sprievode dospelej osoby. Organizované vstupy pre návštevníkov - bránou do Zimného prístavu, z Pribinovej ulice č. 7, pod mostom Apollo, vždy v celú hodinu: 10:00, 11:00, 14:00, 15:00, 16:00. Keďže kapacita lode je obmedzená, je možné sa zaregistrovať sa na muzeumdopravy@stm-ke.sk . Vstup voľný.

  Stredovek v Sade II - 15.6.2019, 9:00 - 18:00, Sad Janka Kráľa, Bratislava

  Príďte si užiť atmosféru stredoveku do Sadu Janka Kráľa! Môžete sa tešiť na historické stanové tábory, rekonštrukciu stredovekej bitky, šermiarske turnaje a vystúpenia, dobové remeslá a množstvo inej zábavy. Okrem turnaja skupín či jednotlivcov budú historickí nadšenci medzi sebou zápoliť pri hraní stredovekej hry soule. Vstup voľný.

  Burizóna - 15.6.2019, 9:00 - 15:00, Stará tržnica

  Príďte ochutnať to najlepšie, čo sa urodilo v dielňach originálnych handmade tvorcov a dizajnérskych značiek. Burizóna sa bude konať počas obľúbeného potravinového trhu, na ktorom môžete nájsť kvalitné a s láskou vytvorené produkty.

  ROZPRÁVKOVÁ MODRA 2019! - 21. - 23.6.2019, Modra

  Bábky od výmyslu sveta, divadlo v rozmanitých formách, rozprávkové príbehy hrané, čítané, no aj do detailu preskúmané. To všetko bude súčasťou prvého letného víkendu, ktorý môžete aj vy prežiť v prostredí parku pri jazierku, v Letnej čitárni pri Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra aj priamo v ňom, v Historickej radnici a v Kine Mier.  3. Lavendelfest in Parndorf - 22.6.2019, 9:00 – 21:00, Parndorf

  Prežite celý deň v krásnom prostredí levanduľových polí v susednom Rakúsku. Na tomto levanduľovom festivale sa budete môcť nechať odfotografovať profesionálnou fotografkou Monikou Aminger (15€/fotografia formát 13x18 na mieste) a zúčastniť sa rôznych workshopov. Pripravený je aj program pre deti.

  Stredoveký festival Vrakuňa 2019 - 22.6.2019 od 9:00 do 18:00, Lesopark Vrakuňa, Bratislava

  Nie každý to vie, no história tejto mestskej časti siaha až do stredoveku. Pozývame vás preto na stredoveké oslavy jej založenia. Dobové tábory vám priblížia ako vyzeral život v stredoveku, či už u chudobnejších poddaných, bojovníkov ale aj u majetných šľachticov. Súčasťou programu bude rytiersky turnaj, hudobné vystúpenia, stredoveké tábory a vrcholom celého programu bude rekonštrukcia stredovekej bitky. Vstup voľný.

  Healthy run - Bratislava - 22.6.2019, štart o 15:00, Eurovea

  Ide o nesúťažný beh, kde je najpodstatnejší pohyb a úsmev. Organizátori preto privítajú aj chodcov, cyklistov a rodičov s kočíkmi. Trať je dlhá 10 km. Pripravené budú aj diagnostické merania. REGISTRÁCIA: Eurovea, pri soche Štefánika od 14:00, ŠTARTOVNÉ: dospelý 5€ s dieťa do 15 rokov 3€, V CENE ŠTARTOVNÉHO je okrem iného aj kovová medaila garantovaná pre prvých 200 zaregistrovaných a pitný režim. Celý výťažok bude venovaný na charitu. Cieľom projektu je symbolicky prepojiť mestá naprieč Slovenskom. V Banskej Bystrici sa bežalo 19.5., Healthy run v Košiciach sa bude konať 5.10.2019.

  Festival zabudnutých remesiel 29. - 30.6. 2019, Hrad Červený Kameň

  Festival zabudnutých remesiel vás vtiahne do pravej stredovekej atmosféry. O vašu pozornosť budú bojovať stredovekí remeselníci, ktorí podľa tradičných techník zhotovujú originálne stredoveké predmety, bohabojní rytieri či usmievaví tanečníci.  DLHODOBÉ PROGRAMY

   

  Malí dizajnéri – do 9.6.2019, Bibiana dom umenia pre deti

  Výstava reaguje na blížiace sa výročie založenia školy známej pod menom Bauhaus a prenesie malých návštevníkov do obdobia 20. rokov 20. storočia. Jednotlivé miestnosti výstavy predstavujú niektoré oblasti tvorby, ktoré táto škola výrazne ovplyvnila.  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Pravidelné programy pre rodiny v SNG BookObrazy, Hľadanie strateného času, Malé divy, Nedeľa po stope, Tvorivý ateliér/Miesto pre umenie a Výtvarka - to sú programy, ktoré pre rodiny pripravuje Slovenská národná galéria. Stretnú sa tak s literárnymi hrdinami, hľadajú limity v umení, tvoria, rozvíjajú svoju kreativitu a hlavne sa dobre bavia. Konajú sa pravidelne. Viac informácií na.

  Súťaž:

  Vyhrajte Hovoriace knihy IRS!

  Čochvíľa je tu Deň detí a preto Rodinné pasy pre Vás pripravili novú súťaž, v ktorej môžete potešiť svojich najmenších. Rozdávať budeme výnimočné Hovoriace knihy IRS! Vďaka zvukom, básničkám, príbehom a úlohám sa pomocou týchto kníh deti ľahko a rýchlo učia. A to všetko hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky v knihách. Hovoriace knihy IRS rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť aj koncentráciu. V našej súťaži darujeme jednému z Vás jedno pero a dve knihy podľa vlastného výberu.

  Sme šťastní, že Hovoriace IRS knihy už potešili aj malých pacientov Národného ústavu detských chorôb, ktorému spoločnosť MarDur s.r.o. darovala 150 hovoriacich kníh a 30 hovoriacich pier IRS. Veríme, že všetkým prinesú veľa radosti, rovnako ako víťazovi našej súťaže.

  PODMIENKY SÚŤAŽE:

  1) ak ste držiteľom Rodinných pasov, napíšte nám do komentára, pre koho by ste chceli knižku vyhrať.

  2) ak nie ste držiteľmi RP - registrujte sa a do komentáru uveďte: SOM NOVÝ ČLEN. Registrovať sa môžete ZDARMA na našej stránke www.rodinne-pasy.sk (viď. Registrácia zdarma) Držiteľom zľavovej karty Rodinné pasy sa môže stať každá rodina s dieťaťom a trvalým bydliskom v Bratislavskom samosprávnom kraji. Kartička Rodinný pas Vám príde poštou. Budeme sa tešiť ak nás bude zasa viac. SÚŤAŽ TRVÁ DO 31.5. 2019. Meno víťaza oznámime v Deň detí - 1.6.2019 na našom FACEBOOKU. Víťaza budeme následne kontaktovať.   
 • 5/2019

  Rodinné Pasy v Máji

  E-magazin - Moje milé rodinky, prečítajte si novinky:

   


        Newsletter Rodinné pasy MÁJ 2019


  Nechcete zmeškať žiadnu zaujímavú akciu v našom kraji a jeho blízkom okolí? Rodinné pasy Vám aj tento mesiac prinášajú zaujímavú a prehľadnú ponuku toho, na čo sa môžete vo februári tešiť. Nezabudnite využívať našu zľavovú kartu u našich partnerov. Ich zoznam sa pre vás snažíme neustále rozširovať.


  Deň otvorených ateliérov 2019 - 1.5.2019 o 10:00 - 22:00,
  Nová Cvernovka
  Navštívte Novú Cvernovku, pozrite si tvorbu kreatívcov priamo v ateliéroch a zabavte sa v rámci kultúrneho programu. Keďže dátum 1.mája je symbolicky prepojený so sviatkom práce, tento deň pracovného pokoja umelci oslávia prezentáciou svojich prác.

  Májový burzoblšák - 4.5.2019, Drieňová 16, Bratislava, 8:00 - 14:00
  Všetkých fanúšikov secondhand módy pozývame na 44. Burzoblšák. Nájdete tu nielen oblečenie ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné. V zóne s občerstvením sladké a slané pochutiny, výborné limonády, sirupy, džemy, káva a mnoho ďalšieho. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne a maľovanie na tvár. Tešte sa na fotostenu a beaty kútik pre dámy s poradenstvom zdarma.

  Harry Potter Quiz - 5.5.2019 a 12.5.2019 o 18:00, KC Dunaj
  Ktoré sú tri neodpustiteľné kliatby? Ako prišiel Takmer bezhlavý Nick k úrazu? Tak si vezmite hop šup prášok a preneste sa do sveta kúziel! Vychutnajte si s priateľmi zábavný kvíz, ktorý otestuje vaše vedomosti o svete Harryho Pottera! Ak sa chcete zabaviť a súťažiť o ceny, prihláste sa! Kvízu sa môžu zúčastniť tímy po dvoch alebo štyroch členoch. Cena lístka je 6€ na osobu.
  Pravidlá kvízu a bližšie info TU: https://www.interticket.sk/program/harry-potter-quiz-2083.

  Senecká korčuľa 2019 - 11.5.2019 od 8:00 do 14:00,
  Slnečné jazerá - JUH, ŠTART od 10:00

  Pozývame vás na športovo-rodinné podujatie priateľov in-line korčuľovania. Tento rok sa bude konať už 11. ročník tohto obľúbeného podujatia, kde nebude chýbať bohatá tombola i dobrá zábava v kruhu korčuliarskej rodiny. Trať pre dospelých má dĺžku cca 7,3 km. ŠTARTOVNÉ ZDARMA !!! REGISTRÁCIA SÚŤAŽIACICH na mieste od 8:00. Viac informácii nájdete na http://seneckakorcula.sk/

  Nepredajme nevestu! - 11.5.2019 o 11:00,
  Nová budova SND – Sála Opery a baletu
  Martin Vanek predstavuje deťom operu Bedřicha Smetanu Predaná nevesta. Príďte sa pozrieť na toto jedinečné predstavenie.

  Kurz poznávania vtáčích hlasov na Železnej studničke 
  11. a 12.5.2019 od 10:00 do 17:00
  miesto stretnutia: Železná studnička - v areáli niekdajších bufetov/pri odbočke na Kačín - zastávka autobusu 43, začiatky vychádzok: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. Ak aj vás zaujíma, ktorý vtáčik ako spieva, určite je táto akcia ušitá ako na mieru pre vás. V krásnom prostredí jarnej Železnej studničky zažijete krásny a zmysluplný čas.

  Pozor, double stress!, 16.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Divadelný komiks pre tínedžerov a ich poľutovaniahodných rodičov. Podľa románu Juraja Šebestu Venussha (Ťažký týždeň). Voľné pokračovanie inscenácie Pozor, dobrý pes! Dĺžka predstavenia: 70 minút, odporúčame pre deti od 11 rokov. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Rozprávka o šťastnom konci - 21., 22. a 25.5.2019 o 11:00,
  Historická budova SND
  Bolo raz jedno obrovské kamarátstvo, veľké ako rozprávkové kráľovstvo. Dokázalo hory prenášať, ale aj zlobu a choroby zdolávať. Hlavná hrdinka nášho príbehu Júlia sa vydáva spolu s neposedným kamarátom Martinom na dobrodružnú cestu, počas ktorej sa snaží pomôcť kamarátke Márii. Chcú nájsť šťastný koniec jej liečby, ale aj stratený šťastný koniec všetkých rozprávok.

  Budmerická fazuľovica 11.5.2019, Kaštieľ Budmerice
  Určite príďte - malí i veľkí, o dobrú náladu a zábavu isto nebude núdza. A hladný nikto neodíde.

  POMALO - Festival udržateľnosti - 12.5.2019 od 9:00 do 19:00,
  Stará tržnica
  Spomaľme pre skutočne pozitívne zmeny! Dozviete sa viac o slow fashion, zero waste, etickej móde, udržateľnom dizajnem fair trade, eko, bio aj vegan. Príďte sa zoznámiť s výrobcami, dizajnérmi a značkami, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu, naučme sa vrátiť prírode to, čo nám dáva! Festivalový deň spríjemní oddychová zóna, detský kútik či chutné občerstvenie. Súčasťou podujatia bude SWAP (vzájomná výmena oblečenia), zaujímavé prednášky, diskusie a všakovaké workshopy.
  Vstupenky: 3€ na mieste/2€ v predpredaji.
  Deti do 12 rokov zdarma.  Bratislavský knižný festival (BRaK) - 16.5.2019, Nová Cvernovka
  Predajná výstava kníh, výstavy, diskusie, tvorivé dielne a vynikajúce hudobné koncerty. BRaK opäť predstaví to najlepšie z tvorby spisovateľov, ilustrátorov, knižných grafikov a typografov zo Slovenska a okolitých krajín. I keď hlavná časť festivalu bude až v polovici júna, festival sa začne už v máji, kedy do Bratislavy príde legendárna kapela Kafka Band. Okrem koncertu sa bude konať aj výstava o dejinách komiksu a diskusia.

  Burza detského oblečenia - 18.5.2019 o 9:30 - 12:00, RC Kramárik
  Predávať sa bude jarné, prevažne však letné oblečenie - veľkosti 50 až 140, detské topánky a tehotenské oblečenie. V prípade záujmu o predaj sa registrujte na: burza.rckramarik@gmail.com. Oblečenie bude potrebné doručiť v piatok 17.5.2019. Následne ho budú dobrovoľníci Kramárika triediť podľa typu a veľkostí. Počas burzy predávajúci nemusia byť fyzicky prítomní. Nepredané oblečenie je potrebné si vyzdvihnúť po skončení burzy v sobotu 18.5.2019.

  Karloveský majáles - 18.5.2019 o 10:00 - 22:00, Líščie údolie
  Dobrá nálada, zábava, atrakcie pre deti! Aj taký bude tohtoročný Karloveský majáles na ktorý pozývame všetky rodiny s deťmi.

  Stupavské trhy - 18.5.2019 od 10:00, Kaštieľsky park, Stupava
  Podujatie s bohatým kultúrnym a sprievodným programom a občerstvením je určené pre všetky vekové kategórie. Tradičný remeselný trh láka návštevníkov originálnymi ručne vyrábanými predmetmi a umeleckými doplnkami pre sviatočné chvíle aj dennú potrebu. Samozrejme chýbať nebudú ani zdravé jedlá a nápoje, domáce koláčiky, ovocné šťavy, kávička, aj dobré vínko.

  Džungľa - 20.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Predstavenie Džungľa trvá 70 minút a je vhodné pre diváka od 6 rokov. Ide o spracovanie svetoznámej archetypálnej legendy o ľudskom mláďati menom Mauglí, ktoré vychovala džungľa. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Modrý vták - 22.5.2019 o 10:00 a 23.5.2019 o 9:00,
  hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Súrodenci Tyltyl a Mytyl snívajú spoločný sen. V ňom sa im zjaví čarodejka Thália a vyzve ich, aby prehľadali svet a priniesli jej modrého vtáka, ktorý jediný môže vyliečiť jej chorú Dorotku. Na cestu im dá čarovný diamant a pomocníkov. Predstavenie je určené deťom vo veku od 8 rokov, trvá 120 minút. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.  Medveď a Pytačky - 24.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Predstavenie je vhodné pre diváka od 11 rokov. Vyhraďte si naň 60 minút. Anton Pavlovič Čechov - autor hry a režisérka Edita Borsová vás isto nesklamú. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Cirkul´art 2019 - 24.5. – 26.5., zač. o 16:00, koniec o 20:00, Stupava
  Festival nového cirkusu Cirkul´art je obľúbeným podujatím pre rodiny s deťmi. Každoročne priláka milovníkov divadla, akrobacie a pouličného umenia a núdza o zaujímavé predstavenia, workshopy a vystúpenia nebude ani teraz.

  HUGO, FRIGO, BUBLINA - 26.5.2019 o 10:30, DK Cultus Ružinov
  Veselá hra pre bábky a živých hercov od najznámejšieho autora pre deti Daniela Heviera o tom ako sa kocúr a myšiak spriatelili vďaka zázračnej Bubline. Dĺžka predstavenia: 50 minút, odporúčame pre deti od 3 rokov.

  Tajný denník Adriana Mola - 30.5.2019 o 10:00, hrá LUDUS v Štúdiu L+S
  Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. To je len kúsok zaujímavého príbehu chlapca, na ktorý vás pozývame. Čas: 70 minút, pre deti od 11 rokov. S RODINNÝM PASOM 20% zľava na vstupenku.

  Snehulienka a sedem pretekárov - 31.5.2019 o 18:00, SND, Bratislava
  Snehulienka a sedem pretekárov je pôvodný slovenský muzikál z dielne skladateľa Vaša Patejdla a choreografa a režiséra Libora Vaculíka s úspechom rozveseľuje deti dospelých už vyše dvadsať rokov.  DLHODOBÉ PROGRAMY


  Malí dizajnéri – do 9.6.2019, Bibiana dom umenia pre deti
  Výstava reaguje na blížiace sa výročie založenia školy známej pod menom Bauhaus a prenesie malých návštevníkov do obdobia 20. rokov 20. storočia. Jednotlivé miestnosti výstavy predstavujú niektoré oblasti tvorby, ktoré táto škola výrazne ovplyvnila.

  Sláva košíkom! - do 22.5.2019, Galéria ÚĽUV
  Ústredie ľudovej umeleckej výroby v spolupráci s Poľským inštitútom a s poľským združením Serfenta prináša do Bratislavy jedinečnú košikársku výstavu. Návštevníci budú môcť spoznať čaro tohto tradičného remesla, ktoré v súčasnosti fascinuje čoraz viac ľudí.

  Divadelné predstavenia pre deti na TRH-PIAC-MARKT - každú SOBOTU o 11:00 Stará tržnica
  Sobotný potravinový trh ponúka svojim návštevníkom nielen kvalitné suroviny na varenie či pečenie, zeleninu, ktorá vonia, šťavnaté ovocie, chrumkavé pečivo, domáce koláče či fajnovú kávičku, ale vždy o 11:00 aj detské divadelné predstavenie, ktoré je zdarma.

  Nezabudnite:

  Vstupy do múzeí a SNG zadarmo
  37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku môžete navštíviť a vidieť vždy v prvú nedeľu v mesiaci zdarma. V Bratislave a jej okolí sa tešia na vašu návštevu na týchto miestach: Slovenské národné múzeum: Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Historické múzeum, Hudobné múzeum, Múzeum kultúry karpatských Nemcov, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku (všetky v Bratislave), Múzeum Červený Kameň, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Slovenská národná galéria: Esterházyho palác, Vodné kasárne Bratislava, Galéria insitného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku, Slovenské technické múzeum: Múzeum dopravy v Bratislave. Dovidenia tam!

  Pravidelné programy pre rodiny v SNG BookObrazy, Hľadanie strateného času, Malé divy, Nedeľa po stope, Tvorivý ateliér/Miesto pre umenie a Výtvarka - to sú programy, ktoré pre rodiny pripravuje Slovenská národná galéria. Stretnú sa tak s literárnymi hrdinami, hľadajú limity v umení, tvoria, rozvíjajú svoju kreativitu a hlavne sa dobre bavia. Konajú sa pravidelne. Viac informácií na www.sng.sk.

  Noví partneri:

   

  Ježko Bežko
  V obchodíku s detským kútikom svoje deti určite obujete tak, že sa s radosťou rozbehnú. U Ježka Bežka v OD Budúcnosť na Drieňovej 40 v Bratislave nájdete kvalitné detské topánky a doplnky pre vašich bežkavých drobcov. Okrem kamennej predajne s príjemnou atmosférou môžete využiť aj nakupovanie z pohodlia domova - cez e-shop. Ceny topánok v obchodíku a v e-shope sú rovnaké a pri nákupe nad 50€ cez zásielkovňu poštovné neplatíte. Balíčky s topánkami odosiela Ježko Bežko vždy do 24 hodín. Pri nákupe v e-shope uveďte prosím číslo svojho rodinného pasu a kód "RODINNEPASY 10". Získate tak 10% zľavu na celý nákup. Zľava platí v kamennej predajni aj online.

  Hovoriace knihy IRS
  Máte radi knihy ale vaše deti by sa radšej hrali s tabletom alebo telefónom? Máte pocit, že ste už vyčerpali všetky kreatívne nápady na detské hry? IRS hovoriace knihy sú plné zvukov, básničiek, príbehov, úloh na riešenie, ale aj informácií, ktoré deti získavajú hravou formou prikladaním IRS pera na jednotlivé obrázky v knihách. Rozvíjajú kreativitu, logiku, samostatnosť, či koncentráciu. Deti si vďaka tejto pomôcke budujú audiovizuálnu pamäť, trénujú pozornosť i obrazotvornosť. IRS hovoriace knihy sú unikátne v oblasti vzdelávania cudzích jazykov. Sprostredkovávajú originálnu výslovnosť a intonáciu. Držitelia Rodinných pasov dostanú ku každej objednávke + jednu hovoriacu knihu zadarmo. Viac na: www.hovoriaceknihy.sk.

  Z PONUKY NAŠICH PARTNEROV  LETNÝ DENNÝ TÁBOR V RETRO KIDS
  Letné denné tábory pre deti v Retre
  Deti sa môžu tešiť na Tanečnú školu Mirky Kosorínovej "Smiem prosiť", športový program s Retro Sports and Wellness, súťaže, hry, výlety, maľovanie na tvár, tvorivé dielne aj záverečnú diskotéku. Energiu si deti doplnia zdravou a výživnou stravou. Príde medzi nej aj žabka Bupi. Tábor je určený deťom od 5 do 11 rokov.
  Termíny:
  1. turnus: 5. - 9.8.20019
  2. turnus: 12. - 16.8.2019
  3. turnus: 19. - 23.8.2019
  4. turnus: 26.- 30.8.2019

  Cena turnusu na týždeň je 115€. S Rodinnými pasmi si môžete uplatniť zľavu 10% na denný tábor. V cene je zahrnuté poistné, strava 4 x denne, pitný režim a program. Vecné ceny darovalo Bupi.
  Rezervácia na: 0917 700 200 alebo na info@retrokids.sk.

  Denné tábory v Bratislave
  Einsteinovi učenci, Letný MONSTERS tábor, Paulov aquapark, Pestrý Kidshouse, Prešporskí archeológovia, Smelé svište, Veselé krpce, Veselí vodáci a iné. To všetko vyberáme z ponuky Denných táborov, ktoré sa konajú v rôznych častiach Bratislavy a sú určené rôznym vekovým kategóriám. Prehľadnú ponuku si môžete pozrieť na stráne www.dennetabory.sk. S Rodinným pasom máte zľavu 10% na vybraný tábor.
  Informácie o ďalších zľavách nájdete na našej stránke http://www.rodinne-pasy.sk.