Všetky akcie

21.09.2017 - 01.10.2017 - Zejdeme sa na hambálku

Prijmite pozvanie a príďte na jubilejný 10. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku. Profesionáli aj ochotníci, ktorých spája láska k divadlu, vám predvedú to najlepšie zo svojej tvorby. Slovenské a české súbory uvidíte v rôznych typoch inscenácií. V hľadisku sa budú baviť seniori ale aj deti rôzneho veku – od batoliat po školákov. Predstavenia sa budú konať v Kultúrním domečku (kino) a v Spoločenskom dome MCK v Malackách.

Festival dopĺňajú rôzne zaujímavé sprievodné podujatia – napríklad výstava Divadelného ústavu Bratislava a hambálkovská tancovačka. Pripravená bude diskusia Chill out by Štúdio mladých DNH s hosťom, publicistom Patrikom Hermanom. V sobotu nebude chýbať ani povestný Hambáljarmok. Zabavia a rozosmejú vás rozprávky, choduliari, bubnová šou, tvorivé dielne, detské hry a hambálkovská vtipná kaša.

Program:
Štvrtok 21.9.2017
19:00 (Kultúrní domeček)
Fanny Agentúra Praha: Manželský čtveruholník
vstupné: 13 €
Piatok 22.9.2017
10:00 (MCK – galéria, Záhorácka 1919)
Otvorenie výstavy
Divadelný ústav Bratislava - 3. ročník Bienále divadelnej fotografie
vstup voľný
15:00 (Kultúrní domeček)
Predstavenie pre seniorov
Petržalčanka: Petržalské páračky - drápačky
vstup voľný
Sobota 23.9.2017
9:00 – 15:00 pred Spoločenským domom
Hambáljarmok
divadelný jarmok spojený s prezentáciou Divadla na hambálku,
Detského divadelného štúdia a Štúdia mladých DNH,
bubnová show Tambores, Divadlo Piki, Funny Fellows
Hambálkovská vtipná kaša, tvorivé dielne, detské hry, choduliari, občerstvenie......
Streda 27.9.2017
9:00 – 11:00 (Spoločenský dom)
Predstavenie pre batoľatá
Feder Teáter: Lili
vstupné: 3 €
19:00 (Kultúrní domeček)
Slávnostné otvorenie festivalu
Divadlo na Hambálku Malacky: Tri letušky v Paríži
vstupné: 5 €
Štvrtok 28.9.2017
9:00 a 11:00 (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre školy
Nové divadlo Nitra: Anna Franková
vstupné: 3 €
13:00 (Spoločenský dom)
Klienti DSS a ZPB Merema Modra
O modranských keramikároch
vstup voľný
19:30 (Kultúrní domeček)
Radošinské Naivné divadlo: To nemá chybu
vstupné: 19 €
Piatok 29.9.2017
9.00 a 11:00 (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre MŠ a ZŠ
Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
vstupné: 2 €
16:00 (Spoločenský dom)
Mini ale Maxi zo Štúdia mladých DNH
predstavenie je spojené s vernisážou výstavy „Objektívne"
dvornej fotografky ŠM DNH Mišky Havrilla
vstup voľný
18:00 (Kultúrní domeček)
Teatro Colorata: Ó sláva hviezd ó sláva
vstupné: 7 €
21:00 (Kultúrní domeček)
Túlavé divadlo: Nonsens noci svätojánskej
vstupné: 7 €
Sobota 30.9.2017
16:00 (Spoločenský dom)
Chill out by Štúdio mladých DNH s Patrikom Hermanom
vstup voľný
19:00 h (Kultúrní domeček)
Gp-Art Praha: Blázinec
vstupné: 13 €
21:00 (Spoločenský dom)
Hambálkovská tancovačka
Oslava 15. výročia založenia Divadla na hambálku
vstup na pozvánky
Nedeľa 1.10.2017
17:00 h (Kultúrní domeček)
otvorenie súťaže o Naj super diváka div.sezóny 2017/2018
Divadlo Anima Candida Praha: Pohádkové nepohádky Josefa Čapka
vstupné: 4 €

10.09.2017 - 10.09.2017 - Rozprávka O slniečkovej a dažďovej víle

Divadielko pre deti, kde sa bude páčiť aj všetkým „dospelákom“ - Bratislavský Gašparko ponúkne počas nadchádzajúceho víkendu všetkým milovníkom bábok láskavé predstavenie o priateľstve. Ako to už chodí, aj v tých najlepších priateľstvách to občas iskrí a preto nebude chýbať uzmierovanie. Uvidíte, čo sa stane s prírodou, keď sa dve kamarátky víly - Slnienka a Dažďulka pohádajú. Ich uzmierenie si prajú Slniečko i Dáždik, aby sa zas spojili farebným mostom. Bez pomoci to ale nedokážu. Čo si myslíte, bude mať táto rozprávka šťastný koniec?Príďte sa pozrieť do divadielka na Rudnayovom námestí v centre Bratislavy v sobotu 9. septembra o 17:00 a v nedeľu 10. septembra o 11:00. Držitelia Rodinných pasov tu majú zľavu.   

02.09.2017 - 02.09.2017 - Puppets Festival, 2.9.2017 v Bratislave

Tento Medzinárodný bábkový festival plný pouličných predstavení vám na chvíľku pripomenie, aké to bolo keď, ste boli deťmi. Dospelí zažijú návrat do detstva, deti si užijú kopec zábavy a nakuknú do rozprávkového sveta.  Tešte sa na pouličných umelcov, Verklík a detské hry. Puppets Festival 2017 sa bude konať na Rudnayovom námestí v Bratislave pred budovou Gašparkovho divadla. Na všetky predstavenia je vstup voľný! Program predstavení je zverejnený na stránkach organizátora www.bratislavskygasparko.sk Dovidenia. 


24.08.2017 - Nové zľavy pre držiteľov Rodinných pasov!

Majú vaše deti rady divadielka, break dance alebo si chcete zájsť na dobrú kávičku a pritom ušetriť? Päťpercentnú zľavu dostanú deti držiteľov Rodinných pasov na predstavenia v divadielku Bratislavský Gašparko. Nájdete ho na Rudnayovom námestí v historickom centre Bratislavy.

Toto rodinné bábkové divadlo s galériou je zárukou dobrej nálady aj poučenia prostredníctvom interaktívnych predstavení pre deti. V Škole Breaku sa vaše deti naučia tancovať break dance hravou formou. Škola Breaku je jediná tanečná škola na Slovensku zameraná výlučne na break dance. Tréneri s dlhoročnými skúsenosťami dokážu svoje umenie odovzdať začiatočníkom, ktorí nikdy netancovali, ale aj pokročilým tanečníkom, ktorí už sami ovládajú „break triky“. Držitelia Rodinných pasov tu dostanú 5-percentnú zľavu na mesačné školné. Školu nájdete na Saratovskej 2/A v Bratislave IV. Rodinná kaviareň s vlastnou výrobou domácich koláčov a limonád v centre Bratislavy s detským kútikom Zeppelin cafe & suvenirs ponúka držiteľom Rodinných pasov zľavu 5% na kaviarenský sortiment. Zeppelin cafe & souvenirs nájdete na Sedlárskej 10 v Starom meste. 


Viac informácií získate na našej stránke v sekcii ZĽAVY

19.08.2017 - Summer party na Divokej vode

Leto je za svojou polovicou a tak je najvyšší čas poriadne sa vyblázniť a osláviť ho. Už túto sobotu sa bude v Čunove konať Veľká letná párty, na ktorej budú môcť návštevníci absolvovať za symbolické ceny množstvo aktivít, súťaží, zážitkových športov, ochutnať zdravú kuchyňu, relaxovať pri dobrej hudbe a zažiť letnú noc v kruhu priateľov a rodiny. Aktivity budú nastavené a skrátené tak, aby jednotlivec mohol vyskúšať čo najviac športov.Podujatie sa začína skoro ráno pretekmi v amatérskom raftingu a turnajmi vo volejbale a futbale a končí sa v nočných hodinách pri vatre a diskotéke. Chýbať nebude ani chilloute s miešanýmmi nápojmi. Medzitým si budete môcť do sýtosti vychutnať rafting, surfing, hydrospeed aj vodné skútre. Program bude pripravený aj pre najmenších.

12.08.2017 - 13.08.2017 - Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof

Aj počas blížiaceho sa víkendu budete môcť prežiť zábavný deň na rakúskom zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy. Vonku aj dnu, v dobrom aj zlom počasí tu bude pripravený pestrý program pre deti.  


V sobotu aj v nedeľu od 14:00 do 17:00 čakajú na deti v Detskom a rodinnom svete zaujímavé workshopy, zahrať sa tu deti môžu na princa a princeznú, vkĺznuť do barokových šiat a dozvedieť sa viac o význame vejárov. To všetko vo workshope „Parochne-vejáre-menuet“. Chýbať nebudú ani dielničky zamerané na pečenie alebo sadenie rastliniek. 
Tento víkend vytiahne svoje magické zručnosti z čarovného klobúka kúzelník Helmut. Príbehy z Dunajských luhov vyrozpráva Divadlo z Au. O veselý koncert plný tanca a spevu sa postará Marko Simsa. 
Panský dvor na statku disponuje plne zariadenými remeselníckymi dielňami. Počas prázdninového programu tu vo vybraných dňoch opäť ožijú staré remeslá. Nemusíte sa len prizerať na prácu šikovných rúk miestnych remeselníkov, ale môžete si to pod ich vedením aj vyskúšať. Dospelí si zatiaľ môžu oddýchnuť v barokovom parku alebo navštíviť výstavu o Márii Terézii v zámockých komnatách. 

12.08.2017
11:00 & 15:00 Kúzelnícke umenie - kúzelník Helmut predvedie svoju čarodejnú moc
11:00 - 14:00 Divadlo z Au - bájne príbehy z Dunajských luhov

13.08.2017
11:00 & 15:00 Marko Simsa - Mozart pre deti – veselý koncert, kde sa tancuje a spieva 
Vstupné: Dospelí: 13€, Deti (6-18 rokov): 8€ 
Pre účasť na podujatiach je nutné zakúpiť si zberný pas v cene 6€ (platný celý mesiac). Počas Veľkej prázdninovej zábavy sa vám iste oplatí ročná vstupenka, ktorú možno využívať nielen v mesiaci august ale ďalších 365 dní.
Dospelí: 34€ deti (6-18 rokov): 19 €. 

06.08.2017 - 06.08.2017 - Kino fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti

Už túto nedeľu - 6.8. sa môžete spolu s deťmi vydať na dobrodružnú cestu do rozprávky. Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti predstavuje kolekciu najlepších súčastných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíte.

Pásmo filmov ponúkne deťom a ich rodičom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie: 9 snímok z celého sveta, primárne určených pre detského diváka a rodiny, je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film.

Program 

FILM 1
Dve električky (Two trams), Rusko, 2016, 10 min.
Réžia: Svetlana Andrianova 
Klik a Električka – dve mestské električky každé ráno opúšťajú svoje táborisko.

FILM 2
Aport (Aport), Rusko, 2016, 1 min.
Réžia: Denis Voronin
Zábavný príbeh o troch psíkoch, ktoré sa hrajú s loptou. Aport!

FILM 3
Tmavý les (Dark, Dark Woods), Dánsko, 6 min.
Réžia: Emile Gignoux 
Princezná Mária má už po krk každodenných povinností a učenia. Zrazu sa ocitá v tmavom lese plnom príšer.

FILM 4
Caminandes: Lamaráti (Caminandes: Llamigos), Holandsko, 2016, 3 min.
Réžia: Pablo Vazquez 
Do Patagónie prichádza zima a jedla je čoraz menej. Lama Koro a otravný tučniak Oti sa bijú o poslednú bobuľku.

FILM 5
Vtáčik a medveď (Bear & Bird), USA, 2015, 4 min.
Réžia: Dan & Jason
Film Vtáčik a medveď je o dvoch najlepších kamarátoch – o bezstarostnom medveďovi, ktorého nič nerozhodí, a o energickom vtáčikovi, ktorý je často na pokraji nervového zrútenia.

FILM 6
Hviezdolovci (Starhunters), Rakúsko, 2016, 3 min.
Réžia: Johannes Schiehsl
Mladý amatérsky astronóm si vychutnáva nádhernú nočnú oblohu. Naráža však na lovca, ktorý má iné plány…

FILM 7
Fúzy (The Moustache), Fínsko, 2015, 4 min.
Réžia: Anni Oja (4 min., 2015, Fínsko)
V meste, kde muži vystavujú na obdiv svoje fúzy, vypukne medzi dvomi z nich zúrivý boj. Chcú raz a navždy zistiť, ktorý z nich ich má najkrajšie a najpôsobivejšie.

FILM 8
Sánky (The Sled), Rusko, 2016, 4 min.
Réžia: Olesya Shchukina
Malá veverička objavuje čosi, čo ešte nikdy nevidela.

FILM 9 
Naživo z machu (Live from the Moss), Česko, 2016, 19 min.
Réžia: Filip Posivac 
Dvaja škriatkovia stretnú lesnú vílu a povzbudia ju, aby sa stala moderátorkou lesného rádia. Víla rozpráva príbehy, ako elfovia stretávajú nových priateľov, vyvolávajú duchov a pečú vianočné zákusky.
Celková dĺžka premietania je 54 minút, cena vstupného 4€. 

24.07.2017 - Adrenalín a dobrodružstvo s Rodinnými pasmi

Máte radi adrenalín a dobrodružstvo? Všetci držitelia Rodinných pasov si ho môžu dopriať za lepšie ceny. Prinášame vám prehľadný zoznam miest a ich popis v okolí Bratislavy. 


Action Tower - skokárska a vyhliadková plošina

Skokanská a vyhliadková veža sa nachádza v Pezinku. Zažiť tu môžete najvyšší zoskok na Slovensku z výšky 110 m, zlanovanie aj vyhliadky House Running. Na všetky tieto služby máte zľavu 15%

Areál Action Park Čunovo

20%-né zľavy vás čakajú v Lanovom centre v rámci veľkého okruhu Fun balíka. Vyskúšať si tu môžete obriu hojdačku, lanovku a Tarzanov skok.  

BalonFly - Lety balónom

Túžite vidieť svet z vtáčej perspektívy? Ak áno, využite ponuku 10%-ných zliav  na balónové lety a 5%-né zľavy na tandemové zoskoky BalonFly. 

Bobová dráha

Spustiť sa dole svahom na boboch je zážitok v každom veku, vhodný aj pre deti, ktoré si na veľké adrenalínové dobrodružstvá ešte musia počkať. Uplatniť si tu môžete 25%-nú zľavu - pri kúpe troch jázd je štvrtá zdarma.  

CK Rafting Tour

10%-ná zľava na 2 - 4 dňový zájazd do Rakúska platí na aktivity: rafting po rieke Salza, canyoning. Počas týchto vodáckych výletov nie je o dobrodružstvo núdza. Tešte sa na splavovanie, rafting, turistiku, canyoning. 

Eurorafting s.r.o.

Ďalšia vodácka aktivita sa týka splavu Malého Dunaja a Moravy. Dostanete tu 15%-nú zľavu. Splav Malého Dunaja patrí k neopakovateľným zážitkom trávenia voľného času. Je vhodný aj pre úplných začiatočníkov.   

Lukostrelecký klub Elán

Vyskúšajte si streľbu z luku alebo kuše. V prípade záujmu sa vám bude venovať skúsený inštruktor z lukostreleckého klubu Elán, ktorý vás naučí správnu techniku streľby. Vybrať si môžete z viacerých typov lukov a kúš. Zľava tu je 7%. 

Tandemové zoskoky, vyhliadkové lety - Vertical Jump

Na Letisku v Kráľovej pri Senci pre vás pripravili 20%-né zľavy na tandemové zoskoky. Na Letisku Slávnica (blízko Dubnice nad Váhom) môžete dostať 10%-nú zľavu na vyhliadkové lety nad 30 minút. 

Podrobnejšie informácie a kontaktné údaje nájdete na stránke Rodinných pasov v sekcii ZĽAVY. Tak veľa zábavy!

19.07.2017 - Odokryme minulosť na Hrade Červený Kameň

 Letné prázdniny sú výbornou príležitosťou ako prežiť čas so svojimi najmilšími. Napríklad aj na Hrade Červený Kameň v malebnej náruči Malých Karpát. V júli a auguste tu pripravili pre deti okrem detských prehliadok aj ďalší interaktívny program. V ňom sa hravou formou dozvedia ako sa žilo v minulosti. 45 minútový program sa koná vždy počas víkendu, od 10:00 do 15:00.
Termíny: 22.7. - 23.7.2017, 29.7. - 30.7.2017, 5.8. - 6.8.2017, 12.8. - 13.8.2017,
19.8. - 20.8.2017 a 26.8. - 27.8.2017.
Cena: dospelí 4€, deti: 2€.

15.07.2017 - 16.07.2017 - Animácie na letných kúpaliskách

 Leto je plné príležitostí ako si oddýchnuť, aj aktívne, nielen ležaním pri vode. Ak to chcete spojiť, vyberte sa k vode na kúpalisko Rosnička, Delfín, Tehelné Pole alebo na Zlaté Piesky.
Pre dospelých aj deti tu pripravujú športovo-pohybové animácie pri ktorých sa zabavíte ale aj pocvičíte svoju kondičku a preveríte svoje schopnosti. Pre deti sú v ponuke: jóga, tanec, súťaže a hry, pre dospelých: kondičný a kruhový tréning, pilates, tabata, body art a jóga.Každé kúpalisko má svoj vlastný rozvrh cvičení, ktorý nájdete aj na stránke www.starz.sk

Zobrazené: 1-10 z celkom 322 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

20:31 | Dnes je streda 20.09.17
Dnes má meniny Ľuboslav, Ľuboslava
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi