Všetky akcie

12.07.2018 - Drôtená ZOO - tradícia a súčasnosť v drotárskej tvorbe

 Do konca augusta si môžete pozrieť tvorbu z dielní majstrov drotárov, ktorí z drôtov vytvorili zaujímavý umelecký príbeh. Piaty ročník výstavy drotárskych diel je totiž na tému ZOO a tak oslovuje aj tých najmenších. Každý deň tu pritom budete môcť stretnúť niektorého z autorov a tak všetky zvedavé otázky malých návštevníkov zodpovedia tí najpovolanejší. 

Niektoré diela tu vystavujú každoročne. Ide o vzácne historické kusy už nežijúcich autorov alebo najkrajšie diela zo súkromných aj vlastných zbierok. Dominantou každého ročníka výstavy je spoločné "dieťa" umelcov: veľký 2,5 metrový strom lipa. Na jeho tvorbe sa podieľal scénický výtvarník, kováč a asi 25 drotárov. Ešte stále nie je úplne dokončený, takže slúži na to, aby sa záujemcovia dozvedeli, ako sa takéto dielo rodí, ako treba položiť základ kostre, spájať drôty či ako sa vypletá plocha. Najväčší priestor má ale vždy hlavná téma. Keďže je to tento rok „ZOO“, uvidíte slony, žirafu, jeleňa, koníkov, veveričky, rôzne vtáctvo, žabky, jaštery, hady, divé svinky, netopiere a podobne. Všetky exponáty sa budú uchádzať o hlas v súťaži Najkrajšie zvieratko výstavy. Okrem výtvorov zo zvieracej ríše zaujmú aj modely domov, kostolov či dopravných prostriedkov - lietadlá, vzducholoď a balón. Dámy potešia drôtené šperky.
Justiho sieň na prízemí, kde sa výstava koná má bezbariérový vstup. Radi tu privítajú aj hendikepovaných návštevníkov na vozíčkoch, zrakovo postihnutí si môžu diela doslova ohmatať. „Pred 2 rokmi nás navštívili nevidiaci a slabozrakí turisti so svojimi asistentami z Francúzska. Neskôr nám  slovenská turistická sprievodkyňa tlmočila ich poďakovanie, bol to pre nich najkrajší zážitok v celého pobytu v Bratislave.“
Zažite netradičnú výstavu, ktorá každého chytí za srdce! Návštevu tohto jedinečného miesta v centre mesta môžete spojiť s prechádzkou po meste a v neďalekej kaviarni Zeppelin Cafe & Souvenirs ochutnať niektorý z chutných tradičných koláčikov, či k voňavej káve zakúsiť sladkú tortu podľa vašej chuti. Držitelia Rodinných pasov tu majú zľavu 5% na kaviarenský sortiment. 
Vstup je voľný. 

09.07.2018 - Zľavy v Hotel Pod lipou s Rodinnými pasmi

Ak hľadáte príjemné miesto na oddych s rodinou či relax s priateľmi, nájdete ho v prekrásnom prostredí Hotela pod Lipou v rekreačnej oblasti Harmónia nad kráľovským vinárskym mesto Modra. 

V hoteli so 4 hviezdičkami si dávajú záležať na spokojnosti každého hosťa, v hotelovej reštaurácii aj na tom aby boli pokrmy vždy pripravené z čerstvých, kvalitných a predovšetkým slovenských produktov. 
V Hoteli pod Lipou často organizujú rôzne tematické večery a rôznorodé rodinné podujatia. Rodiny s deťmi zvlášť ocenia, že v areáli s veľkými trávnatými plochami sa nachádza detské ihrisko Kon-Tiki vyrezávané z dreva, pieskovisko, tenisové kurty, môžete si tu zahrať petanque, futbal, basketbal, plážový volejbal či svoje sily zmerať na lanovej dráhe Jelšovisko. Zabavíte sa ale isto aj na bicykloch, horských bicykloch, e-bikoch, či pri stolnom tenise. 
V sezóne sa veľkej obľube tešia gril party na letnej terase, či opekačky v areáli hotela.

Schladiť sa potom môžete v otvorenom plaveckom bazéne, či detskom bazéniku, ktoré sú v zimných mesiacoch prekryté. Toto miesto je zároveň rajom pre turistov, cyklistov či bežkárov. A kto je viac umelec ako športovec, určite by mal nahliadnuť do hotelového umeleckého ateliéru, kde môže absolvovať kurz výroby keramiky pod dohľadom skúsených keramikárov. 
Kalendár podujatí v Hoteli pod Lipou ako aj všetky potrebné informácie nájdete na stránke http://www.hotelpodlipou.sk. Držitelia Rodinných pasov si tu môžu uplatniť zľavu 10% na ubytovacie služby Hotela pod Lipou **** a Depandance hotela ** a 10% zľavu na celkovú konzumáciu "a la carte" v Reštaurácii Hotela pod Lipou ****.  

02.07.2018 - Oslávte sviatočný deň špeciálnym programom

Už viete, čo budete robiť 5. júla? My na Slovensku vtedy nemusíme do práce a tak sa ponúka výborná príležitosť stráviť deň s rodinou. Barokový skvost Dolného Rakúska – nádherný zámok Schloss Hof vás pozýva prežiť nezabudnuteľný deň plný unikátnych zážitkov, príjemného relaxu a objavovania krás minulosti i súčasnosti.

Hneď na úvod si budete môcť vychutnať pôsobivý pohľad na honosný zámocký areál priamo z koča, ktorý vás prevezie od východnej brány až ku vchodu do zámku. Ak vás fascinuje história, nevynechajte prehliadku zámku v slovenčine. Lektor vás zavedie do prepychových interiérov vrátane skvostného obytného apartmánu princa Eugena Savojského. Obdivovať budete môcť komnaty Márie Terézie aj barokovú zámockú kaplnku s veľkolepou freskovou výzdobou. 
Návštevníci, ktorí sa rozhodnú pre prehliadku barokových záhrad so sprievodcom, spoznajú aj zaujímavý príbeh romantických terasovitých záhradných plôch, architektonicky hodnotných skulptúr i vodných prvkov. 
Život na zámku, jeho obyčaje a pravidlá spoznajú aj deti. Pripravená pre ne totiž bude zábavná detská prehliadka. Užijú si okrem toho aj prezliekanie do atraktívnych dobových kostýmov, alebo jazdu na poníkoch. V Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe budú pripravené tvorivé dielne a čerešničkou na torte budú pútavé ukážky umeleckých remesiel v autentických dielňach. 
Zámocký areál Schloss Hof bude otvorený od 10:00 do 18:00, vstupné: dospelí 13€, deti (6-18 rokov ) 8 €, deti do 6 rokov zdarma, rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34. 

29.06.2018 - Bystrické malé hody – 29.6. – 1.7.2018

Patróni Záhorskej Bystrice sv. Peter a Pavol majú dnes sviatok a tak, ako každoročne, sa tu budú na ich počesť konať oslavy. Odštartujú dnes Filmovým večerom. Premietať sa bude o 21:00 pod hviezdami na Námestí rodiny. Malých aj veľkých poteší kúzelná rozprávka o zvedavom medvedíkovi - Paddington II. 

Sobota – Rodinný deň 
Program pre deti bude pripravený od 17:00 a určite ho nezmeškajte. Okrem súťaží a pesničiek čaká na najmenších skvelá kúzelnícka šou Petra Šestáka a veselá klauniáda šaša Jara, ktorý si so sebou privezie aj kamarátov Zajaca Pažroša, Turboslimáka a ďalších.
Po nich vystúpi kapela Neskorý zber s farským mládežníckym speváckym zborom Heliantus. Pódium neskôr bude patriť domácej kapele Ragtime jazz band. Hlavným účinkujúcim bude skupina Starmania original. Kto hudbu nielen rád počúva, ale si aj zatancuje, ten isto ocení diskotéku na námestí. 
Nedeľa – svätá omša aj ľudovky 
Nedeľa sa začne hodovou svätou omšou, popoludňajší program Na ľudovú nôtu otvorí Spevácky zbor Bystričan a zabaviť vás príde aj Spevácky zbor LIMBACH. Slávnostný nedeľný večer uzatvorí Dychová hudba Častovanka.


24.06.2018 - Súťažte s Rodinnými pasmi a vyhrajte skvelú tortu!

 Aj vy by ste sa s chuťou radi zahryzli do takéhoto sladkého pokušenia? Presne takúto dobrotu v hodnote 40€ môžete teraz získať úplne zadarmo!

Sviežu tortu z čokoládového, bezlepkového korpusu s malinovo-mascarpone krémom, čokoládovou polevou a čerstvým ovocím upečie partner Rodinných pasov - Zeppelin Cafe & Souvenirs. 
Podmienky súťaže: 
Ak ste už držiteľom Rodinného pasu, verejne zdieľajte tento príspevok na svojom facebookovom profile a do komentára napíšte, s kým by ste si na torte radi pochutili. 
Ak nie ste držiteľom Rodinného pasu, registrujte sa cez online formulár na www.rodinne-pasy.sk. Zaberie vám to minútu a nič to nestojí, plus zdieľajte verejne tento príspevok u seba na Facebooku a do komentára napíšte: som nový člen.
Súťaž trvá do stredy 27.6.2018 - 12:00. Následne po zlosovaní a verifikácii zverejníme meno víťaza. Tortu si bude môcť prevziať v sobotu 30.6. v kaviarni a cukrárni Zeppelin na Sedlárskej ulici v Bratislave.

23.06.2018 - 24.06.2018 - Rozprávková Modra – 23. a 24.6.2018

„Tohtoročná Rozprávková Modra vás prevedie svetom a históriou bábok, dozviete sa napríklad, aký rozdiel je medzi tieňovým, marionetovým a maňuškovým divadlom,“ pozýva členka Modranskej Besedy a divadelníčka - bábkarka ochotníčka Agáta Petrakovičová Šikulová. V obľúbenom stane bude v sobotu čítať rozprávky Paťa Jariabková a v nedeľu ujo Mrkvička (Tibor Hujdič).
Program Rozprávkovej Modry 2018
Sobota 23. 6. 2018
14.30    Divadlo Lenky Hoškovej: Kráľovstvo na povale
15.15    Tatiana Šulíková: Plstená etuda
15.45    Divadlo Agapé (Martin Žák): Hľadanie kamarátov
17.00    Divadlo Spozavoza: Ružová rozprávka
18.15    Divadlo Agapé (Merema): More
Nedeľa 24. 6. 2018
14.30    Ivan Gontko a jeho tradičné divaldo Tyjátr: Turecký ostrov
15.45    Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
17.00    Teatro Colorato: Mačkomyšia vojna
18.15    Divadielko Concordia: Huncút Gašpar
Ôsmy ročník Rozprávkovej Modry sa bude už tradične konať v parku pri jazierku vedľa Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre. V prípade nepriaznivého počasia v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre. 

21.06.2018 - Zážitkový workshop Liečivá sila rozprávok – 22.6.2018, MC Piškótka, SV. Jur od 17:00 do 20:00

Zážitkový workshop vás zavedie do tajomného sveta rozprávok. Spolu s vašim dieťaťom sa ponoríte do rozprávkového príbehu, ktorý vo vás opäť prebudí spiacu fantáziu. Workshopom vás bude sprevádzať liečebná pedagogička a psychoterapeutka Katarína Šurdová. Na stretnutí sa dozviete i to, ako môže rozprávka pomôcť pri zvládaní záťažových situácií, ktoré deti prežívajú. Debatovať sa bude o klasických ľudových rozprávkach aj príbehoch zo života. 

19.06.2018 - Z Kramárika sa domov nikomu nechce

 "Kramárik, Kramárik, nejdem domov, spustím krik" - to je motto, ktoré vystihuje atmosféru v Rodinnom centre Kramárik. Okrem detí, ktorým sa odtiaľto nechce odísť, je to rovnako aj s rodičmi.  

Pohoda, dobrá nálada a množstvo aktivít tu čaká na deti od 0 do 6 rokov, maminy a ockov na materskej či rodičovskej "dovolenke" i starých rodičov. Vítané sú tu všetky rodinky, nielen tie z okolia. 
Kramárik, ktorý vznikol pred pár rokmi, z iniciatívy niekoľkých akčných mamičiek z Kramárov, má za cieľ vytvoriť takú atmosféru, aby ste sa tu dobre cítili a nikdy sa nenudili. Pre deti sú pripravené rôzne aktivity a pestrá ponuka hračiek v herni. Dostanú sa do kolektívu a naučia sa lepšie komunikovať, nielen s rovesníkmi, ale aj s dospelými. Rodičia sa zasa radi medzi sebou stretnú, z mnohých sú už dobrí priatelia. A kto má záujem, môže si vybrať aj s ponuky programov pre dospelých.   
Kurzy a podporné skupiny v Kramáriku
V Kramáriku organizujú rôzne kurzy - pre rôzne vekové kategórie detí aj pre rodičov. 
Deti do 3 rokov  tu aktuálne môžu navštevovať kurzy: Montessori ateliér, Dansulienka, My sme už veľkí!, Baby English, Minigymnastika - 9-36 mesiacov, Minigymnastika - 4-9 mesiacov a (po) Maľovanie (sa) s najmenšími. 
Staršie deti - od 3 do 6 rokov si môžu vybrať z týchto kurzov: Zdravé hravé nôžky, Veda nás baví, Angličtina pre deti, My sme už veľkí!, Piškótky a Výtvarný krúžok. 
No a dospeláci sa zasa môžu potrénovať v angličtine (Konverzácia angličtiny s native speakerom), spevniť svaly (Power joga pre mamičky - s deťmi), navštevovať kurzy: YOGArt a Gravid joga, alebo sa zúčastňovať podporných skupín dojčenia či nosenia.
Na stránke RC Kramárik - http://www.rckramarik.sk/ môžete sledovať kalendár podujatí, ktoré pre rodiny s deťmi pripravujú. 
Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 10% na jednorázový vstup do herne.   

16.06.2018 - Umelci v Abelande – 16.6.2018 od 10:00 do 15:00

Na predposlednú sobotu jarnej sezóny prijali pozvanie do gazdovskej dedinky  umelci, ktorí každoročne maľujú, fotia a vyrezávajú v Lozorne. Táto pozvánka platí aj pre vás. Umelcov stretnete roztrúsených po krásne prírode. Tešte sa na najlepšieho dolnorakúskeho maliara Gottfieda Las Wurma s jeho žiakom, ďalej umeleckého fotografa Janka Hladíka zo Zohora, akademického maliara Eda Kalického zo Stupavy či umelca a architekta v jednej osobe - Igora Krista z Plaveckého Podhradia. Hladný nikto neostane – variť sa budú povestné halušky s polievkou. Držitelia rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie. 

13.06.2018 - V Dlháčiku všetko robia s láskou a nadšením

Dlháčik je jedným z najaktívnejších rodinných centier v Bratislave. Už z názvu je jasné, kde ho nájdete: predsa na Dlhých Dieloch. Každý deň sa tam niečo deje. Deti, aj tie najmenšie, sa tešia na tunajšie programy, kde si zdokonaľujú svoje schopnosti. Zapojiť sa môžu do tanečného programu, zacvičiť si, stráviť čas v kreatívnej skupine, zavítať do Montessori kútika aj sa vzdelávať. Okrem pravidelných programov organizujú v RC Dlháčik každý mesiac aj nejaké špeciálne aktivity, napr. čítanie s deťmi, predstavenia bábkových alebo hraných amatérskych divadiel, či maškarný ples. 

O Rodinné centrum Dlháčik sa starajú dobrovoľníci, bez nároku na honorár - odmenou im sú rozžiarené detské očká. Všetko tu robia s láskou a nadšením, vďaka čomu sa v Dlháčiku cítia dobre celé rodiny. Rodičia si tu výborne oddýchnu a deti sa dosýtosti vyšantia. 
Držitelia Rodinných pasov majú v RC Dlháčik 10 % zľavu na jednorázový vstup do herne a 10 % zľavu na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik.  
Viac informácii nájdete na stránke www.dlhacik.sk. Počas letných prázdnin je RC Dlháčik zatvorené.  

Zobrazené: 1-10 z celkom 383 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

04:48 | Dnes je pondelok 16.07.18
Dnes má meniny Drahomír
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi