Všetky akcie

24.06.2018 - Súťažte s Rodinnými pasmi a vyhrajte skvelú tortu!

 Aj vy by ste sa s chuťou radi zahryzli do takéhoto sladkého pokušenia? Presne takúto dobrotu v hodnote 40€ môžete teraz získať úplne zadarmo!

Sviežu tortu z čokoládového, bezlepkového korpusu s malinovo-mascarpone krémom, čokoládovou polevou a čerstvým ovocím upečie partner Rodinných pasov - Zeppelin Cafe & Souvenirs. 
Podmienky súťaže: 
Ak ste už držiteľom Rodinného pasu, verejne zdieľajte tento príspevok na svojom facebookovom profile a do komentára napíšte, s kým by ste si na torte radi pochutili. 
Ak nie ste držiteľom Rodinného pasu, registrujte sa cez online formulár na www.rodinne-pasy.sk. Zaberie vám to minútu a nič to nestojí, plus zdieľajte verejne tento príspevok u seba na Facebooku a do komentára napíšte: som nový člen.
Súťaž trvá do stredy 27.6.2018 - 12:00. Následne po zlosovaní a verifikácii zverejníme meno víťaza. Tortu si bude môcť prevziať v sobotu 30.6. v kaviarni a cukrárni Zeppelin na Sedlárskej ulici v Bratislave.

23.06.2018 - 24.06.2018 - Rozprávková Modra – 23. a 24.6.2018

„Tohtoročná Rozprávková Modra vás prevedie svetom a históriou bábok, dozviete sa napríklad, aký rozdiel je medzi tieňovým, marionetovým a maňuškovým divadlom,“ pozýva členka Modranskej Besedy a divadelníčka - bábkarka ochotníčka Agáta Petrakovičová Šikulová. V obľúbenom stane bude v sobotu čítať rozprávky Paťa Jariabková a v nedeľu ujo Mrkvička (Tibor Hujdič).
Program Rozprávkovej Modry 2018
Sobota 23. 6. 2018
14.30    Divadlo Lenky Hoškovej: Kráľovstvo na povale
15.15    Tatiana Šulíková: Plstená etuda
15.45    Divadlo Agapé (Martin Žák): Hľadanie kamarátov
17.00    Divadlo Spozavoza: Ružová rozprávka
18.15    Divadlo Agapé (Merema): More
Nedeľa 24. 6. 2018
14.30    Ivan Gontko a jeho tradičné divaldo Tyjátr: Turecký ostrov
15.45    Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
17.00    Teatro Colorato: Mačkomyšia vojna
18.15    Divadielko Concordia: Huncút Gašpar
Ôsmy ročník Rozprávkovej Modry sa bude už tradične konať v parku pri jazierku vedľa Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre. V prípade nepriaznivého počasia v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre. 

21.06.2018 - Zážitkový workshop Liečivá sila rozprávok – 22.6.2018, MC Piškótka, SV. Jur od 17:00 do 20:00

Zážitkový workshop vás zavedie do tajomného sveta rozprávok. Spolu s vašim dieťaťom sa ponoríte do rozprávkového príbehu, ktorý vo vás opäť prebudí spiacu fantáziu. Workshopom vás bude sprevádzať liečebná pedagogička a psychoterapeutka Katarína Šurdová. Na stretnutí sa dozviete i to, ako môže rozprávka pomôcť pri zvládaní záťažových situácií, ktoré deti prežívajú. Debatovať sa bude o klasických ľudových rozprávkach aj príbehoch zo života. 

19.06.2018 - Z Kramárika sa domov nikomu nechce

 "Kramárik, Kramárik, nejdem domov, spustím krik" - to je motto, ktoré vystihuje atmosféru v Rodinnom centre Kramárik. Okrem detí, ktorým sa odtiaľto nechce odísť, je to rovnako aj s rodičmi.  

Pohoda, dobrá nálada a množstvo aktivít tu čaká na deti od 0 do 6 rokov, maminy a ockov na materskej či rodičovskej "dovolenke" i starých rodičov. Vítané sú tu všetky rodinky, nielen tie z okolia. 
Kramárik, ktorý vznikol pred pár rokmi, z iniciatívy niekoľkých akčných mamičiek z Kramárov, má za cieľ vytvoriť takú atmosféru, aby ste sa tu dobre cítili a nikdy sa nenudili. Pre deti sú pripravené rôzne aktivity a pestrá ponuka hračiek v herni. Dostanú sa do kolektívu a naučia sa lepšie komunikovať, nielen s rovesníkmi, ale aj s dospelými. Rodičia sa zasa radi medzi sebou stretnú, z mnohých sú už dobrí priatelia. A kto má záujem, môže si vybrať aj s ponuky programov pre dospelých.   
Kurzy a podporné skupiny v Kramáriku
V Kramáriku organizujú rôzne kurzy - pre rôzne vekové kategórie detí aj pre rodičov. 
Deti do 3 rokov  tu aktuálne môžu navštevovať kurzy: Montessori ateliér, Dansulienka, My sme už veľkí!, Baby English, Minigymnastika - 9-36 mesiacov, Minigymnastika - 4-9 mesiacov a (po) Maľovanie (sa) s najmenšími. 
Staršie deti - od 3 do 6 rokov si môžu vybrať z týchto kurzov: Zdravé hravé nôžky, Veda nás baví, Angličtina pre deti, My sme už veľkí!, Piškótky a Výtvarný krúžok. 
No a dospeláci sa zasa môžu potrénovať v angličtine (Konverzácia angličtiny s native speakerom), spevniť svaly (Power joga pre mamičky - s deťmi), navštevovať kurzy: YOGArt a Gravid joga, alebo sa zúčastňovať podporných skupín dojčenia či nosenia.
Na stránke RC Kramárik - http://www.rckramarik.sk/ môžete sledovať kalendár podujatí, ktoré pre rodiny s deťmi pripravujú. 
Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 10% na jednorázový vstup do herne.   

16.06.2018 - Umelci v Abelande – 16.6.2018 od 10:00 do 15:00

Na predposlednú sobotu jarnej sezóny prijali pozvanie do gazdovskej dedinky  umelci, ktorí každoročne maľujú, fotia a vyrezávajú v Lozorne. Táto pozvánka platí aj pre vás. Umelcov stretnete roztrúsených po krásne prírode. Tešte sa na najlepšieho dolnorakúskeho maliara Gottfieda Las Wurma s jeho žiakom, ďalej umeleckého fotografa Janka Hladíka zo Zohora, akademického maliara Eda Kalického zo Stupavy či umelca a architekta v jednej osobe - Igora Krista z Plaveckého Podhradia. Hladný nikto neostane – variť sa budú povestné halušky s polievkou. Držitelia rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie. 

13.06.2018 - V Dlháčiku všetko robia s láskou a nadšením

Dlháčik je jedným z najaktívnejších rodinných centier v Bratislave. Už z názvu je jasné, kde ho nájdete: predsa na Dlhých Dieloch. Každý deň sa tam niečo deje. Deti, aj tie najmenšie, sa tešia na tunajšie programy, kde si zdokonaľujú svoje schopnosti. Zapojiť sa môžu do tanečného programu, zacvičiť si, stráviť čas v kreatívnej skupine, zavítať do Montessori kútika aj sa vzdelávať. Okrem pravidelných programov organizujú v RC Dlháčik každý mesiac aj nejaké špeciálne aktivity, napr. čítanie s deťmi, predstavenia bábkových alebo hraných amatérskych divadiel, či maškarný ples. 

O Rodinné centrum Dlháčik sa starajú dobrovoľníci, bez nároku na honorár - odmenou im sú rozžiarené detské očká. Všetko tu robia s láskou a nadšením, vďaka čomu sa v Dlháčiku cítia dobre celé rodiny. Rodičia si tu výborne oddýchnu a deti sa dosýtosti vyšantia. 
Držitelia Rodinných pasov majú v RC Dlháčik 10 % zľavu na jednorázový vstup do herne a 10 % zľavu na kurzy organizované dobrovoľníkmi RC Dlháčik.  
Viac informácii nájdete na stránke www.dlhacik.sk. Počas letných prázdnin je RC Dlháčik zatvorené.  

11.06.2018 - ZÍSKAJTE BEZPLATNE ZĽAVOVÚ KARTU RODINNÝ PAS


Máte radi kultúru, rodinné programy alebo chodíte radi na výlety? Hľadáte vzdelávacie kurzy, letné tábory, alebo jazykové pobyty pre svoje ratolesti? Radi si posedíte pri šálke dobrej kávy s priateľmi zatiaľ čo sa vaše deti hrajú? Tak ste na správnom mieste. Rodinné pasy sú projekt, ktorý vám pomôže nájsť skvelé miesta pre oddych, poznanie aj zábavu pre celú rodinu a navyše vo zvýhodnených cenách. Stačí ak sa bezplatne zaregistrujete na tejto stránke (pozri: RIGISTRÁCIA) a my vám priamo domov pošleme našu ZĽAVOVÚ KARTU.   

Držitelia Rodinného pasu získavajú zľavy na rôzne služby a produkty v bratislavskom a trnavskom kraji, ale aj v Rakúsku (Burgenland, Dolné Rakúsko). V súčasnosti naše služby využíva vyše 5000 rodín, temer 200 slovenských poskytovateľov služieb a ich počet narastá. Rodinné pasy sú osvedčený a fungujúci projekt nie len u nás na Slovensku, ale aj v ďalších európskych krajinách a my budeme radi ak sa k nám pripojíte. 
Všetkým držiteľom Rodinných pasov zasielame elektronicky každý mesiac newsletter so zhrnutím najlepších pripravovaných akcií na nadchádzajúci mesiac. Atraktívne podujatia ako aj informácie o možnostiach čerpania zliav môžete sledovať aj na našom facebookovej funpage - https://www.facebook.com/RodinnePasysk/, alebo na tejto webovej stránke. 
Registrujte sa, sledujte nás a možno tiež v jednej z našich súťaží vyhráte aj nejakú atraktívnu cenu. 

09.06.2018 - 09.06.2018 - Tajomné prírodné Kramáre – 9.6.2018

Keď sa povie „boli sme na Kramároch“, každý si predstaví detskú pohotovosť, alebo nemocnicu so známou „sestričkou z Kramárov“ od Elánu. My vás ale pozývame spoznať Kramáre z úplne inej, tej krajšej stránky. A to všetko formou hry. Hra, ktorá vás čaká spočíva v spoznávaní zaujímavých miest cez rôzne úlohy. V cieli budú pripravené ďalšie hry, opekačka a pre deti jazda na koníkoch. Stretnutie bude na ihrisku nad Višňovou ulicou, kde sa budete môcť zaregistrovať od 10:00 do 11:00. Na vašu účasť sa tešia Rodinné centrum Kramárik spolu so starostom MČ Nové Mesto Rudolfom Kusým. 


08.06.2018 - 10.06.2018 - Keramické trhy 2018 – 8. – 10.6.2018, Pezinok

 Už 15 rokov sa stretávajú keramikári a milovníci krehkých výrobkov z hliny v Pezinku. Obľúbené podujatie vždy zaplní Radničné námestie a ulicu M.R. Štefánika originálnymi výrobkami z rôznych kútov Európy. Tento rok účasť potvrdilo asi 150 zručných majstrov, ktorí odprezentujú to najlepšie zo svojich dielní. Keramika – či už okrasná alebo úžitková poteší snáď všetky vekové kategórie. Príďte sa o tom presvedčiť aj so svojimi deťmi. Či už si domov odnesiete hrnček na med, šálky na čaj, kŕmidlo pre vtáčikov, ozdobu do záhrady, alebo sa len prídete pokochať širokou ponukou, určite sa tu budete cítiť skvele. Pripravený je totiž aj kultúrny program a keramické dielne pre deti.   

Témou pätnásteho ročníka Keramických trhov bude kachliarstvo a výroba kachlíc. Kachle poskytovali uzavretý oheň na vyhrievanie izby, sálavé teplo ale súžili i na prípravu pokrmov. Od konca 14. storočia sa dostali do meštianskych domov a panských sídel z oblasti Rakúska, Nemecka a Čiech. Na vidiek sa dostali v 18.storočí. Samotné kachlice na stavbu kachlí boli aj estetickým dielom, pričom v našej oblasti vynikli jedinečné výrobky z Modry. Práve Modrania sa predstavia na Radničnom námestí, kde budú počas troch dní predvádzať ukážku výroby keramickej pece dvomi technikami - nabúchaním a zalievaním. 
Počas Keramických trhov budete môcť navštíviť šesť tematických výstav nielen v centre Pezinka. Osvieženie v podobe vína a domácich produktov ponúkne Malá vínna ulička spolu s Pezinskými viechami. Vstup na podujatie vrátane detských dielní je bezplatný. Návšteva sprievodných výstav je spoplatnená podľa cenníkov jednotlivých subjektov. 


03.06.2018 - V Piškótke nie je núdza o zážitky

V materskom centre Piškótka nikdy nie je núdza o zážitky. "Poslanie nášho centra je predovšetkým zhmotniť a priblížiť zážitkovú pedagogiku deťom a ich rodičom, pomôcť im tak na ceste rozvoja i výchovy."Preto v Piškótke, ako centrum všetci familiárne volajú, využívajú metódy talianskej lekárky a pedagogičky Marie Montessori. Keď v roku 1907 založila prvý Dom detí, v snahe o vzdelávanie detí zo sociálne slabšieho prostredia, netušila, aký ohlas vzbudí jej prístup k učeniu. Inšpirovala rodičov, pedagógov a lektorov po celom svete a myšlienky Montessori pedagogiky sa dostali aj do Svätého Jura. Deti sa tak v svätojurskej Piškótke rozvíjajú hravou, nenásilnou formou, kde je lektor partnerom.
Okrem toho tu organizujú rôzne aktivity, či už jednorázové alebo na pravidelnej báze. Tunajšie kurzy, prednášky, divadielka, tvorivé činnosti, narodeninové oslavy a iné akcie majú radi deti aj dospelí. Maličkí sa tu môžu učiť po anglicky, maminám a deťom je určený tanečno-animačný program, staršie deti sa realizujú v tanečnom klube LULU a aktívne mamičky si môžu zacvičiť power jogu. Nás zaujal ešte jeden program. Volá sa Enviromama a už jeho názov prezrádza, že je určený každému, kto má rád prírodu a chce sa o nej niečo nové dozvedieť. Svet živočíchov, ale aj rastlín je taký pestrý a bohatý, že na Enviromamu sa oplatí prísť!
V MC Piškótka sa tešia na každého návštevníka, dobrovoľníka a nového člena. Držitelia Rodinných pasov majú na aktivity v MC Piškótka zľavu 10%.Zobrazené: 1-10 z celkom 379 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

10:53 | Dnes je nedeľa 24.06.18
Dnes má meniny Ján
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi