Všetky akcie

19.03.2019 - Divadielko Mici a Mňau v lese - 23.3.2019 o 10:00, MC Piškótka, Sv. Jur

 Viete čo si treba zbaliť do ruksaku na výlet? Ako sa čistí les od odpadkov a čo potrebujú lesné zvieratká? Na tieto otázky odpovie predstavenie Mici a Mňau: V lese. Okrem toho poučného zažijeme spolu veľa tanečnej a spevavej zábavy. Vstup: 3,5€. S Rodinnými pasmi 10% zľava na aktivity v MC Piškótka. Účasť treba potvrdiť mailom na: mcpiskotka@mcpiskotka.sk alebo na fb ikonkou "zúčastním sa". 


15.03.2019 - Prednášky, maľovanie aj tanec v Kramáriku

 V Rodinnom centre Kramárik vás čaká bohatý program. Ak máte radi folklór, tešte sa na nový kurz Ľudové tance, určený pre deti od 3 do 6 rokov. Okrem pravidelných aktivít budú pripravené aj viaceré zaujímavé prednášky a workshopy.
V utorok 19.3. o 17:00 ste pozvaní na prednášku "Zvládanie náročných situácií života s deťmi", v spolupráci s Efektívnym rodičovstvom. Nepočúvanie, nereagovanie, dohadovanie sa, plač, kňučanie, boj s rodičmi a súrodencami, boj o jedlo, spánok, upratovanie izby... Ako na to? Neviete? Dozviete sa.   
V stredu 20.3. o 17:00 sa bude konať prednáška "Psychosomatika - keď k nám dieťa prehovorí rečou tela". 
Vo štvrtok 21.3. o 9:00 sa bude tvoriť. Svoju kreativitu si môžete preveriť v rámci ativity Maľovanie s bábätkami.
Prihlasovanie na vyššie uvedené aktivity mailom na: kurzy.rckramarik@gmail.com.


13.03.2019 - EduHRY - 16.3.2019 od 10:00 do 18:00, Dom kultúry Zrkadlový háj

 Zábavné ale najmä edukačné podujatie EDUHRY je opäť tu! Tretí ročník bude plný zábavy a poučenia. 


PROGRAM PÓDIUM:
● veselé divadielko 
● tanečné vystúpenie detskej skupiny Čarovné ostrôžky ukončené minidiskotékou pre všetky deti
● kúzelnícka šou
● verejné čítanie o veselej surikate Tafiti 
● súťaže o pekné ceny
● tombola o krásne hračky a knižky

OSTATNÝ PROGRAM
● vystavovatelia edukačných hračiek spolu so svojimi animátormi, ktorí sa s deťmi radi pohrajú 
● kreatívne dielničky
● Montessori ateliér
● maľovanie na tvár
● čitáreň
● bezplatné poradenstvo logopéda a špeciálneho pedagóga

Vstupenky
Dieťa do 1 roka – ZDARMA
Dieťa od 1 do 15 rokov – 5€
Osoba od 15 a viac rokov – 3€

Možnosť zakúpenia vstupeniek online na e-shope organizátora Vnímavé deti https://www.vnimavedeti.sk/c/eduhry. Predaj vstupeniek bude prebiehať aj na mieste v deň podujatia. 

08.03.2019 - V Abelande otvárajú sezónu! – 9.3.2018

Konečne sa skončila zima a znova vás s deťmi pozývame do Lozorna, navštíviť 
malebnú Gazdovskú dedinku Abeland. Už túto sobotu v gazdovstve uvidíte zvieratká, stádo oviec a kôz,
z ktorých sa čoskoro stanú mamičky malých jahniatok a kozliatok. Ak by ste mali záujem, môžete ich nakŕmiť z domu prinesenými suchými rožkami, kúskami suchého chleba, mrkvou a jablkami. Uvidíte aj dvojtýždňové teliatko plemena Jerzey, ktoré dostalo meno Nugetka. Teliatko pije len mlieko a mamu  tento týždeň radšej ešte nekŕmia. Poobede, ak bude viac detí, osedlajú v Abelande koníka na vodenie. Deti tiež budú pod strechou moržovať kukuricu, ktorá zostala cez zimu zavesená na sušenie. Niekoľkokrát cez deň budete mať možnosť ísť do mlyna mlieť zrno na múku a tiež ochutnať čerstvý ražný kváskový chlieb. Pripravené budú aj iné domáce špeciality - polievka, lokše, cestoviny, možno koláčiky. Samozrejme, v kolibe bude príjemne teplo a iste vás zahrejú aj domáce bylinkové čaje. Otvorené bude za každého počasia od 10:00 do zotmenia. Držitelia Rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie. 

07.03.2019 - Nový poskytovateľ zliav - Schaubmarov mlyn.

Sme šťastní, že vám môžeme predstaviť nášho nového partnera – Schaubmarov mlyn. Nájdete ho 
v čarokrásnom prostredí Malých Karpát neďaleko Pezinka.
Očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom nechali postaviť pezinskí Pálfiovci a od polovice 19. storočia
patrila štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes
národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, 
kedysi úžitkovými, budovami. Počas návštevy mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac
o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.
Okrem expozície mlynárstva (prehliadky sú každú celú hodinu počas víkendov) sa v Galérii výtvarného 
umenia pravidelne konajú rôzne programy pre verejnosť, ktoré nadchnú všetky vekové kategórie. 
Aktuálne si tu môžete do 14.4.2019 pozrieť výstavu Z kruhu von o modernej a súčasnej slovenskej
keramike. Určite si nenechajte ujsť ani rodinné programy, organizované celoročne, počas ktorých
môžete hravou formou objavovať nielen krásy tunajšej prírody, ale aj vlastnú kreativitu a zistiť, 
že umenie môže byť aj zábavné.

Čas v Schaubmarovom mlyne si môžete spríjemniť aj v tunajšej kaviarni pri šálke kvalitnej
kávy z modranskej pražiarne Ebenica alebo dobrým koláčikom. Drobnosti z produkcie Schaubmarovho mlyna a Slovenskej národnej galérie objavíte v malom obchodíku. 
V Schaubmarovom mlyne si môžete s Rodinnými pasmi uplatniť zľavu 20% na vstupy. 
Posledný vstup do mlyna je o 15:00 cez týždeň a o 17:00 cez víkend.

03.03.2019 - Veľká narodeninová párty od 16:00 do 18:00, Sv. Jur

Už päť rokov sa v Materskom centre Piškótka snažia rôznymi aktivitami obohacovať život deťom aj rodičom. Poďte to spoločne osláviť tak ako sa patrí! Na veľkú narodeninovú párty ste všetci srdečne pozvaní. A na čo sa môžete tešiť? Príde Šašo a otvorí vám dvere do svojho sveta zábavy. Konať sa bude promenáda v maskách,  bublinová šou, rôzne súťaže a zaujímavé hry a na záver sa všetci roztancujú počas minidisco. Vstupné je dobrovoľné a odmena vás neminie tiež. 
 

26.02.2019 - Nový poskytovateľ zliav - RETRO KIDS

Milí držitelia Rodinných pasov, sme šťastní, že aj v novom roku máme pre Vás DOBRÉ SPRÁVY. Našim novým partnerom sa nedávno stalo detské centrum RETRO KIDS, ktoré sa nachádza na Nevädzovej  6 v budove OC Retro.

Nájdete tu detský kútik plný hračiek, šmykľavky s guličkami, ale aj zázemie potrebné pre mamičky najmenších detí. S radosťou tu pre vaše dieťa zorganizujú narodeninovú oslavu, na ktorú nezabudnete. Dospelí si príjemne oddýchnu v kaviarničke či čitárni. RETRO KIDS tiež pripravuje tvorivé dielne, tanečné lekcie a denné tábory. Zľava s Rodinnými pasmi 10% na vstup do detského kútika, narodeninové oslavy i denné tábory.


25.02.2019 - 01.03.2019 - Denný tábor cez jarné prázdniny – Retro Kids

Čochvíľa sú tu jarné prázdniny a s nimi kopec zábavy, športu, tanca a tvorivých hier v dennom tábore Retro Kids! Na všetky deti od 5 do 11 rokov sa opäť tešia skvelé animátorky od 25. februára do 1. marca 2019. Je len na vás, koľko dní vaše dieťa strávi v tábor. Môže to byť jeden deň alebo aj celých päť! Nástup je ráno o 8:00 a každý deň sa tábor končí o 17:00. 
 Cena:  1 deň – 25€, 2 dni – 48€, 3 dni – 69€, 4 dni – 88€, 5 dni – 105€
Pri platbe 5 dní – ušetríte až 20€!
V cene je poistné, 4x denne strava, pitný režim, program. 
Tešiť sa môžete na Tanečnú školu Mirky Kosorínovej „Smiem prosiť?“, športový program s RETRO Sport & Wellness, súťaže, hry, maľovanie na tvár, tvorivé dielne aj záverečnú diskotéku!
Rezervácie: 0917 700 200 alebo info@retrokids.sk
Počet miest je limitovaný!
Držitelia Rodinných pasov – zľava 10% na vstup do detského kútika, narodeninové oslavy, denné tábory organizované Retro Kids. 

16.02.2019 - Detská noc literatúry - od 17:00 do 20:00, Schaubmarov mlyn

Mlynica, povala, sýpka či stará kuchyňa skrývajú množstvo príbehov. Niektoré sú zábavné, iné záhadné a niektoré neuveriteľné. Vezmite si baterky a lampáše a príďte spolu s deťmi objavovať zabudnuté príbehy a bežne nedostupné priestory starého mlyna. Vstupné: 5€ dieťa; každé ďalšie dieťa 4€.

V Schaubmarovom mlyne sa môžete tešiť aj na EXPOZÍCIU MLYNÁRSTVA. Očarujúca vidiecka usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálfiovci, patrila od polovice 19. storočia štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Počas návštevy mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

Do 21. apríla ste pozvaní aj do tunajšej GALÉRIE VÝTVARNÉHO UMENIA na výstavu Z kruhu von - moderná a súčasná slovenská keramika.
Príjemný čas s šálkou voňavej kávy Ebenica si môžete dopriať v tunajšej kaviarni. Deti si isto pochutia na limonáde od Herberta alebo dobrom koláčiku. V obchode si vyberiete z ponuky pekných kníh o umení a prírode pre deti aj dospelých. Nájdete tu i rôzne drobnosti z produkcie Schaubmarovho mlyna a Slovenskej národnej galérie. 

10.02.2019 - Zimné mini záhradky - workshop - od 15:30 do 17:00

Zmestí sa les do fľaštičky? Celý nie, no kúsok, ktorý nám bude robiť počas zimy radosť, určite áno. Príďte si do Schaubmarovho mlyna vytvoriť jednoduchú zimnú záhradku, ktorá sa vojde aj na písací stôl. Prejdete sa sadom, porozprávate sa o ekosystéme našej planéty a jeden miniatúrny si aj vyrobíte. Workshop je vhodný pre deti od 6 rokov. Vstupné: 4€ dieťa; 7€ rodinné vstupné. Na program nie je potrebné sa prihlasovať, stačí len prísť.
V Schaubmarovom mlyne sa môžete tešiť aj na expozíciu mlynárstva. Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálfiovci a od polovice 19. storočia patrila štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Počas návštevy mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov. Príjemný čas s šálkou voňavej kávy Ebenica si môžete dopriať v tunajšej kaviarni. Deti si isto pochutia na limonáde od Herberta alebo dobrom koláčiku. V obchode si vyberiete z ponuky pekných kníh o umení a prírode pre deti aj dospelých. Nájdete tu i rôzne drobnosti z produkcie Schaubmarovho mlyna a Slovenskej národnej galérie. Zobrazené: 1-10 z celkom 451 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

21:15 | Dnes je štvrtok 21.03.19
Dnes má meniny Blahoslav
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi