Všetky akcie

22.05.2018 - V Detskom salóne Copček robia viac ako len copčeky

Čaká vás prvé strihanie dieťatka a neviete ako to zvládne? Alebo mu treba len skrátiť ofinku? Áno, deti sú trochu neposedné a niekedy sa trošku aj boja, ale v detskom salóne Copček tieto vaše problémy hravo vyriešia. Rovnako ako tu vedia splniť aj dievčenské a chlapčenské sny o novom fancy účese na párty, oslavu či inú príležitosť. Umývanie, regenerácia, strihanie, česanie, kulmovanie, žehlenie aj namodelovanie účesu hviezd - to všetko si môžete pre svoje ratolesti objednať na čísle 0948 849 657. Najmenšie detičky sa môžu posadiť do športového kabria alebo drsného offroadu či kresielka pre Popolušku a úprava účesu sa premení na hru. Pri pozeraní rozprávky zabudne na strach z nožničiek aj najväčší bojko. 
Copček, ktorý nájdete v ružinovskom Obchodnom centre Retro, nie je ale len obyčajným kaderníctvom pre deti: "sme prvý detský salón v Bratislave, kde vaše detičky nielen ostriháme a vymyslíme úžasné účesy, ale aj ošetríme ručičky a nalakujeme nechtíky." To všetko s prírodnou kozmetikou netestovanou na zvieratách. Mydielka, alebo šumivé bomby do kúpeľa či inú prírodnú kozmetiku si na mieste môžete aj priamo zakúpiť. 
A zatiaľ čo sa vaše dieťatko práve mení svoj vzhľad, vy si môžete pochutiť na voňavej kávičke. Ak prídete aj s ďalším drobcom, ten sa môže medzičasom pohrať v detskom kútiku.   
Držitelia Rodinných pasov majú v Copčeku zľavu 10% na poskytované kadernícke služby a manikúru. 

19.05.2018 - Noc múzeí a galérií

Najbližšia sobota bude patriť všetkým milovníkom galérií, múzeí a vôbec každému, kto by chcel nakuknúť za múry, ktoré skrývajú poznanie a zážitky zhmotnené do umenia. Pri tejto príležitosti tak budete môcť urobiť na viacerých miestach. 


Noc múzeí a galérií na hrade Červený Kameň od 19:00 do 22:00
Múzeum Červený Kameň sprístupní návštevníkom hrad vo večerných hodinách a zároveň priblíži niektoré z činností, ktoré múzeum vykonáva. Uvidíte stálu expozíciu s možnosťou individuálnej prehliadky priestorov, teda bez sprievodcu. Nazriete do najväčších historických pivníc na Slovensku, spoznáte hradnú lisovňu a obranný systém hradu. Noc múzeí a galérií v Schaubmarovom mlyne od 15:00 do 20:00
Čakajú vás komentované prehliadky novej výstavy Z kruhu von a mlynskej expozície, nočná prehliadka mlyna aj workshopy pre rodiny s deťmi. Každú celú hodinu od 15:00 do 21:00 sa budú konať komentované prehliadky mlyna, o 16:00 
kurátorský výklad Viery Kleinovej k výstave Z kruhu von a od 15:00 do 18:00 sa deti zabavia vo výtvarných workshopoch. Večerný pochod mlynom, pre všetkých, ktorým sa ešte nebude chcieť ísť do postele, sa začne o 20:00. Kapacita pochodu je obmedzená. Potrebná rezervácia do 18.5.2018: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk. Noc múzeí na Bratislavskom hrade od 16:00 do 23:59
Na rôznych poschodiach uvidíte rôzne expozície. Majte ale na pamäti, že posledný vstup je o 23:00. A čo konkrétne vás tu čaká? 
Expozícia Dejiny Slovenska - od praveku po stredovek, výstavy: Kelti z Bratislavy, Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava a Reklama a obchod 1918 –1948. Ak máte záujem o lektorovanú prehliadku, o 20:00 sa začne takáto k výstave Reklama a obchod 1918 – 1948 a o 22:00 budú s výkladom Kelti z Bratislavy. Minulosť priblížia aj dva atraktívne filmy. Premietať sa bude Občiansky preukaz - 18:30 a Učiteľka -21:00. 

Vstupné: 2 €/deti do 6 rokov bezplatne. 
Vstupenku si stačí zakúpiť v prvej inštitúcii navštívenej v rámci Noci múzeí a galérií 2018 a s ňou máte potom vstup zdarma do ďalších inštitúcií.

19.05.2018 - Chytanie pstruhov a strihanie oviec v Abelande

 V sobotu od 10:30 sa celú jednu hodinku budete môcť prizerať, ako sa strihajú ovečky. V tento deň budú Abelandom prevoniavať pečené pstruhy dúhové. Táto jedinečná akcia sa koná len raz do roka a preto ju nepremeškajte!    
"Náš syn Luky bude s vami na rybníku loviť pstruhy, ktoré vám čerstvé upečieme priamo u nás. Počas dňa budeme mlieť múku v našom mlyne, Eliška s Tamarkou budú piecť vaše obľúbené koláčiky v pekárni," pozývajú domáci.  
Samozrejme, ako vždy budete môcť ochutnať domácu fazulicu a halušky. A určite nevynechajte návštevu len dvojtýždňového teliatka menom Oriešok. Atmosféru gazdovskej dedinky si budete môcť vychutnať do 17:00. Držitelia rodinných pasov majú v Abelande zľavu 20% na atrakciu a občerstvenie. 

14.05.2018 - ZÍSKAJTE BEZPLATNE ZĽAVOVÚ KARTU RODINNÝ PAS

Máte radi kultúru, rodinné programy alebo chodíte radi na výlety? Hľadáte vzdelávacie kurzy, letné tábory, alebo jazykové pobyty pre svoje ratolesti? Radi si posedíte pri šálke dobrej kávy s priateľmi zatiaľ čo sa vaše deti hrajú? Tak ste na správnom mieste. Rodinné pasy sú projekt, ktorý vám pomôže nájsť skvelé miesta pre oddych, poznanie aj zábavu pre celú rodinu a navyše vo zvýhodnených cenách. Stačí ak sa bezplatne zaregistrujete na tejto stránke (pozri: RIGISTRÁCIA) a my vám priamo domov pošleme našu ZĽAVOVÚ KARTU.  

Držitelia Rodinného pasu získavajú zľavy na rôzne služby a produkty v bratislavskom a trnavskom kraji, ale aj v Rakúsku (Burgenland, Dolné Rakúsko). 
V súčasnosti naše služby využíva vyše 5000 rodín, temer 200 slovenských poskytovateľov služieb a ich počet narastá. Rodinné pasy sú osvedčený a fungujúci projekt nie len u nás na Slovensku, ale aj v ďalších európskych krajinách a my budeme radi ak sa k nám pripojíte. 

Všetkým držiteľom Rodinných pasov zasielame elektronicky každý mesiac newsletter so zhrnutím najlepších pripravovaných akcií na nadchádzajúci mesiac. Atraktívne podujatia ako aj informácie o možnostiach čerpania zliav môžete sledovať aj na našom facebookovej funpage - https://www.facebook.com/RodinnePasysk/, alebo na tejto webovej stránke. 
Registrujte sa, sledujte nás a možno tiež v jednej z našich súťaží vyhráte aj nejakú atraktívnu cenu. 

06.05.2018 - Kominár nosí šťastie, v Kominárke sa šťastní budete cítiť

Poznáte Kominárku? Toto príjemné rodinné centrum ponúka množstvo aktivít, ktoré rozptýlia malých aj veľkých. Kým sa deti hrajú, vy si môžete dopriať zaslúžený oddych v tunajšej kaviarničke a posedieť si nielen pri kávičke, čaji, limonáde, ale aj fresh šťave. Kurzy pre deti
V Kominárke si môžete vybrať z pestrej palety kurzov, ktoré sa zameriavajú na celkový rozvoj dieťatka. Na výber je: Fitbábo, Folkbábo, Hello, baby, Baby Senses, Malí muzikanti, Montheherňa a Baby Jumping. Pri všetkých, okrem posledného, je prítomný aj rodič. Pri kurzoch, ktoré sa platia ako ucelené bloky, je vždy možnosť bezplatnej náhrady jednej vynechanej lekcie. Na všetky lekcie je nutné si vopred rezervovať miesto mailom či telefonicky. Pri zakúpení celého bloku lekcií je miesto garantované. Vstup do herničky je pre všetky deti po skončení lekcie bezplatný.


Kurzy pre ženy a fitaktivity
Aktuálne je v ponuke kurz Masáž bábätiek, o ktorom sa viac dozviete na stránke http://kominarka.sk. Na kurz je nutné sa vopred objednať mailom či telefonicky. V Kominárke sa môžete pridať aj do materského kruhu, podpornej skupiny pre mamičky, ktorá sa koná vždy posledný piatok v mesiaci.
Ak chcete spraviť niečo pre svoju kondičku, príďte sa zapotiť na JUMPING, skvelú spaľovačku tukov, ktorá vás dobije energiou a užijete si skvelú zábavu. Na všetky hodiny sa treba prihlásiť vopred cez prihlasovací formulár na: http://kominarka.sk/rezervacia-hodin/Polozka/5-pre-zeny-deti
Kontakt: 0903 253 311, info@kominarka.sk. 
Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 5% na kurzy, akcie, a permanentky na jumping. 

02.05.2018 - Popusťte uzdu fantázii s fotoaparátom v ruke

Máte doma dieťa, ktoré chce viac ako len „mačkať spúšť“ na fotoaparáte? Rado fotí, chce sa to naozaj naučiť a porozumieť fotografii? Potom využite ponuku Ateliéru fantázie, v ktorom od roku 2009 rozvíjajú talent detí vo veku od 7 do 18 rokov. Na tomto kreatívnom mieste si prídu na svoje deti a aj dospelí, ktorí majú blízko k výtvarnému umeniu a fotografii. Fotoklub Ateliér fantázie organizuje každé dva týždne stretnutia, počas ktorých sa na fotografických vychádzkach či túrach učia účastníci zvládnuť rôzne fotografické témy.

„Veľa času venujeme fotografickým experimentom, ktoré pomáhajú rozvíjať kreativitu detí a nezabúdame ani na výber a spracovanie fotografii. Preferujeme individuálny prístup a preto je počet detí na jedného lektora maximálne 7.“

S Ateliérom fantázie môžete tiež zažiť Foto camp, víkendový kurz fotografovania, alebo si užiť letný Foto tábor. Letný Foto tábor to je zábava s fotoaparátom, výlety, workshopy, besedy. Samozrejmosťou je profesionálny, individuálny prístup, súčasťou je pekné ubytovanie a výborná strava. Cieľom je naučiť deti fotograficky vidieť, vnímať svet okolo seba a perfektne zvládnuť svoj fotoaparát. Deti sa okrem toho výborne zabavia, budú súťažiť, športovať, zahrajú sa na lúke, v bazéne, či na ihrisku a tiež sa môžu tešiť na výlety. 
Najúspešnejšie fotografie budú vystavené v rámci mesiaca fotografie v Bratislave na výstave Fotosalón.
Tento rok sa bude tábor konať v krásnom prostredí Malých Karpát, v lokalite Modra -
Harmónia (Penzión Na lúke) v nasledovných termínoch:
8. 7. - 14. 7. 2018 Letný foto tábor I. (6 nocí)
15. 7. - 21. 7. 2018 Letný foto tábor II. (6 nocí)
19. 8. - 25. 8. 2018 Letný foto tábor III. (6 nocí)
Cena: 199€
Tábor je určený deťom vo veku od 9 do 18 rokov.
Prihlášky a všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.atelierfantazie.sk
DRŽITELIA RODINNÝCH PASOV MAJÚ 5% ZĽAVU NA POBYTOVÉ AKTIVITY
ATELIÉRU FANTÁZIE.

01.05.2018 - 31.05.2018 - Májové podujatia na zámku Schloss Hof

 V máji si na romantickom barokovom zámku kúsok za hranicami prídu na svoje naozaj všetci. 

1.5.2018
Prvý májový deň tradične spríjemní Barokový sprievod zvierat zo zámockého statku. Vzácne staro-rakúske druhy domácich zvierat a ušľachtilé kone budú prechádzať statkom vo veselom sprievode. Potom sa zábava presunie k májovému stromu, kde vystúpi regionálna ľudová skupina a detský folklórny súbor zo Slovenska.


8.5.2018
Počas dňa sa bude konať viacero prehliadok zámku v slovenčine. Pripravená je špeciálna detská prehliadka, prehliadka záhrad a na zámockom statku budú zapriahnuté koče. Kŕmenie zvieratiek, jazdenie na poníkoch a detské dielničky sa postarajú o zábavu pre najmenších. V historických dielňach predvedú tradičné remeslá zruční majstri. 
Výstava „Čo svet JE?“
Do marmeládovej kuchyne prijal pozvanie známy slovenský kuchár Marcel Ihnačák, ktorý predvedie zaujímavé recepty a rozdá pár tipov na chutné pokrmy.
10. - 13.5.2018
Na zámockej lúke sa predvedú zdatní artisti, šikovní šermiari i skvelí jazdci v pôsobivom divadle pod názvom Súboj mušketierov. Predstavenie plné napätia i zábavy je vyjadrením umeleckej súhry človeka a zvierat. Zatiaľ čo zámocká lúka bude patriť napínavým súbojom, v slávnostnej sále sa budú konať koncerty pri príležitosti Dňa matiek.

     

25. - 27.5.2018 
Konať sa budú Jarné dni záhrad - podujatie, na ktorom sa pokocháte na nádherných dekoráciách z kvetov. Nájdete tu rozmanitý záhradný sortiment a pochutíte si v stánkoch s občerstvením. Pre deti budú pripravené dielničky s jarnými témami, škola biovarenia a maľovanie na tvár. S vášnivými záhradkármi si môžete povymieňať cibuľky a rastlinky a obohatiť tak svoju záhradku alebo balkón. Pokračovať bude moderná výstava o jedle „Čo svet JE?“. 


Otváracia doba: 10:00 - 18:00
Vstupné: dospelí 13€, deti (6-18 rokov ) 8€, deti do 6 rokov zdarma, rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34€. 

28.04.2018 - 28.04.2018 - Sobota v Abelande bude voňavá, od 10:00 do 18:00, Lozorno

Viete pripraviť kváskové koláče? Je to náročné, ale naučiť sa to budete môcť už túto sobotu v Abelande. Piecť sa budú kváskové koláče aj tie z celozrnnej múky z tunajšieho mlyna. Okrem sladkých pochúťok s makom a škoricou z pece vyjdú aj slané koláče s oškvarkami. Tiež sa bude strieľať z luku, mlieť múka a voziť sa na koni. V gazdovskej dedinke sa v uplynulých dňoch narodili kozliatka a šesť jahniatok. Príďte ich privítať a ochutnať polievku s haluškami. Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie. 

25.04.2018 - V Žabiatku sa deti naučia mať vodu radi

Naučiť sa vodu milovať a cítiť sa v nej dobre – to sa môže podariť aj vášmu dieťatku. Skúsené lektorky v Žabiatku sa držia pravidla, že hrou sa to určite podarí každému. 

Kurzy sa uskutočňujú v bazéne s rozmermi 8,8 x 4 metre, hĺbkou vody 1 meter a teplotou 31-32 °C. Keďže kurzov sa zúčastňujú už bábätká, v Žabiatku veľmi dbajú na nezávadnosť vody. Jej kvalitu udržiavajú vysokovýkonným filtrom a UV lampu pre úplné dočistenie. Vodu upravujú tak, aby, bola nielen bakteriálne čistá, ale zároveň šetrná k tým najmenším. Kurzy plávania môžu absolvovať už deti od 3 mesiacov do šiestich rokov. Vaňové lekcie v pohodlí vášho domova sú určené deťom od 6 týždňov. Kurz plávania trvá 4 týždne – 2 lekcie do týždňa v termínoch určených inštruktorkou. Deti sú rozdelené do skupín s maximálnym počtom 5 detí podľa veku a zručnosti. Plávame podľa veku dieťatka trvá od 30 minút do 45 minút.
Deti sa pomocou hier, pesničiek a riekaniek zoznamujú s vodou, postupne sa učia vdychovať do vody, potápať sa, splývať a skákať. Samozrejme nechýba ani výuka základných plaveckých pohybov. Pobyt vo vode zlepšuje nielen celkový vývoj detí, ale aj jemnú a hrubú motoriku, pamäť, reč, orientačné schopnosti či rovnováhu. 
A po plaveckom kurze sa môžu deti prehriať v saune, ktorá je vykúrená podľa potrieb detičiek. Tiež sa môžu zahrať v herni, dať si desiatu či olovrant. V Žabiatku je k dispozícii aj kočíkareň a parkovacie miesta, čo ocenia skôr rodičia. 
Držitelia Rodinných pasov tu majú nárok na 8%-nú zľavu na začiatočnícky plavecký kurz prvý aj druhý. 

23.04.2018 - LA KOMIKA vás rozosmeje k slzám

Viete, kedy ste sa naposledy schuti zasmiali? Pamätáte si ten príjemný pocit, ktorý sa opakuje len keď sa spojí viac faktorov naraz a vám tečú slzy od smiechu? Doprajte sebe a svojim blízkym takýto jedinečný zážitok! Je to naozaj jednoduché: stačí sa vybrať na predstavenie divadla LA KOMIKA, ktoré vzniklo v roku 2015.


Predstavenia z režijnej dielne Karola Vosátka spája jedno: výborná zábava! La Komika, ako to prezrádza už názov, je totiž divadlom komédie. Jej repertoár aktuálne tvorí  14 hier a 3 rozprávky pre deti (Červená čiapočka, Cisárove nové šaty, O Jankovi a Marienke) a nové tituly stále pribúdajú. Vidieť hrať tu môžete napríklad Tomáša Palondera, Elenu Podzámsku, Zuzanu Vačkovú, Mirku Partlovú, Karin Haydu, Zuzanu Haasovú a ďalších skvelých hercov. S Rodinným pasom tu navyše získate zľavu 5 % percent na vstupenku.  

Divadlo La Komika nájdete priamo v srdci Bratislavy, na Michalskej ulici č. 5. 

Zobrazené: 1-10 z celkom 367 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

01:37 | Dnes je pondelok 28.05.18
Dnes má meniny Viliam
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi