Všetky akcie

23.07.2018 - Team Up! - ZĽAVY S Rodinnými pasmi 10% zľava na vstup pre osoby staršie ako 15 rokov

Chcete zažiť zábavu ako na pevnosti Boyard? Už nemusíte cestovať. Jedna je priamo v Bratislave. Team Up je originálny zábavný park ideálny pre zábavu s priateľmi, rodinný výlet, zorganizovanie netradičnej oslavy a vlastne pre všetkých tých, ktorí sa chcú aktívne a tímovo zabaviť.

Cieľom hry je zdolať 20 úloh/miestností, ktoré dokonale preveria vašu fyzickú silu, logické myslenie, komunikačné zručnosti a tímového ducha. Zdolanie všetkých úloh nie je podmienkou, hlavnou métou je dobre sa spoločne zabaviť. Pri plnení každej úlohy musíte spolupracovať. Každú výzvu plníte vždy v tíme 3 až 5 hráčov. Pripravených je pre vás viacero úrovní obtiažnosti, tak aby ste sa výborne zabavili bez ohľadu na váš vek alebo kondičku.Centrum sa nachádza v nákupnom centre STYLA v Bratislave na zlatých pieskoch. Parkovanie je bezproblémové a bezplatné. Návštevníkom je k dispozícii kaviareň s občerstvením priamo v priestoroch Team up. Viac info a rezervácie na: www.teamup.sk.

21.07.2018 - 22.07.2018 - Nakŕmte exotické zvieratá v bratislavskej ZOO

 Vidieť medveďa hnedého pri kŕmení, sledovať žirafy a zebry pri tomto každodennom rituále, zblízka si prezrieť lamy či alpaky a nakuknúť do tlamy veľkých mačkovitých šeliem. Aj to teraz môžete v pravidelnom letnom programe nazvanom Víkendové komentované kŕmenia v ZOO. Koná sa každú sobotu a nedeľu za pekného počasia. Zavítajte sem a vždy sa dozviete niečo nové o vybraných druhoch zvierat. Niektoré dokonca budete mať možnosť nakŕmiť pripravenou potravou. 

Časový harmonogram komentovaných kŕmení pri jednotlivých druhoch zvierat: 
Sobota 
13:00  SURIKATY VLNKAVÉ                                                                                                                     
13:10  MEDVEĎ HNEDÝ 
13:20  VEĽKÉ MAČKOVITÉ ŠELMY
14:00  MAKAKY MAGOTY
14:10 GIBONY ZLATOLÍCE
14:30 ŽIRAFY A ZEBRY
14:40 HROŠÍKY LIBÉRIJSKÉ
15:15 KONE PRZEWALSKÉHO
15:30 LAMY KROTKÉ, LAMY ALPAKY 
Nedeľa 
13:00  SURIKATY VLNKAVÉ
13:10  MEDVEĎ HNEDÝ
13:20  VEĽKÉ MAČKOVITÉ ŠELMY
14:00  MAKAKY MAGOTY
14:10 GIBONY ZLATOLÍCE
14:30 DIVIAKY VISAJANSKÉ
14:40 DIVIAKY LESNÉ
15:00 SOMÁRE PONÍKY
15:10 ŤAVY DVOJHRBÉ
15:20 KULANY TURKMÉNSKE
15:30 VLKY EURÁZIJSKÉ
15:40 ZUBRY EURÓPSKE

16.07.2018 - Potešte darčekom z obchodu Madal Bal

Hľadáte darček pre svojho blízkeho, kamaráta, rodiča či sa len chcete drobnosťou poďakovať za milú službu a pozornosť?V predajni Madal Bal, ktorá je partnerom Rodinných pasov, môžete s našou zľavovou kartou ušetriť. Pri nákupe darčekového tovaru tu získate zľavu vo výške 10 % na celý nákup, mimo zľavnených položiek. Ochotný personál vám s výberom darčeku rád pomôže. Farebný obchodík s interiérovými doplnkami, vintage tovarom, sviečkami či vonnými lampami a keramikou nájdete na Obchodnej ulici 31 v Bratislave. 

12.07.2018 - Drôtená ZOO - tradícia a súčasnosť v drotárskej tvorbe

 Do konca augusta si môžete pozrieť tvorbu z dielní majstrov drotárov, ktorí z drôtov vytvorili zaujímavý umelecký príbeh. Piaty ročník výstavy drotárskych diel je totiž na tému ZOO a tak oslovuje aj tých najmenších. Každý deň tu pritom budete môcť stretnúť niektorého z autorov a tak všetky zvedavé otázky malých návštevníkov zodpovedia tí najpovolanejší. 

Niektoré diela tu vystavujú každoročne. Ide o vzácne historické kusy už nežijúcich autorov alebo najkrajšie diela zo súkromných aj vlastných zbierok. Dominantou každého ročníka výstavy je spoločné "dieťa" umelcov: veľký 2,5 metrový strom lipa. Na jeho tvorbe sa podieľal scénický výtvarník, kováč a asi 25 drotárov. Ešte stále nie je úplne dokončený, takže slúži na to, aby sa záujemcovia dozvedeli, ako sa takéto dielo rodí, ako treba položiť základ kostre, spájať drôty či ako sa vypletá plocha. Najväčší priestor má ale vždy hlavná téma. Keďže je to tento rok „ZOO“, uvidíte slony, žirafu, jeleňa, koníkov, veveričky, rôzne vtáctvo, žabky, jaštery, hady, divé svinky, netopiere a podobne. Všetky exponáty sa budú uchádzať o hlas v súťaži Najkrajšie zvieratko výstavy. Okrem výtvorov zo zvieracej ríše zaujmú aj modely domov, kostolov či dopravných prostriedkov - lietadlá, vzducholoď a balón. Dámy potešia drôtené šperky.
Justiho sieň na prízemí, kde sa výstava koná má bezbariérový vstup. Radi tu privítajú aj hendikepovaných návštevníkov na vozíčkoch, zrakovo postihnutí si môžu diela doslova ohmatať. „Pred 2 rokmi nás navštívili nevidiaci a slabozrakí turisti so svojimi asistentami z Francúzska. Neskôr nám  slovenská turistická sprievodkyňa tlmočila ich poďakovanie, bol to pre nich najkrajší zážitok v celého pobytu v Bratislave.“
Zažite netradičnú výstavu, ktorá každého chytí za srdce! Návštevu tohto jedinečného miesta v centre mesta môžete spojiť s prechádzkou po meste a v neďalekej kaviarni Zeppelin Cafe & Souvenirs ochutnať niektorý z chutných tradičných koláčikov, či k voňavej káve zakúsiť sladkú tortu podľa vašej chuti. Držitelia Rodinných pasov tu majú zľavu 5% na kaviarenský sortiment. 
Vstup je voľný. 

09.07.2018 - Zľavy v Hotel Pod lipou s Rodinnými pasmi

Ak hľadáte príjemné miesto na oddych s rodinou či relax s priateľmi, nájdete ho v prekrásnom prostredí Hotela pod Lipou v rekreačnej oblasti Harmónia nad kráľovským vinárskym mesto Modra. 

V hoteli so 4 hviezdičkami si dávajú záležať na spokojnosti každého hosťa, v hotelovej reštaurácii aj na tom aby boli pokrmy vždy pripravené z čerstvých, kvalitných a predovšetkým slovenských produktov. 
V Hoteli pod Lipou často organizujú rôzne tematické večery a rôznorodé rodinné podujatia. Rodiny s deťmi zvlášť ocenia, že v areáli s veľkými trávnatými plochami sa nachádza detské ihrisko Kon-Tiki vyrezávané z dreva, pieskovisko, tenisové kurty, môžete si tu zahrať petanque, futbal, basketbal, plážový volejbal či svoje sily zmerať na lanovej dráhe Jelšovisko. Zabavíte sa ale isto aj na bicykloch, horských bicykloch, e-bikoch, či pri stolnom tenise. 
V sezóne sa veľkej obľube tešia gril party na letnej terase, či opekačky v areáli hotela.

Schladiť sa potom môžete v otvorenom plaveckom bazéne, či detskom bazéniku, ktoré sú v zimných mesiacoch prekryté. Toto miesto je zároveň rajom pre turistov, cyklistov či bežkárov. A kto je viac umelec ako športovec, určite by mal nahliadnuť do hotelového umeleckého ateliéru, kde môže absolvovať kurz výroby keramiky pod dohľadom skúsených keramikárov. 
Kalendár podujatí v Hoteli pod Lipou ako aj všetky potrebné informácie nájdete na stránke http://www.hotelpodlipou.sk. Držitelia Rodinných pasov si tu môžu uplatniť zľavu 10% na ubytovacie služby Hotela pod Lipou **** a Depandance hotela ** a 10% zľavu na celkovú konzumáciu "a la carte" v Reštaurácii Hotela pod Lipou ****.  

02.07.2018 - Oslávte sviatočný deň špeciálnym programom

Už viete, čo budete robiť 5. júla? My na Slovensku vtedy nemusíme do práce a tak sa ponúka výborná príležitosť stráviť deň s rodinou. Barokový skvost Dolného Rakúska – nádherný zámok Schloss Hof vás pozýva prežiť nezabudnuteľný deň plný unikátnych zážitkov, príjemného relaxu a objavovania krás minulosti i súčasnosti.

Hneď na úvod si budete môcť vychutnať pôsobivý pohľad na honosný zámocký areál priamo z koča, ktorý vás prevezie od východnej brány až ku vchodu do zámku. Ak vás fascinuje história, nevynechajte prehliadku zámku v slovenčine. Lektor vás zavedie do prepychových interiérov vrátane skvostného obytného apartmánu princa Eugena Savojského. Obdivovať budete môcť komnaty Márie Terézie aj barokovú zámockú kaplnku s veľkolepou freskovou výzdobou. 
Návštevníci, ktorí sa rozhodnú pre prehliadku barokových záhrad so sprievodcom, spoznajú aj zaujímavý príbeh romantických terasovitých záhradných plôch, architektonicky hodnotných skulptúr i vodných prvkov. 
Život na zámku, jeho obyčaje a pravidlá spoznajú aj deti. Pripravená pre ne totiž bude zábavná detská prehliadka. Užijú si okrem toho aj prezliekanie do atraktívnych dobových kostýmov, alebo jazdu na poníkoch. V Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe budú pripravené tvorivé dielne a čerešničkou na torte budú pútavé ukážky umeleckých remesiel v autentických dielňach. 
Zámocký areál Schloss Hof bude otvorený od 10:00 do 18:00, vstupné: dospelí 13€, deti (6-18 rokov ) 8 €, deti do 6 rokov zdarma, rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34. 

29.06.2018 - Bystrické malé hody – 29.6. – 1.7.2018

Patróni Záhorskej Bystrice sv. Peter a Pavol majú dnes sviatok a tak, ako každoročne, sa tu budú na ich počesť konať oslavy. Odštartujú dnes Filmovým večerom. Premietať sa bude o 21:00 pod hviezdami na Námestí rodiny. Malých aj veľkých poteší kúzelná rozprávka o zvedavom medvedíkovi - Paddington II. 

Sobota – Rodinný deň 
Program pre deti bude pripravený od 17:00 a určite ho nezmeškajte. Okrem súťaží a pesničiek čaká na najmenších skvelá kúzelnícka šou Petra Šestáka a veselá klauniáda šaša Jara, ktorý si so sebou privezie aj kamarátov Zajaca Pažroša, Turboslimáka a ďalších.
Po nich vystúpi kapela Neskorý zber s farským mládežníckym speváckym zborom Heliantus. Pódium neskôr bude patriť domácej kapele Ragtime jazz band. Hlavným účinkujúcim bude skupina Starmania original. Kto hudbu nielen rád počúva, ale si aj zatancuje, ten isto ocení diskotéku na námestí. 
Nedeľa – svätá omša aj ľudovky 
Nedeľa sa začne hodovou svätou omšou, popoludňajší program Na ľudovú nôtu otvorí Spevácky zbor Bystričan a zabaviť vás príde aj Spevácky zbor LIMBACH. Slávnostný nedeľný večer uzatvorí Dychová hudba Častovanka.


24.06.2018 - Súťažte s Rodinnými pasmi a vyhrajte skvelú tortu!

 Aj vy by ste sa s chuťou radi zahryzli do takéhoto sladkého pokušenia? Presne takúto dobrotu v hodnote 40€ môžete teraz získať úplne zadarmo!

Sviežu tortu z čokoládového, bezlepkového korpusu s malinovo-mascarpone krémom, čokoládovou polevou a čerstvým ovocím upečie partner Rodinných pasov - Zeppelin Cafe & Souvenirs. 
Podmienky súťaže: 
Ak ste už držiteľom Rodinného pasu, verejne zdieľajte tento príspevok na svojom facebookovom profile a do komentára napíšte, s kým by ste si na torte radi pochutili. 
Ak nie ste držiteľom Rodinného pasu, registrujte sa cez online formulár na www.rodinne-pasy.sk. Zaberie vám to minútu a nič to nestojí, plus zdieľajte verejne tento príspevok u seba na Facebooku a do komentára napíšte: som nový člen.
Súťaž trvá do stredy 27.6.2018 - 12:00. Následne po zlosovaní a verifikácii zverejníme meno víťaza. Tortu si bude môcť prevziať v sobotu 30.6. v kaviarni a cukrárni Zeppelin na Sedlárskej ulici v Bratislave.

23.06.2018 - 24.06.2018 - Rozprávková Modra – 23. a 24.6.2018

„Tohtoročná Rozprávková Modra vás prevedie svetom a históriou bábok, dozviete sa napríklad, aký rozdiel je medzi tieňovým, marionetovým a maňuškovým divadlom,“ pozýva členka Modranskej Besedy a divadelníčka - bábkarka ochotníčka Agáta Petrakovičová Šikulová. V obľúbenom stane bude v sobotu čítať rozprávky Paťa Jariabková a v nedeľu ujo Mrkvička (Tibor Hujdič).
Program Rozprávkovej Modry 2018
Sobota 23. 6. 2018
14.30    Divadlo Lenky Hoškovej: Kráľovstvo na povale
15.15    Tatiana Šulíková: Plstená etuda
15.45    Divadlo Agapé (Martin Žák): Hľadanie kamarátov
17.00    Divadlo Spozavoza: Ružová rozprávka
18.15    Divadlo Agapé (Merema): More
Nedeľa 24. 6. 2018
14.30    Ivan Gontko a jeho tradičné divaldo Tyjátr: Turecký ostrov
15.45    Divadlo Žihadlo: Apači Papáči
17.00    Teatro Colorato: Mačkomyšia vojna
18.15    Divadielko Concordia: Huncút Gašpar
Ôsmy ročník Rozprávkovej Modry sa bude už tradične konať v parku pri jazierku vedľa Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra v Modre. V prípade nepriaznivého počasia v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra v Modre. 

21.06.2018 - Zážitkový workshop Liečivá sila rozprávok – 22.6.2018, MC Piškótka, SV. Jur od 17:00 do 20:00

Zážitkový workshop vás zavedie do tajomného sveta rozprávok. Spolu s vašim dieťaťom sa ponoríte do rozprávkového príbehu, ktorý vo vás opäť prebudí spiacu fantáziu. Workshopom vás bude sprevádzať liečebná pedagogička a psychoterapeutka Katarína Šurdová. Na stretnutí sa dozviete i to, ako môže rozprávka pomôcť pri zvládaní záťažových situácií, ktoré deti prežívajú. Debatovať sa bude o klasických ľudových rozprávkach aj príbehoch zo života. 

Zobrazené: 1-10 z celkom 386 
prvá | predcházajúca | následujúca | posledná

 

Kalendár akcií

19:02 | Dnes je pondelok 23.07.18
Dnes má meniny Oľga
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi