Prehľad veľkonočných podujatí na víkend 23. - 24.3.2018

24.03.2018 - 25.03.2018 - Veľká noc sa už hlási o slovo a tento víkend sa preto bude niesť v jej duchu. Prinášame vám prehľad podujatí, ktorými si pripomíname tieto sviatky a tradície s nimi spojené. 


SOBOTA 24.3.2018
Pletenie korbáčov v Abelande od 10:00 do 18:00, Lozorno
Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 20% na atrakcie a občerstvenie.  
V gazdovskej dedinke, kde ste vítaní každú sobotu až do letných prázdnin, pre vás prichystali kopu zlatého prútia, aby z neho mohli vzniknúť pevné a krásne korbáče. Pliesť vás bude učiť Luki, tiež by sa malo strieľať z historického luku a jazdiť na koni - ak to počasie dovolí. Ak bude zima, pôjde sa mlieť múka do mlyna a ochutnávať domáci kváskový, ražný bio chlieb. V každom prípade, v čajovni bude príjemne teplúčko, ochutnáte domáce halušky aj iné miestne špeciality. Hry jari, Bratislavský Gašparko o 17:00                                                       
Držitelia Rodinných pasov majú zľavu 5% na vstupné pre dieťa. 
Divadelné predstavenie Hry jari je inšpirované ľudovými tradíciami. Spáčov zo zimného spánku prebudí spev a tanec detí a na záver bude Morena hodená do vody, aby neodplašila vytúženú jar. Vstupné: 4,50 €.  
Veľkonočný jarmok v Stupave, Kultúrny som a Barónové, od 6:00 
Okrem tradičného trhu sa môžete tešiť na zaujímavé stánky, výrobky a remeslá. Pre deti je pripravené predstavenie Divadla Bum bác: Žabí princ v priestoroch Komorného divadla na Agátovej 16 so začiatkom o 10:00. Vstupné: 3€. Vstupenky sa budú dať kúpiť 15 minút pred začiatkom predstavenia v divadle.SOBOTA A NEDEĽA - 23. a 24.3.2018 
Dúbravský veľkonočný jarmok - Dom kultúry Dúbravka od 10:00
Príďte na tematicky zameraný jarmok, na poctivé ručné výrobky, chutné domáce produkty, originálne obrazy, maľby a mnoho iných milých drobností. Tešte sa aj na bohatý sprievodný program. Vstup je voľný. 
Veľkonočné trhy na zámku Schloss Hof, Rakúsko
Veľkonočné trhy sa budú konať každý víkend až do Veľkonočného pondelka a ich súčasťou je aj príjemný, jarne ladený program pre malých i veľkých návštevníkov. V čase od 11:00 do 17:00 sa bude tvoriť v dielničkách, zajačik sa v popoludňajších hodinách vyberie na prechádzku zámockým areálom a kto na neho natrafí, dostane sladké prekvapenie. Vyskúšať si môžete parkúr s bielymi barokovými oslíkmi, alebo sa previesť na koči. Samozrejme, aj v týchto dňoch môžete absolvovať zámockú prehliadku. Odporúčame rodinnú vstupenku.   

NEDEĽA - 25.3.2018
Hry jari, Nemecký kultúrny dom Rača o 16:00
Divadelné predstavenie Hry jari je inšpirované ľudovými tradíciami. Spáčov zo zimného spánku prebudí spev a tanec detí a na záver bude Morena hodená do vody, aby neodplašila vytúženú jar. Vstupné: 2€.  

 

Kalendár akcií

00:33 | Dnes je pondelok 25.03.19
Dnes má meniny Marián
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi