V Žabiatku sa deti naučia mať vodu radi

25.04.2018 - Naučiť sa vodu milovať a cítiť sa v nej dobre – to sa môže podariť aj vášmu dieťatku. Skúsené lektorky v Žabiatku sa držia pravidla, že hrou sa to určite podarí každému. 

Kurzy sa uskutočňujú v bazéne s rozmermi 8,8 x 4 metre, hĺbkou vody 1 meter a teplotou 31-32 °C. Keďže kurzov sa zúčastňujú už bábätká, v Žabiatku veľmi dbajú na nezávadnosť vody. Jej kvalitu udržiavajú vysokovýkonným filtrom a UV lampu pre úplné dočistenie. Vodu upravujú tak, aby, bola nielen bakteriálne čistá, ale zároveň šetrná k tým najmenším. Kurzy plávania môžu absolvovať už deti od 3 mesiacov do šiestich rokov. Vaňové lekcie v pohodlí vášho domova sú určené deťom od 6 týždňov. Kurz plávania trvá 4 týždne – 2 lekcie do týždňa v termínoch určených inštruktorkou. Deti sú rozdelené do skupín s maximálnym počtom 5 detí podľa veku a zručnosti. Plávame podľa veku dieťatka trvá od 30 minút do 45 minút.
Deti sa pomocou hier, pesničiek a riekaniek zoznamujú s vodou, postupne sa učia vdychovať do vody, potápať sa, splývať a skákať. Samozrejme nechýba ani výuka základných plaveckých pohybov. Pobyt vo vode zlepšuje nielen celkový vývoj detí, ale aj jemnú a hrubú motoriku, pamäť, reč, orientačné schopnosti či rovnováhu. 
A po plaveckom kurze sa môžu deti prehriať v saune, ktorá je vykúrená podľa potrieb detičiek. Tiež sa môžu zahrať v herni, dať si desiatu či olovrant. V Žabiatku je k dispozícii aj kočíkareň a parkovacie miesta, čo ocenia skôr rodičia. 
Držitelia Rodinných pasov tu majú nárok na 8%-nú zľavu na začiatočnícky plavecký kurz prvý aj druhý. 

 

Kalendár akcií

00:38 | Dnes je pondelok 25.03.19
Dnes má meniny Marián
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi