Májové podujatia na zámku Schloss Hof

01.05.2018 - 31.05.2018 -  V máji si na romantickom barokovom zámku kúsok za hranicami prídu na svoje naozaj všetci. 

1.5.2018
Prvý májový deň tradične spríjemní Barokový sprievod zvierat zo zámockého statku. Vzácne staro-rakúske druhy domácich zvierat a ušľachtilé kone budú prechádzať statkom vo veselom sprievode. Potom sa zábava presunie k májovému stromu, kde vystúpi regionálna ľudová skupina a detský folklórny súbor zo Slovenska.


8.5.2018
Počas dňa sa bude konať viacero prehliadok zámku v slovenčine. Pripravená je špeciálna detská prehliadka, prehliadka záhrad a na zámockom statku budú zapriahnuté koče. Kŕmenie zvieratiek, jazdenie na poníkoch a detské dielničky sa postarajú o zábavu pre najmenších. V historických dielňach predvedú tradičné remeslá zruční majstri. 
Výstava „Čo svet JE?“
Do marmeládovej kuchyne prijal pozvanie známy slovenský kuchár Marcel Ihnačák, ktorý predvedie zaujímavé recepty a rozdá pár tipov na chutné pokrmy.
10. - 13.5.2018
Na zámockej lúke sa predvedú zdatní artisti, šikovní šermiari i skvelí jazdci v pôsobivom divadle pod názvom Súboj mušketierov. Predstavenie plné napätia i zábavy je vyjadrením umeleckej súhry človeka a zvierat. Zatiaľ čo zámocká lúka bude patriť napínavým súbojom, v slávnostnej sále sa budú konať koncerty pri príležitosti Dňa matiek.

     

25. - 27.5.2018 
Konať sa budú Jarné dni záhrad - podujatie, na ktorom sa pokocháte na nádherných dekoráciách z kvetov. Nájdete tu rozmanitý záhradný sortiment a pochutíte si v stánkoch s občerstvením. Pre deti budú pripravené dielničky s jarnými témami, škola biovarenia a maľovanie na tvár. S vášnivými záhradkármi si môžete povymieňať cibuľky a rastlinky a obohatiť tak svoju záhradku alebo balkón. Pokračovať bude moderná výstava o jedle „Čo svet JE?“. 


Otváracia doba: 10:00 - 18:00
Vstupné: dospelí 13€, deti (6-18 rokov ) 8€, deti do 6 rokov zdarma, rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34€. 

 

Kalendár akcií

00:36 | Dnes je pondelok 25.03.19
Dnes má meniny Marián
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi