Detská noc literatúry - od 17:00 do 20:00, Schaubmarov mlyn

16.02.2019 - Mlynica, povala, sýpka či stará kuchyňa skrývajú množstvo príbehov. Niektoré sú zábavné, iné záhadné a niektoré neuveriteľné. Vezmite si baterky a lampáše a príďte spolu s deťmi objavovať zabudnuté príbehy a bežne nedostupné priestory starého mlyna. Vstupné: 5€ dieťa; každé ďalšie dieťa 4€.

V Schaubmarovom mlyne sa môžete tešiť aj na EXPOZÍCIU MLYNÁRSTVA. Očarujúca vidiecka usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálfiovci, patrila od polovice 19. storočia štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Počas návštevy mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

Do 21. apríla ste pozvaní aj do tunajšej GALÉRIE VÝTVARNÉHO UMENIA na výstavu Z kruhu von - moderná a súčasná slovenská keramika.
Príjemný čas s šálkou voňavej kávy Ebenica si môžete dopriať v tunajšej kaviarni. Deti si isto pochutia na limonáde od Herberta alebo dobrom koláčiku. V obchode si vyberiete z ponuky pekných kníh o umení a prírode pre deti aj dospelých. Nájdete tu i rôzne drobnosti z produkcie Schaubmarovho mlyna a Slovenskej národnej galérie. 

 

Kalendár akcií

04:53 | Dnes je streda 20.03.19
Dnes má meniny Víťazoslav
Pošli želanie
Novinky z Facebooku
Pre deti

Odporúčame

Kam s deťmi