TIP NA CYKLOVÝLET: Vodárenské zdroje Bratislavy


pred 4 dňami


Placeholder image
TRASA: Carnuntum – Schlosshof – Bratislava Tour
Bratislavská vodárenská spoločnosť pripravila zaujímavú cyklotrasu, na ktorej môžete spoznať zdroje vody.
Celková dĺžka trasy je 22 km a nachádza sa v blízkosti vodárenského zdroja Sihoť.
Čo vás čaká? Na začiatku trasy sa vám z mosta naskytne pohľad na najstaršiu, ale stále funkčnú elektrickú čerpaciu stanicu v Bratislave.
...
Cyklotrasa pokračuje popri Karloveskom ramene s výhľadmi na bujné lužné lesy. Zastávku si spravte v areáli Vodárenského múzea s upravenou záhradou, odpočívadlami, altánkom a priestranným ihriskom. Nachádzajú sa tu aj pitné fontány takže si môžete dopriať aj dúšok osvieženia. Uvidíte tu aj Hlavnú čerpaciu stanicu. Potom pokračujte smerom k Botanickej záhrade a mostu Lafranconi s výhľadmi na Dunaj a Sihoť.
...
Na Dunajskú cyklistickú cestu sa napojíte pod mostom z petržalskej strany. Touto cestou sa dostanete až do centra.
Napravo neprehliadnite druhý najvýznamnejší vodárenský zdroj – Pečniansky les. Cesta popod bratislavské mosty až na Petržalskú hrádzu nie je náročná a načerpať ďalšiu energiu môžete v niektorom z bufetov.
...
V ďalšom úseku svojej trasy miniete napravo Rusovecké jazero a o pár kilometrov dorazíte do cieľa, ktorým je najvýznamnejší zdroj pitnej vody v meste – Rusovce – Ostrovné Lúčky. Postavený bol v 80. rokoch 20. st. a podzemná voda je tu dopĺňaná infiltrovanou povrchovou vodou Dunaja z Čunovskej zdrže.
Viac informácii nájdete na stránke BSK TU: https://bratislavskykraj.sk/cyklovylet-vodarenske-zdroje-bratislavy/
 
Zdroj: Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.

Fotogaléria

logo Tour Centrope logo BSK