TIP NA CYKLOVÝLET: Z Rače k Štefánikovej mohyle


pred mesiacom


Trasa: Rača - Svätý Jur - Ivanka pri Dunaji (15,6 km)Cesta, po ktorej pôjdete je pokrytá asfaltom s prevýšením asi 70 m a pretoju zvládnete aj s prehliadkou mohyly asi za 2,5 hodiny.

Ako na to? Svoj cyklovýlet začnite pri kruhovom objazde v bratislavskej Rači na námestí Andreja Hlinku. Ulicou Pri vinohradoch sa dostanete k obratisku električiek na konci Rače.

Pokračovať budete miestnou komunikáciou popri vinohradoch do Svätého Jura. Pred Svätým Jurom spozorujete napravo Pustý kostolík ⛪️.

Po ľavej strane sa nachádza odpočívadlo so slnečnými hodinami. Kúsok opodiaľ sa nachádza moderná, svätojurská kalvária. Na najbližšej križovatke odbočte vpravo, podjazdom sa dostanete popod hlavnú cestu na trase Bratislava – Pezinok,pokračujte rovno k ďalšiemu podjazdu popod železničnú trať, odbočte vpravo,pokračujte rovno až prejdete mostom ponad Šúrsky kanál.

Ďalej odbočte na cyklistický chodník doprava, až ku križovatke v Ivanke pri Dunaji budete kopírovať Šúrsky kanál. Po cyklistickom chodníku, ktorý neskôr prejde na hrádzu Šúrskeho kanála pokračujte stále priamo, prejdete úsekom popod mosty ciest, diaľnice a železnice až sa dostanete k mostu v Ivanke pri Dunaji.

Tu odbočte na most doprava, pokračujte cez nový diaľničný most ponad diaľnicu D4, ďalej za mostom po cyklistickom chodníku až na parkovisko pri Štefánikovej mohyle.

Na parkovisku odbočte doľava a po peknej aleji sa dostanete k slávnej mohyle.

Viac o tejto trase sa dozviete TU:https://bratislavskykraj.sk/cyklovylet-za-historiou-z-race-k-stefanikovej-mohyle/

logo Tour Centrope logo BSK