Detská noc literatúry – 14.5.2022 v čase 15:00-18:00, Schaubmarov mlyn


pred 2 týždňami


Detská noc literatúry – 14.5.2022 v čase 15:00-18:00, Schaubmarov mlyn

SNG – Schaubmarov mlyn opäť po dvoch rokoch pripravuje v spolupráci so spisovateľkou Monikou Kompaníkovou Detskú noc literatúry. Keďže aj v našich mestách, obchodoch, školách a škôlkach počuť čím ďalej tým rozmanitejšie jazyky, do Schaubmarovho mlyna pozvali našich susedov z okolia, ktorí sa tu učia, pracujú, tvoria, pomáhajú, no pochádzajú z rôznych krajín Európy, Ameriky aj Ázie. Sme totiž rôzni – vysokí, nízki, dlhovlasí aj krátkovlasí. Niekto má rád kebab a niekto krupicovú kašu. Niekto má dokonca tmavšiu pokožku, alebo rozpráva iným jazykom. Niekto celý život nevytiahol päty z mesta a sú medzi nami aj takí, ktorí sa narodili na úplne inom kontinente. A každý z nás tým druhým niečo prináša.

PROGRAM:

Talentovaná fotografka Kvet Nguyen (Hoa Nguyen Thi) prečíta rozprávku svojho detstva, ktoré prežila vo Vietname – Rozprávku o dvoch sestrách Tam a Kam.

Belgičanka Suzanne Verschueren, ktorá sa na Slovensko presťahovala pred piatimi rokmi, aby sa stala členkou tímu Pohoda festival a teraz pomáha s organizáciou rôznych podujatí, prečíta z knihy Ďakujem, malý Bobo od Inge Scheynenovej.

Anastasiu Hurynu môžete stretnúť v pezinskej cukrárni Tasty, no pochádza z Ukrajiny. Svoju obľúbenú rozprávku prečíta na netradičnom mieste – v priestore mlynského náhonu.

Mnohých možno prekvapí prítomnosť viacerých Kolumbijčanov – Daniel a Lucia Gomezovci s deťmi a priateľmi nielen prečítajú, ale aj zahrajú legendu o statočnom Santiagovi. Nájdete ich v sade.

Indonézanka Lina Hetty Tambunan z Chorvátskeho Grobu je učiteľkou a profesionálnou mamou a aj ona predstaví svoju obľúbenú rozprávku o zlatej uhorke – Mbok Sarni a Buto Ijo.

A keďže na Slovensku žije aj početná maďarská menšina, nemôže tu chýbať ani maďarský jazyk, ktorý je rodným jazykom novinára Zoltána Szalaya. Porozpráva o Rómerovi, záchrancovi rozprávok.

Radka Kukurugyová je pôvodom z Česka, no žije len kúsok od Schaubmarovho mlyna. V priestoroch zadnej povaly prečíta baladu Kytice. Pozor, tento strašidelný priestor bude prístupný len dospelým!

 

Vstupné: cena vstupenky je 3€, platí pre 1 osobu. Vstupenky bude možné kúpiť cez www.tootoot.fm. Kapacita je obmedzená na 120 vstupeniek.

logo Tour Centrope logo BSK