Digitálna knižnica KUBO v Staromestskej knižnici


pred týždňom


Digitálna knižnica KUBO v Staromestskej knižnici

Pre deti, rodičov a starých rodičov má Staromestská knižnica v Bratislave skvelú novinku – prístup do digitálnej detskej knižnice KUBO.

 

KUBO CLUB je digitálna detská čitáreň, ktorá obsahuje viac ako 1 000 titulov detskej literatúry. Slúži ako predĺžená ruka kamennej detskej knižnice a ponúka čítanie špeciálne upravených obrázkových digitálnych kníh kdekoľvek a kedykoľvek. V KUBO-vi môžete čítať aj po zatvorení knižnice, či už u starých rodičov, na chalupe, v čakárni alebo na autobusovej zastávke. Odteraz ju môžete mať vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete aj Vy. Stačí Vám na to členstvo v Staromestskej knižnici, užívateľský profil v digitálnej knižnici KUBO a pripojenie na internet. Pre bežných používateľov je prístup do digitálnej čitárne spoplatnený, ale čitatelia Staromestskej knižnice majú prístup bezplatne.

V KUBOvi nájdete knihy pre deti od 2 do 12 rokov, postupne pribúdajú aj pre starších, a sú rozdelené do kategórií podľa záujmov. Obsahuje klasiky ako Osmijanko, Pištáčik, Puf a Muf, Krtko, Traja pátrači ale i novšie knihy ako Hlbokomorské rozprávky, Pán Guľôčka, Krutá Marta, Krpci z tretieho vchodu, Toddler punk, Zimná zmrzlináreň. Ponuka je už teraz obsiahla od rozprávok, komiksov, beletrie, náučných kníh až po encyklopédie a tematické knihy. A to nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a ukrajinčine. Každý mesiac pribudne 30-50 nových titulov.

Byť čitateľom Staromestskej knižnice sa oplatí. Pridajte sa a zoberte deťom na dovolenku celú knižnicu aj bez veľkého kufra.

 

Viac informácií o digitálnej knižnici KUBO: https://tinyurl.com/starlib-kubo

logo Tour Centrope logo BSK