ARTROOMS MORAVANY


zľava 10%

10% zľava na vstupné na výstavu Artrooms Moravany 6 platná do 15.9.2024


ARTROOMS MORAVANY

Kaštieľ Moravany: Leto v kaštieli Moravany sa bude niesť v duchu výstavy: ARTROOMS MORAVANY 6 SLOVENSKÉ BENÁTKY "Umenie mystifikácie” predstaví umelecké projekty, ktoré si ako svoj modus operandi volia úmyselne stratégie spojené s istým druhom klamu. Robia tak však kriticky, častokrát reagujúc na aktuálne celospoločenské fenomény a nové technológie: digitálnu manipuláciu fotografií a videí, rozvoj AI, hoaxy, ideál dokonalého života na sociálnych sieťach, ale aj politický populizmus. Zároveň reflektujú a zviditeľňujú rôzne druhy manipulácie prostredníctvom umenia v područí ideológie v dobách minulých, ktoré bolo programovo využívané na tento účel.

Vystavujúce diela pracujú s iróniou a vtipom, kultúrnymi remixami, niekedy na hrane dobrého vkusu, ktorého hranice zároveň redefinujú. Dotýkajú sa nielen otázok v rámci relevancie vizuálnej kultúry ako jedného z jazykov, s ktorým sa denne stretávame v dobe záplavy digitálnych obrazov, ale aj otázok spojených s identitou, či jej konštruovaním skrz vytváranie vlastného túženého sebaobrazu. Vytvárajú paralelné svety a reality s vlastnými pravidlami, ktoré napodobňujú to, čo už poznáme a zároveň to prevracajú naruby. Lákajú divákov*čky do známychprostredí a podmanivých inštalácii, no nedoručia mu to, čo od nich očakávajú.

What you see is not what you get. Výstava tiež podvratne pracuje s historickými vrstvami kaštieľa a jeho okolia a aj so zbierkou československej a sovietskej sorely jeho aktuálneho majiteľa.

Kurátorky: Barbora Komarová a Miroslava Urbanová Kurátorská

spolupráca: Omar Mirza, Zuzana Sabová

Trvanie výstavy od 25. 5. do 15. 9. 2024

Otváracie hodiny: pi - so - ne 10:00 - 18:00 hod.

Okrem 21. - 23. 6. 2024 (Festival HALP) Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fotogaléria

https://www.facebook.com/ArtroomsMoravany/

0904402034

artrooms.moravany@gmail.com

Kostolecká 161
92101 Moravany nad Váhom

Trnavský kraj, SVK

logo Tour Centrope logo BSK